Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sadyba B Agaty i Klaudiusza - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 696
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Eh, widzę, że wszyscy się tutaj dobrze znamy, mimo że tak naprawdę nigdy ze sobą nie rozmawialiśmy - ale ku temu będzie mam nadzieje jeszcze okazja :)

Może jakaś kawa, albo grill, no przynajmniej ta wspomniana przez Ciebie chłodna oranżada na tarasie;) :stereo:

 

Ardea zna mnie, mimo że w tym momencie nie kojarzy, ja w dodatku mogę pozdrowić cioteczkę "Dorę", z kolei nasi mężowie znają się dosyć dobrze jeszcze ze szkolnych lat :wiggle:

 

sieć powiązań robi się coraz gęstsza ;) ( a to kobiece zainteresowanie językami jest w ogóle powalające :cool: )

 

może trzasnąć by tu jakis schemacik? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki schemat masz na mysli? Modelowej rodziny? Żona - nauczycielka języka w szkole? A facet? :) No właśnie... Nauczyciel historii i informatyki w wojsku :) hehehe

 

Oranżada musi być chłodna. Przymusowo! Dobra, spadam montować narzeczonej listwy podłogowe w pokoju, a potem wymienić klocki i opony, bo ma problemy z hamowaniem.

Do wieczora! ;)

 

jednak niewątpliwie osobą spinającą wszystkie powiązania jesteś Ty Klaudiusz, czego potwierdzeniem jest choćby fakt, że Komentarze do Twojego dzienniczka stają się powoli miejscem towarzyskich pogawędek :D

 

No i tak może zostać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze ogrodzenie jakie mój mąż postawił w życiu, a pomocnicy to też szkolni znajomi z dawnej IIIc, jestem z niego szalenie dumna, on ze swego dzieła też, więc nie krytykuj za bardzo.. (zakryje się roślinkami).

 

Wniosek złożła w naszym imieniu Ania - 30 XI, a 25 I już mieliśmy PNB, nie czepiali się niczego i biorąc pod uwagę wszelkie przerwy świąteczne to chyba szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również było moje pierwsze ogrodzenie i nie mam zamiaru nikogo krytykować :) I choć nie widziałem go z bliska to na pewno wyszło bardzo ładne.

Czas oczekiwania to rzeczywiście dwa miesiące tak jak mówią wszyscy... Ech, myślałem, że zajmie to max 45 dni :(

Dawni znajomi z IIIC to pewnie Amadeusz i spółka? :)

Edytowane przez klaudiuszozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozdzielnicę zrobiłem sam, mogę napisać jak, ale zastanów się czy aby na pewno potrzebujesz już teraz, Jeżeli podpisałeś umowę o przyłączenie ( zapłaciłeś kasę i masz wykonaną skrzynkę SL), podaje ona termin w którym musisz zacząć odbierac prąd( jak nie to kara) to sprawa prosta. Jeżeli tak nie jest i planujesz samoróbną=powolną budowę to musisz wiedzieć że abonament,niezależny od zużycia, przy przyłączu 10 kW kosztuje ok100zł co dwa miechy, więc dużo ludzi kupuje agregat ( ok 1000 zł) i stan surowy budują z agregatem, kosztowo wyjdzie podobnie lub trochę drożej ,no ale zastanie Ci agregat jako rezerwa na czas bez prądu z sieci lub do odsprzedania, to idealne rozwiązanie ( bo nic nie kosztuje)jak stoi budowa bo zabrakło kasy czy nie ma kredytu. Jeżeli chcesz mieć RB to już zacznij ,przez takich co już budują, szukać elektryka który za , ja dałem 100zł, załatwi papierki,narysuje schemat,wykona pomiary izolacji.

pozdro

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa RB chyba już załatwiona ;) Kupię używaną na allegro z atestami itd. Niestety do domu będę miał prowadzone przyłącze kablowe. Bez pozwolenia na budowę ani rusz z tego typu podłączeniem. Elektryk zlecił mi prowizoryczne przyłącze napowietrzne i tak właśnie zrobię. Niestety nie mogę czekać na inne rozwiązanie, ponieważ innego praktycznie nie ma. O opłaty się nie martwię, będę budował powolutku więc podpiszę umowę S11, gdzie się płaci za wykorzystany prąd, a nie za samą możliwość korzystanie z prądu budowlanego. Opcję agregatu przerabiałem. Kupiłem tak jak napisałeś za 1000zł na allegro, co okazało się wielką pomyłką. Porządny używany agregat z silnikiem Hondy kosztuje minimum dwa razy tyle co powiedziałeś.

Aha, nie mam jeszcze ani skrzynki SL ani nic nie płaciłem ;) w tym tyg mają przyjść warunki tech. przyłącza. Jade z nimi do elektryczka i on ma już wszystko inne pozałatwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...