Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Bocianki! My zaczynamy w maju, lada tydzień powinniśmy dostać pozwolenie na budowę. Projekt indywidualny. Fundamenty lane w szalunku, materiał na ściany zewnętrzne to poroton ( czy ktoś buduje z porotonu?), ściany wewnętrzne -silikat. Dachówka cementowa.Nurtuje mnie sprawa kuchni otwartej na salon... u mnie ma tak być. zastanawiam się czy to dobry pomysł. jakie są plusy i minusy tej mody .. bo to jednak moda, która może a raczej na pewno przeminie.

 

minus- w kuchni powinien być zawsze porządek bo co to za widok z salonu na roz...gardiasz na szafkach i w zlewie zwłaszcza gdy nas odwiedzi niespodziewany gość

minus - snująca się salonie woń aktualnie gotowanej grochówki na wędzonce.

minus - czy ja siedząc w salonie muszę wiecznie oglądać kuchnię ?

plus - kuchnia otwarta na salon cementuje rodzinę, coś takiego jest przy grillu - grillowanie, wspólne rozmowy, bliskość. osoba przyrządzająca potrawy nie jest odseparowana i może również w tym momencie uczestniczyć aktywnie w życiu rodziny.

plus - piękną kuchnią można się pochwalić jak wszystkim co piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich... zatem my już dokołowaliśmy do pasa startowego, zgodę na start (czyli decyzję z banku) już mamy, powiedzmy że trwają właśnie ostatnie finalne przygotowania przed decyzją - pełna na przód.. planujemy rozpocząć pierwsze prace za około 2 tygodnie.. Pozdrawiam wszystkich startujących i życzę wytrwałości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Jak wczesniej wspominalam, ruszylismy w zeszłym tygodniu! A w tym tygodniu będziemy już zalewać betonem na gotowo:)

 

Ale nie o tym chciałam:) Czy możecie doradzic nam jakie okno mamy zrobić w łazience dolnej? W projekcie jest 150 /120! teraz wydaje nam się,że to za dużo tym bardziej że łazienka będzie miała okolo 5m2. Czas ucieka a decyzję, trzeba podjąć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szukam żwiru do drenażu, ale ceny powalają:( a następnie porotherm 25

 

a ja sobie załatwiłem 24 tony żwiru drenarskiego za 600 zł z przywózką. Dogadałem temat z kierowcą ciężarówki co wozi żwir do pobliskiej betoniarni. Jedna "lufa" w tą czy w tą. A u mnie realne oszczędnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to można budować:)

 

e tam. Kolega dał mi namiary na gościa (sam wcześniej też od niego kupował). Udało się i tyle.

 

Ogólnie fajnie jest mieć znajomych, którzy budowę mają bardziej zaawansowaną od nas. Kupiłem dzisiaj od znajomego 100 szt. stempli 3m po 3zł za sztukę. Do tego dwa kubiki krawędziaków do szalowania stropu za 800zł. Poza tym polecam wertować ogłoszenia w jakichś lokalnych portalach internetowych. Ludzie często chcą się pozbyć róznych niepotrzebnych rzeczy za niewielkie pieniądze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

Jak wczesniej wspominalam, ruszylismy w zeszłym tygodniu! A w tym tygodniu będziemy już zalewać betonem na gotowo:)

 

Ale nie o tym chciałam:) Czy możecie doradzic nam jakie okno mamy zrobić w łazience dolnej? W projekcie jest 150 /120! teraz wydaje nam się,że to za dużo tym bardziej że łazienka będzie miała okolo 5m2. Czas ucieka a decyzję, trzeba podjąć:(

---no okno zawsze zmienic mozna, pytanie jak bedzie wygladal budynek z zewnatrz po zmianie otworu? Czy ta zmiana nie zaburzy ogolnego"zalozenia" bryly??

 

Wrzuc jakis rzut lazienki i budunku ze scana gdzie jet to okno??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My również jesteśmy tegorocznymi bociankami. Budowę rozpoczęliśmy w marcu, obecnie jesteśmy na etapie murowania bloczków fundamentowych. Modlimy się o kredyt i pogodę, aby budowa szła sprawnie i beż przestojów.

Budujemy tymka d z horyzontu na obrzeżach niewielkiego miasta w puszczy nadnoteckiej. Okolica spokojna, blisko las i śpiew ptaszków. Nie możemy się już doczekać kiedy zamieszkamy, chociaż zakończenie budowy planujemy na przyszły rok.

Pozdrawiamy innych bocianków i życzymy powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niedawno kupiłem fajną działeczkę i coś w tym roku ruszę :)

na pewno chce ogrodzić teren i posadzić pare drzewek, kupić garaż tymczasowy blaszany ( może ktoś chce sprzedać, chętnie kupie używany ), wjazd na działkę

Myślę, że w tym roku to będzie wszystko. Na jesień chce starać się o przyłącza ( woda, prąd ), kanalizacji nie ma, tak by na wiosnę przyszłego roku ruszyć z budową, spokojnie krok po kroczku i myślę, że damy rade :)

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bocianki! My zaczynamy w maju, lada tydzień powinniśmy dostać pozwolenie na budowę. Projekt indywidualny. Fundamenty lane w szalunku, materiał na ściany zewnętrzne to poroton ( czy ktoś buduje z porotonu?), ściany wewnętrzne -silikat. Dachówka cementowa.Nurtuje mnie sprawa kuchni otwartej na salon... u mnie ma tak być. zastanawiam się czy to dobry pomysł. jakie są plusy i minusy tej mody .. bo to jednak moda, która może a raczej na pewno przeminie.

 

minus- w kuchni powinien być zawsze porządek bo co to za widok z salonu na roz...gardiasz na szafkach i w zlewie zwłaszcza gdy nas odwiedzi niespodziewany gość

minus - snująca się salonie woń aktualnie gotowanej grochówki na wędzonce.

minus - czy ja siedząc w salonie muszę wiecznie oglądać kuchnię ?

plus - kuchnia otwarta na salon cementuje rodzinę, coś takiego jest przy grillu - grillowanie, wspólne rozmowy, bliskość. osoba przyrządzająca potrawy nie jest odseparowana i może również w tym momencie uczestniczyć aktywnie w życiu rodziny.

plus - piękną kuchnią można się pochwalić jak wszystkim co piękne

 

Też mam w projekcie taką kuchnię, ale myślę odgrodzić ją barkiem z wysokimi krzesłami tak by trochę zasłonić widok na kuchnię z salonu.

Wymarzyłam sobie otwartą no to mam, a jak to się ma w praktyce pewnie ocenię za dwa lata :)

 

A zapachy? Ponoć rekuperacja w pełni zdaje tutaj egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Maaniaa Zobacz post

Witam Bocianki! My zaczynamy w maju, lada tydzień powinniśmy dostać pozwolenie na budowę. Projekt indywidualny. Fundamenty lane w szalunku, materiał na ściany zewnętrzne to poroton ( czy ktoś buduje z porotonu?), ściany wewnętrzne -silikat. Dachówka cementowa.Nurtuje mnie sprawa kuchni otwartej na salon... u mnie ma tak być. zastanawiam się czy to dobry pomysł. jakie są plusy i minusy tej mody .. bo to jednak moda, która może a raczej na pewno przeminie.

 

minus- w kuchni powinien być zawsze porządek bo co to za widok z salonu na roz...gardiasz na szafkach i w zlewie zwłaszcza gdy nas odwiedzi niespodziewany gość

minus - snująca się salonie woń aktualnie gotowanej grochówki na wędzonce.

minus - czy ja siedząc w salonie muszę wiecznie oglądać kuchnię ?

plus - kuchnia otwarta na salon cementuje rodzinę, coś takiego jest przy grillu - grillowanie, wspólne rozmowy, bliskość. osoba przyrządzająca potrawy nie jest odseparowana i może również w tym momencie uczestniczyć aktywnie w życiu rodziny.

plus - piękną kuchnią można się pochwalić jak wszystkim co piękne

 

 

Też mam w projekcie taką kuchnię, ale myślę odgrodzić ją barkiem z wysokimi krzesłami tak by trochę zasłonić widok na kuchnię z salonu.

Wymarzyłam sobie otwartą no to mam, a jak to się ma w praktyce pewnie ocenię za dwa lata :)

 

A zapachy? Ponoć rekuperacja w pełni zdaje tutaj egzamin.

 

U mnie w projekcie jest kuchnia zamknięta, ale ja nie będę stawiać całej ściany pomiędzy kuchnią a jadalnią i salonem dzięki temu pozostanie ona otwarta. Myślę zrobić w kuchni modną teraz wyspę. I tak jak ty Maaniaa uważam, że to tylko moda i nie wiadomo jak się to sprawdzi w praktyce. Dlatego fundamenty pod ścianę wyleje :-)) I jak się nie sprawdzi otwarta kuchnia to wybudujemy ścianę, a z wyspy zrobimy szafkę.

Integracja "kucharki " z rodziną i gościmi jest bardzo dużym plusem natomiast ten bałagan kuchenny podzxiwiany przez gości - obawiam się że to nie przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...