Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sadyba B Agaty i Klaudiusza - komentarze


Recommended Posts

Jak nie zechce pisać, to musicie popełnić separacje internetową i pisać na własny rachunek :) Dzięki serdeczne za info. Faceta z Piątku znam dobrze, wykonywałem dla niego usługi internetowe i mam nadzieję, że mi policzy taniej niż inni. Jeśli nie to będę występował do Centrobudu o rabat całościowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 696
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja również się witam. A co to znaczy "prawie sąsiadami"? :) Ozorków, Zgierz, Aleksandrów?

Tak się zastanawiam dlaczego nie mam dostępu do Twojego dziennika :(

 

Okolice Aleksandrowa.

nie umiem utworzyć podpisu do dziennika. Musiałbyś zagłębić w moje posty, żeby poczytać nasz dziennik.........zapraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już zdążyłem się zorientować :) Ładny dworkowy domek :) A wstawienie podpisy do Twojego pojedynczego postu powinno wyglądać tak:

[url/=http://forum.muratordom.pl/showthread.php?142694-RYZYK-FIZYK-CZYLI-CZY-TO-SIE-UDA] Dziennik budowy dulis[/url]

 

A wstawiasz to klikając na ten link: http://forum.muratordom.pl/profile.php?do=editsignature

 

Tylko w wyrażeniu "[url/" Musisz usunać "/" i będzie śmigało :)

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, nie mam na to faktury, więc nie mogę sprawdzić dokładnych wymiarów, ale u nas normalnie na bloczki fundamentowe i chudziak idzie Porotherm 25. Decyzja zapadła zakładamy dziennik, gdy nam się uda to zapraszamy.

 

 

Proszę o instrukcje najlepiej szczegółowe krok po kroku, może na maila, aby nie zaśmiecać Wam komentarzy i od razu jak założyć komentarze?

Edytowane przez Ardea
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że w sprawie nabycia zużytych płyt chodnikowych, trzeba złożyć podanie w OSM i uprzejmie prosić o zorganizowanie dowozu.:(

No przecież osobówką tego nie przewiozę, bo chcielibyśmy nabyć 60 sztuk. Cena nowej płyty 10-11zł, używanej 4,30zł - a wolałabym taniej, w końcu musiały być bardzo zużyte, skoro je wymienili ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie muszą być super zużyte. Wystarczy, że wymieniali na kostkę brukową. Całe szczęście ja otrzymałem kilka płyt w spadku, a Toyotami nie można wozić takiego ciężaru, bo to Toyota ;) Dobrze, że tata miał busa. Teraz niestety mu zabrali i wszystko wożę starym Oplem. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że tam stówka, tam dwie, tam pięć... Sumując to wychodzi całkiem sporawa suma :( I głupie nikomu niepotrzebne płyty powinni oddawać za darmo w moim mniemaniu.

Organizacja dowozu to chyba nic. Najgorzej to zdjąć te płyty, chyba że będzie ekipa. Ale mam jeszcze jeden pomysł! Na słowiku jest firma produkująca elementy betonowe. Może do nich przedzwonić. Na allegro używki są po 2zł, a nowe od 4 do 5zł...

 

P.S. Gratuluję decyzji kredytowej :) Pierwszy domek na Chabrowej! A nie... Drugi ;)

P.S.2 - dlaczego refleksje mi przychodzą tak późno to nie wiem. Ale przypomniałem sobie, że sąsiad dzisiaj zakładał płyty używane przed domem jako podjazd do garażu. Zapytam się po ile miał, a skąd to pewnie z OPK-u.

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Klaudek. Powiem szczerze bez Twojej pomocy w życiu bym tego nie założył. Uświadomiłeś mi jak nikła jest moja wiedza informatyczna i jak szybko trzeba nadrobić braki. Ale tak to jest jak korzysta się tylko z pakietu offisa i paru programów do muzyki i filmów. Przechodząc do Twojego zapytania o bloczki to cena jaką wynegocjowałem to 2.50 za sztukę, a od jakiego producenta to Ci nie powiem, bo sam nie wiem - kupowałem u Niewiarowskiego, więc u pośrednika. Jak będziesz negocjował u niego to obiecuj zakup materiału na całą budowę, a jak zrobi Ci wycenę to szukaj tańszych i negocjuj dalej z asem w rękawie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro używki są po 2zł, a nowe od 4 do 5zł...

 

Niestety tak się składa, że sprzedawcy jednych i drugich są albo ze Śląska, albo z Pomorza, albo z innych miejsc, skąd transport jest nieopłacalny, w dodatku gdy nie ma się własnego odpowiedniego pojazdu; Tak to już jest, ze niektórym to co dzień okazje z nieba lecą, a jak nie, to chociaż w Totka trafią ...;) I nie "piję" tu absolutnie do Ciebie ( żeby nie było :) , tylko ogólnie tak w życiu bywa

Edytowane przez ewanz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my też ostatnio coś dostaliśmy za free - 3 obrzeża chodnikowe, każdy w dwóch kawałkach - a ciężkie jak jasna ch...a, no i mamy czysty zysk w wysokości ok 66zł :)

 

Poza tym dzięki Twojej słusznej uwadze drut naciągowy w ogrodzeniu został pociągnięty w górę, ale nie obyło się bez emocji - rozmowa z wykonawcą odbyła się w tonie bardzo nerwowym, bo on cały czas uważa, że tak było dobrze. Na koniec rozliczenia Pan zaproponował dodatkowe 100zł dla siebie, za tzw. fatygę. No to ja chyba jakaś nienormalna jestem, bo mnie po prostu zaskoczył ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką dodatkową fatygę? Przepraszam, że teraz to powiem, ale to był jego zasrany obowiązek podciągnąć to do góry! Chciałbym za odkręcenie kilku śrubek zarobić 100zł... Dobrze, że postawiliście sprawę jasno. Czy zdjęcia nowego ogrodzenia są w dzienniczku? Aż sprawdzę! :)

 

Nie ma :(

Edytowane przez klaudiuszozo
Sprawdzenie czegoś w dzienniku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa już dawno wybrana, my niestety sami nie budujemy, już przygotowanie podłoża pod blaszak jest dla nas nie lada wyzwaniem ;)

Zdecydowaliśmy się na ekipę Edward M. & syn, bo była tańsza niż pierwsza sprawdzana, a polecana przez wielu znajomych męża.

Po otrzymaniu radosnej decyzji o przyjęciu wniosku kredytowego ustaliliśmy, że pierwsze prace ziemne zaczniemy jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi i jeśli nie zajdą jakieś niesprzyjające okoliczności - to... będzie się działo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niejeden z budujących zapewne " uwielbia zapach zaprawy o poranku"

 

w tym miejscu chciałabym pozdrowić Agatę i wszystkich innych bliższych lub dalszych znajomych, na czele jednakże z your Mum & Big Brother :) - a to oczywiście z racji sentymentu a nie bliskości zamieszkania ;)

 

Zdjęcia w dzienniczku już załączone, przepraszam za opóźnienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...