Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.Rozpoczynamy budowę 4 maja.Nieduża działka w centrum miasta. http://www.domywstylu.eu/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/jaspis/ .Pozdrawiam wszystkie bociany!

 

Do kasia_bv. Witam i szczególnie pozdrawiam inwestorkę z Sosnowca !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. My też ruszamy z budową lada chwila, na początku maja, pod Wrocławiem. Pozwolenie na budowę już jest. U mnie na stanie trójka maluchów, w tym roczne bliźniaki :) więc budowę rozkładamy na dwa etapy, do jesieni SSO, a w przyszłym roku cała reszta. A to nasz projekt:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/5319-dom-pod-modrzewiem-5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam jeszcze rzut elewacji Z prawej strony to kuchnia...kurcze wiem, ze to moze zepsuć wizualnie widok- jest to ważne, ale chyba nie najważniejsze...
- mysle, że jak zmmniejszysz okienko o połwe, czyli dasz 60 cm otwór, to sie niec zlego nie stanie, elewacja nie straci na uroku! ;)

 

Tylko zeby to okienko bylo na środku ściany, a nie bardziej z prawej czy bardziej z lewej..

Tak na szybko, tak jak w tych projektach:

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-z98-wae1105.aspx

 

http://www.extradom.pl/projekt-domu-pandino-krh1093.aspx

sa okienka wieksze i mniejsze i jak dla mnie jest O.K.

 

Bo faktycznie, łazienke masz mala, nie potrzeba Ci okna, jak do pokoju..;)

 

 

 

O dziwo parametry cieplne sporo lepsze niż Ytong. Do tego niespodzianka. W Niemczech do Ytonga, czy Poritu klej dokładają gratis. W Polsce za klej do Ytonga musisz zapłacić.
- pewnie, przeciez u nas ktoś, kto sie buduje jest bogatyyyy, to niech placi..zreszta nie tylko o budowe chodzi....W Niemczech auta w podobnej cenie tez maja lepsiejsze wyposażenie niz w naszych salonach...i tak by mnożyc przyklady czego my nie mamy w tej samej cenie, a mają to inni ...;)

U nas na wszystkim trzeba zarobic, a raczej zedrzec, jezeli jet tylko ku temu okazja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. My też ruszamy z budową lada chwila, na początku maja, pod Wrocławiem. Pozwolenie na budowę już jest. U mnie na stanie trójka maluchów, w tym roczne bliźniaki :) więc budowę rozkładamy na dwa etapy, do jesieni SSO, a w przyszłym roku cała reszta. A to nasz projekt:

http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/5319-dom-pod-modrzewiem-5.html

 

Ha! My tez mamy bliźniaki.Wprawdzie 5-letnie ale niezwykle ,że tak powiem "zajmujące".Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! My tez mamy bliźniaki.Wprawdzie 5-letnie ale niezwykle ,że tak powiem "zajmujące".Pozdrawiam

Jak miło...:) Budujemy w tym samym mieście i do tego u nas też bliźniaki, co prawda już 10-letnie, ale działo się, oj działo...

Obecnie jesteśmy na etapie drenażu wokół budynku (tzn fundamentów):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło...:) Budujemy w tym samym mieście i do tego u nas też bliźniaki, co prawda już 10-letnie, ale działo się, oj działo...

Obecnie jesteśmy na etapie drenażu wokół budynku (tzn fundamentów):)

 

Witam, pzdrawiałam Cię Kasiu stronkę wcześniej{wyczaiłam Sosnowiczankę,haha}.Jeśli możesz ,napisz w jakiej dzielnicy budujecie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prace systematycznie idą do przodu.

Na chwile obecną mamy wymurowane ocieplone i zasypane fundamenty.

W poniedziałek z rana hydraulik zrobić ma odpływy, a do końca dnia ma być

wylany beton i stan zero będzie ukończony.

 

ps.trzeba przyznać że sporo kasy idzie na tan stan zero.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prace systematycznie idą do przodu.

Na chwile obecną mamy wymurowane ocieplone i zasypane fundamenty.

W poniedziałek z rana hydraulik zrobić ma odpływy, a do końca dnia ma być

wylany beton i stan zero będzie ukończony.

 

ps.trzeba przyznać że sporo kasy idzie na tan stan zero.

 

 

pozdrawiam

Ile czasu Wam to zajęło? Bo u nas coś się grzebią, mam wrażenie.

A z ta kasą to fakt, nieźle się trzeba wykosztować.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bocianki! :)

 

Dołączam do Waszego grona, choć u nas trochę droga na skróty (albo też przez mękę). Bierzemy się za wykańczanie domu, który przez 15 lat stał w stanie surowym zamkniętym, więc część prac została już wykonana "za nas". Niestety, oznacza to podwójną zabawę: jak dostosować dom do naszych potrzeb i wymagań oraz wszelakie naprawy "no przecież dobrze zbudowanego domu" :/ Na pierwszy ogień czeka nas przeprawa z nadprożami nad WSZYSTKIMI otworami drzwiowymi, które sprytnie zostały zbudowane za nisko :bash:

Zazdroszczę Wam, Bocianki, możliwości dopilnowania wszystkiego od początku, a jednocześnie trzymam kciuki, żebyście nie musieli przechodzić przez miliony poprawek jak dojdziecie do "naszego" poziomu.

 

Pozdrawiam ciepło!

Weronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu Wam to zajęło? Bo u nas coś się grzebią, mam wrażenie.

A z ta kasą to fakt, nieźle się trzeba wykosztować.. :/

 

Zajęło to około 30 dni,ale trochę czasu straciliśmy przez pogodę.

Dużo deszczu padało a że teren mam dość podmokły trzeba było odpompowywać wodę.

Najważniejsze że z ziemi już wyszliśmy. Teraz ta wylewka i myślę, że po świętach zaczną murować ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

My ruszyliśmy z kopyta z końcem marca... Co prawda fundamenty były już zrobione we wrześniu 2009, ale nie było kasy na dalszą budowę...

Nasz domek to Lapis 2 z pracowni Krajobrazy.

Obecnie mamy już wymurowane wszystkie ściany nośne a od jutra zaczynamy układanie stropu :)

Postępy można śledzić w naszym dzienniku...

Pozdrowienia dla wszystkich rozpoczynających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

My ruszyliśmy z kopyta z końcem marca... Co prawda fundamenty były już zrobione we wrześniu 2009, ale nie było kasy na dalszą budowę...

Nasz domek to Lapis 2 z pracowni Krajobrazy.

Obecnie mamy już wymurowane wszystkie ściany nośne a od jutra zaczynamy układanie stropu :)

Postępy można śledzić w naszym dzienniku...

Pozdrowienia dla wszystkich rozpoczynających :)

 

Gratuluję bardzo podoba mi się ten projekt, to wygodny dom , trzymam za Was kciuki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

my też zaczynamy budowę w niedługim czasie (w okolicach wakacji). Projekt to NOWELA, ok. 130m po zmianach. Pozwolenie jest, ekipa sprawdzona i już dogadana na 99%. Ciągle jeszcze mam dylemat : gazobeton czy porotherm? Mam tydzień na decyzję, a czytając forum mam tylko mętlik w głowie :-) Coś wybrać muszę...

Życzę wytrwałości i cierpliwości wszystkim budującym! ;-)

 

http://forum.muratordom.pl/blog.php?75857-Nowela-wg-Tabazy-i-Grega

Edytowane przez greg68
dodanie linku do dziennika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

my też zaczynamy budowę w niedługim czasie (w okolicach wakacji). Projekt to NOWELA, ok. 130m po zmianach. Pozwolenie jest, ekipa sprawdzona i już dogadana na 99%. Ciągle jeszcze mam dylemat : gazobeton czy porotherm? Mam tydzień na decyzję, a czytając forum mam tylko mętlik w głowie :-) Coś wybrać muszę...

Życzę wytrwałości i cierpliwości wszystkim budującym! ;-)

 

http://forum.muratordom.pl/blog.php?75857-Nowela-wg-Tabazy-i-Grega

 

policz sobie ile wyjdzie Tobie za m2 tego i tego...

my murujemy z betonu komórkowego i idzie naprawdę szybko, bloczki są duże, w miarę lekkie i łatwo się je docina...

poza tym spójrz w projekt, jaki tam materiał jest, ponieważ bloczki z różnych materiałów mogą się różnić wysokością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...