Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam sporo czasu więc chętnie pomogę w doborze odpowiedniej grubości docieplenia przegród, wentylacji i ogrzewania .

Jestem do dyspozycji i chętnie pomogę każdemu kto do mnie napisze.

 

Sam kilka lat temu zaczynałem budowę i rozumiem potrzeby budujących ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy BOCIANKAMI BUDOWLANYMI 2011, rozpoczynamy jednak w lato, bo na najpierw musimy wyburzyć poniemieckie zrujnowane zabudowania. Działka 1112mkw plus 1000mkw ogrodu, park krajobrazowy, wieś. Projekt indywidualny, bryła prostokątna, dach dwuspadowy, dom częściowo podpiwniczony (skarpa) z poddaszem, ok. 170mkw. W tej chwili jesteśmy na etapie uzgodnień podłączeń, tuż przed rozbiórką.

Przy okazji pytanie - chcemy mieć tymczasową "bazę", aby móc przebywać na działce i pilnować budowy oraz pracować nad niżej położonym ogrodem. Mamy kilka opcji - wypożyczenie barakowozu, wypożyczenie kontenera mieszkalnego, kupno takiego kontenera, a później obudowanie go i wykorzystanie jako altany, kupno gotowej altany. Może coś podpowiecie?

Pozdrawiamy inne BOCIANKI :)

Magda i Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

My również ruszamy niebawem z budową naszego domku. Działkę mamy 10 arów- nad jeziorem, przy lesie, zdecydowaliśmy się na projekt Z124.

Z niecierpliwością wyczekują wszelkich postępów, z których cieszę się jak dziecko ;) w sobotę postawili nam ogrodzenie a we wtorek wywiercili studnię także małe postępy już są :D wylanie fundamentów mamy zaplanowane na przyszły tydzień o ile betoniarce uda się przejechać przez straszliwe błoto :o

 

na początku o budowaniu nie mieliśmy zielonego pojęcia... całe szczęście, że jest to forum! zostało nam jeszcze wiele do przeczytania ;)

 

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się i ja :)

My także zaczynamy budowę tej wiosny. W tej chwili czekamy tylko na moment ostatecznego związania się z bankiem na lat ...ści :)

Działka na wsi, także Park Krajobrazowy. Wieś gospodarska, więc może nie z tych typowo "atrakcyjnych" - nie ma jeziora, za to dookoła pola i młody las tuż przy granicy działki - więc zające, sarenki to codzienni goście. Nieopodal zagajniki brzozowe, grzęzawiska - będące domem jeleni, raczących nas sporą dawką doznań podczas rykowiska. Poza tym nasze rodzime łaciate i mućki, i konie - wsi mazurska, wsi wesoła ;)

Projekt indywidualny, głównie ze względu na wjazd od strony południowo-zachodniej. Prostokątna bryła, konstrukcja murowana, podpiwniczony całkowicie.

Czekaaaamy na wiosnę. I na pewno skorzystamy z porad bardziej doświadczonych niż my.

Pozdrawiamy serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też zaczynamy. Pozwolenie na budowę jest (projekt zamienny), najważniejsze ekipy umówione, projekt wnętrz z grubsza też już jest, teraz czekamy na suchą pogodę i lecimy. Planowany start - druga połowa kwietnia. Projekt indywidualny - taka mała parterowa nowoczesna stodoła dla rodziny 2+2. Mamy ambitny plan zamieszkać w tym roku (i to w listopadzie) - w pełni wykończonym domu. A chwilowo miotamy się między dogrywaniem szczegółów wnętrza, wyposażenia, dokształcaniem się na tematy budowlane i atakami paniki pt. "co my najlepszego robimy". :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopiero zaczynacie i tematy związane ze strolarką okienno -drzwiową są Wam dalekie, ale... to tylko pozory. Czasem warto zajrzeć do działu "okna drzwi bramy" - zapraszamy, bo dyskusje są nie tylko o oknach ale i szeroko pojętej energooszczędności.

Jeszcze lepiej jest zadziałać lokalnie, u siebie: zeskanować z projektu zestawienie stolarki i rozesłać go do kilku firm okiennych by poprosić o wycenę. Czasem w Waszych projketach są takie kwiatki, że normalne firmy zachodzą w głowę, jak w ogóle wykonać okna nie mówiąc już o kosztach.

A że jesteście na etapie, kiedy wszystko można jeszcze zmienić.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga :) My temat okien mamy już załatwiony. Nie powiem, długo trwało, zanim zrozumiałam, co, jak i dlaczego. Aktualnie na tapecie: jaki komin do kominka? (nadal nie możemy się zdecydować) jaki piec c.o. (mąż)? oraz jakie płytki do łazienki (ja)?

Przy szybkiej budowie nie będziemy mieć czasu na zastanawianie się i kilkumiesięczne przerwy, bo zapomniało się o zamówieniu okien czy umówieniu ekipy tynkarskiej odpowiednio wcześniej. Nie będzie też czasu na przerabianie instalacji w tę i z powrotem. Dlatego ten czas do uzyskania kredytu i wbicia pierwszej łopaty chcemy wykorzystać maksymalnie, żeby potem było mniej dylematów i gaszenia pożarów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez przylecielismy na wiosne, co prawda temat budowy sie u nas ciagnie od lat, ale teraz w koncu Musi Sie Udac:)

Zycie bywa przewrotne ale wiosna 2011 jest nasza :wiggle: aktualnie koparka czeka az przestanie padac deszcz, co by tiry odbierajace piach mogly podjechac pod gore. Dom podpiwniczony, ok. 90 m pow uzytkowej. Zaczynamy sami, zobaczymy co z tego wyjdzie:) Pozdrawiam wszystkich zaczynajacych 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom to na początku budowy już pedejmuje się decyzje związane ze sprawami które wchodzą dopiero za rok;

jakie ogrzewanie - jaki komin , gdzie , z jakiego materiału,

kominek - gdzie w którym miejscu

kanalizacja - gdzie pion , gdzie łazienka , gdzie prysznic.

jakie drzwi - jak to w Polsce bywa , rózni producenci maja różne wymiary drzwi

itd, itp......

Niby początek a już trzeba decydować o materiałach wykończeniowych .

Dużo cierpliwości .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale super, że jestem Bociankiem. My rozpoczynamy (chyba) w czerwcu 2011. Teraz czekamy na pozwolenie budowlane. Projekt Zofia Polo z Archetonu. Większośc spraw jest już przedyskutowana ale nadal nie wiemy:???:..... z czego bedziemy budować???Ale przynajmniej mąż ma o czym myśleć. A może napiszecie z jakich materiałów budujecie:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Bocianki może dołącze do was;) my również zaczynamy budowe, ale ma pewno wiele czasu upłynie zanim ja zakończymy, a dlatego że z braku funduszu (nie dostaniemy kredytu) jestesmy skazani sami na siebie. Edytowane przez agabodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

No , to my też jesteśmy Bociankami- nawet bardzo mi się to podoba! 14 marca dostaliśmy pozwolenie na budowę i chcemy jak najszybciej zacząć! Pogoda jednak nie napawa optymizmem. Budujemy w okolicach Pleszewa ( Wielkopolska) domek W 19.12 a z "Dobre Projekty" ( powierzchnia 126 m, prosta bryła, dach dwuspadowy, z garażem). Mam nadzieję,że pobyt w tej grupie pozwoli mi skorzystać z wielu waszych cennych porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozpoczynamy w okolicach kwietnia w Katowicach - Giszowcu rozbudowe domu na terenie objetym ochrona konserwatorska. Wykazac sie inwencja tworcza jakos zbytnio nie bedziemy mogli bo reguly gry sa sztywno okreslone ale mamy nadzieje, ze mimo wszystko wyjdzie z tego niezla chatka.

Ogrod staramy sie zaprowadzac etapami juz od wrzesnia ubieglego roku i wlasnie jestesmy swiezo po przesadzaniu ok. 10 letnich drzew ( świerk i jodla). Lekko nie bylo ale juz sa przeflancowane w nowe miejsca.

Forum czytamy od ubieglego lata, prenumerata "analogowego" muratora dawno zrealizowana , jutro spotkanie z kolejnym, potencjalnym wykonawca SSO.

 

Ukłony

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...