Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Po kilku latach przygotowań zaczynam i ja. Kończę formalności i do pracy. Plany na ten rok: Ogrodzenie, fundamenty. Jako że dom będzie częściowo podpiwniczony chciał bym zrobić fundamenty lane, w formach metalowych z dobrze "zawibrowanym" betonem. Zobaczymy jak to kosztowo będzie wyglądało ale.....

 

Dom z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony z garażem na dwa auta w bryle. powierzchnia mieszkalna 2 x 80 m. kw. minus skosy :) Dach cztero spadowy, projekt indywidualny. Działka 39 ar. południowy stok - widokowa :) długo jej szukałem ale mam nadzieję że było warto.

 

Ściany - pustaki leier max _+ 15 cm styropianu. Pustak kupiony :)

 

Zobaczymy - trochę się boję ale niesamowicie mnie to nakręca. Na szczęście mamy gdzie mieszkać więc ciśnienia na przeprowadzkę nie ma.

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałam serdecznie podziekować jako tegoroczny 'bocianek' redakcji za nadesłane prezenty. Na 100% się przydadzą, oby takie akcje częściej.

Pozdrawiam.

J

 

My również dziękujemy za prezenty. Fajna sprawa, zawsze warto poczytać i dowiedzieć się czegoś nowego.

 

Witam wszystkie BOCIANY :-)

U nas otwarcie nastąpiło przed paroma dniami.

Nie jest lekko, gdyż grunt jest z bardzo wysokimi wodami gruntowymi...ale co mnie nie zabije to mnie wzmocni!!

Dom bedzie stał i BASTA!!

 

U nas też woda wysoko i dlatego ruszyliśmy dopiero wczoraj. Ale nie damy się łatwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanko z troche innej beczki zastanawiam sie kiedy zrobic przylacz wody i pradu do domu czy teraz kiedy mury zaczynaja isc do gory czy jak domek bedzie juz gotowy? i od czego wogole zaczac?:(

 

To wszystko zależny od Twojej organizacji pracy i od tego kiedy chcesz się wyrowadzić.

Woda i prąd na budowie jest potrzebna.

Ja wodę będę pobierać od sąsiada, który już mieszka w sowim domu. Sąsiad obok który ma domek wykończony, ale jeszcze w nim nie mieszka nie ma podłączonej wody, bo nie chce mieć problemów w zimie. Co do prądu to jeśli firma która będzie budowała Tobie domek ma agregaty prądotwórcze to na okres budowy nie musisz robić przyłącza.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ze zmianą.Czym podyktowana jest zmiana ? Kosztem przyłącza ?

 

Buduje się niedaleko parku i nie można było mieć ogrzewania na węgiel, gazociągu tez nie ma by sie podłączyć. W projekcie miałam więc gaz z butli. Niestety dostałam kosztorys podłączenia i ceny za żużycie - prawie spadłam z krzesła.

Teraz dowiedziałam się że węgla nie mogę mieć, ale mogę eko groszek. Dlatego ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo czekaliście na pozwolenie na budowę? Ja czekam już miesiąc - dziś dzwoniłam do starostwa i jeszcze wniosek leży..

Ale to wszystko długo trwa. Mam nadzieję, że nie będzie brakowało żadnych dokumentów do wniosku.

 

 

Ja złożyłam 17 lutego - odebrałam wczoraj. Brakowało tylko mapki podziałowej, ale z tym nie było problemu załatwiłam i dołączyli do wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanko z troche innej beczki zastanawiam sie kiedy zrobic przylacz wody i pradu do domu czy teraz kiedy mury zaczynaja isc do gory czy jak domek bedzie juz gotowy? i od czego wogole zaczac?:(

 

my robimy przyłącza razem z instalacjami w środku, no wodę trochę wcześniej, bo chciałbym mieć bieżącą podczas grilowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---no okno zawsze zmienic mozna, pytanie jak bedzie wygladal budynek z zewnatrz po zmianie otworu? Czy ta zmiana nie zaburzy ogolnego"zalozenia" bryly??

 

Wrzuc jakis rzut lazienki i budunku ze scana gdzie jet to okno??!!

 

oto rzut parteru-mam nadzieję,ze mi to wyjdzie:)

 

Proszę o wszelkie sugestie, co do okna w łazience- (jest po lewej stronie:)- jest za duże? a może właśnie fajne? ja juz sama nie wiem:(

skanuj0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka49, rzeczywiście okno 120 cm do łazienki to troszkę zbytek łaski i o ile moim zdaniem im większe okna w pomieszczeniach tym lepiej, to jednak w łazience może to być kłopotliwe. Jednak z rzutu wynika, że to okno jest symetrycznie położone do okna pokoju (kuchni?) na rogu po prawej, więc zmniejszenie tego okna wprowadzi chaos do bryły budynku... Ale ja bym jednak zmniejszyła to w łazience. A jaka to jest strona? Północ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas dzisiaj, po wcześniejszym połozeniu izolacji ław, zaczęło się murowanie ścian fundamentowych. Majstry mówia, że do soboty skończą. My z kolei rozglądamy się za materiałem na ściany (BK grubość 36,5cm - ściana jednowarstwowa). Byliśmy z żonką w Goerlitz, zaproponowano nam niemiecki BK firmy PORIT. O dziwo parametry cieplne sporo lepsze niż Ytong. Do tego niespodzianka. W Niemczech do Ytonga, czy Poritu klej dokładają gratis. W Polsce za klej do Ytonga musisz zapłacić. Jutro mam dostać wycenę, zobaczymy jakie ceny tego Poritu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne,nie moja kasa,ja chciałem tylko doradzić ;)

 

no dzieki, ale myślę, ze sam wiesz to doskonale. jakby słuchac rad udzielanych na forum, to człowiek by zwariował moment.

Napisałem tylko o ścianach. Skąd wiesz jak będą robione nadproża i wieńce. Jak będzie izolowana podłoga na gruncie, poddasze. Jakie parametry będą miały okna i drzwi?? Nie masz niestety o tym żadnej informacji, więc radę Twoja uważam za cenną, aczkolwiek w moim przypadku zbędną. Dlatego napisałem o dociepleniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...