Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

policz sobie ile wyjdzie Tobie za m2 tego i tego...

my murujemy z betonu komórkowego i idzie naprawdę szybko, bloczki są duże, w miarę lekkie i łatwo się je docina...

poza tym spójrz w projekt, jaki tam materiał jest, ponieważ bloczki z różnych materiałów mogą się różnić wysokością...

 

Cena za materiał raczej porównywalna, a ekipa ,,wyspecjalizowana,, w ceramice. No i parę groszy mniej będę miał do zapłacenia w przypadku budowy z porothermu. Szukam tylko powodu który przekona mnie, że powienienem budować jednak z betonu komórkowego. Nie mówię, że to czy tamto jest lepsze lub gorsze, bo opinii jest naprawdę tyle ilu jest budujących, ale nie jestem jeszcze do końca przekonany co do materiału. Bardziej skłaniam się chyba jednak do ceramiki. Hmmmm, czyżbym sam sobie odpowiedział na pytanie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co Cię przekonało do ceramiki,jakie zalety ? Druga sprawa,czy masz sprawdzoną ekipę ? Pytam bo z BK łatwiej,dokładniej i szybciej się buduje a Ty masz dopłacić...za dokładność murowania ? Teraz szczególnie patrzyłbym na ręce ekipie.

 

Ekipa sprawdzona. Wg. ekipy szybciej i taniej (robocizna) będzie z ceramiki. Ceramikę wybrałem, bo wybierałem pomiedzy dwoma: Porotherm lub BK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie prace systematycznie idą do przodu.

Na chwile obecną mamy wymurowane ocieplone i zasypane fundamenty.

W poniedziałek z rana hydraulik zrobić ma odpływy, a do końca dnia ma być

wylany beton i stan zero będzie ukończony.

 

ps.trzeba przyznać że sporo kasy idzie na tan stan zero.

 

 

pozdrawiam

 

Witam my tez zaczynamy w tym roku a wlasciwie zaczelismy jestesmy na tym samym etapie :Dpo świętach ruszaja ściany a co do kosztow to w kazdej wycenie wychodzi ze stan zero to ok 15%( 10-20%) kosztów całej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jest mi niezmiernie miło że mogę dołączyć do grona bocianów 2011. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa że w końcu zaczęła się budowa Mojego wymarzonego domku. Na .razie jesteśmy na etapie fundamentów w zeszły piątek miały być wykopane, była już zamówiona koparka i beton ale pech tak chciał że w czwartek wieczorem przeszła okropna nawałnica z piorunami i lało jak z wiadra, więc działka totalnie zalana i trzeba było wszystko odwołać. Czekamy z niecierpliwością aż się wypogodzi i może w tym tygodniu się uda:) jak na razie dzisiaj nie padało:) Wybraliśmy projekt Staś Lux z Archetonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz, że jest wygodny..?

 

Witam, chciałabym powiedzieć Ci, że widziałam Lapisa 2 na żywo ale niestety nie widziałam, natomiast wiem, że ten projekt spełnia bardzo ważne wymogi potencjalnego mieszkańca a mianowicie:

-kuchnia z widokiem na wejście do domu, to bardzo ważny punkt obserwacyjny pani domu i nie tylko;

- wejście do garażu bezpośrednio z domu, jaki argument za - wiadomo;

- salon ma powyżej 30m2 jeżeli jest kominek - komfort;

- łazienka jest z oknem, moje marzenie - nigdy "ślepej łazienki" czy "ślepej" kuchni;

- dwie sypialne na parterze a nie tylko na piętrze, kto przyjął do domu starych rodziców, albo dożył starości w tym samym domu albo po prostu złamał nogę i miał w gipsie wie jakie to ważne nie musieć drapać się na górę do sypialni.

Wygospodarowałbym jakiś kąt na spiżarnię może w miejsce ubikacji? Albo w pomieszczeniu gospodarczym...

mam podobny projekt indywidualny tylko większa łazienka i duża spiżarnia. A na te istotne "życiowe" elementy projektu zwrócił mi uwagę "mój" architekt, taka mądra od początku to ja nie byłam, pozdrowionka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Melduję się jako kolejny tegoroczny bocian, choć lekko opóźniony ;-) Pozwolenie gotowe, projekt idealnie opracowany a tymczasem niżej podpisana inwestorka postanowiła w ostatniej chwili - czyli w marcu zacząć wszystko od nowa :bash: czyli nowy = tańszy projekt. Jak dobrze pójdzie zaczynamy w czerwcu, żeby w tym roku mieć stan surowy.

Dzisiaj jestem w małym transie ponieważ postanowiłam budowę zacząć od tył, czyli w głębi ogrodu usypać pagórek i zasadzić lipę, żeby mieć później pod czym siedzieć :) Wiem że to nienormalne, ale może zaczynanie budowy od spełnienia marzenia to nie taki zły pomysł?

Acha, domek będzie spory - bo będziemy tam też pracować - ponad 300 m, projekt indywidualny, typ stodoła z użytkowym poddaszem, masą okien od południa z cegłą, drewnem i pnączami na elewacjach.

Gorąco pozdrawiam wszystkich żądnych budowlanej wiedzy forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie zasypują fundamenty, pójdzie jakieś 500 ton piachu. Całe szczęście udało mi się załatwić po 10 zł/tonę z dowozem.

Ekipa muruje ładnie, ale muszę ich bardzo pilnować. Poprawiali już wykop, aby się nie obsypywał, skuwali już beton ze zbrojenia, ponieważ "zapomnieli" przedłużyć to ostatnie w słupach, teraz będę musiał zawołać geologa by sprawdził zagęszczenie piachu. Nie wydaje mi się, żeby w 2 dni można było wsypać 250 ton piachu i go dobrze zagęścić, gdy robiła to 1 osoba (piach wsypywała fadroma).

Mam kilka pytań:

1. Jakie rury kanalizacyjne kładliście pod chudziak? Wiadomo, że pomarańczowe, tylko o jakiej grubości ścianki?

2. Jaką stosowaliście/ będziecie stosować izolację poziomą między fundamentami a ścianami i na chudziak? budowlaniec i kierownik sugerują folię fundamentową, a mnie podoba się papa

 

pozdr.

Rav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie zasypują fundamenty, pójdzie jakieś 500 ton piachu. Całe szczęście udało mi się załatwić po 10 zł/tonę z dowozem.

Ekipa muruje ładnie, ale muszę ich bardzo pilnować. Poprawiali już wykop, aby się nie obsypywał, skuwali już beton ze zbrojenia, ponieważ "zapomnieli" przedłużyć to ostatnie w słupach, teraz będę musiał zawołać geologa by sprawdził zagęszczenie piachu. Nie wydaje mi się, żeby w 2 dni można było wsypać 250 ton piachu i go dobrze zagęścić, gdy robiła to 1 osoba (piach wsypywała fadroma).

Mam kilka pytań:

1. Jakie rury kanalizacyjne kładliście pod chudziak? Wiadomo, że pomarańczowe, tylko o jakiej grubości ścianki?

2. Jaką stosowaliście/ będziecie stosować izolację poziomą między fundamentami a ścianami i na chudziak? budowlaniec i kierownik sugerują folię fundamentową, a mnie podoba się papa

 

pozdr.

Rav

2. papa podkładowa termozgrzewalna SBS 3,2-4,0mm np icopal szybki profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja melduje sięjako bocian 2011. Na razie jestem jeszcze w polu, działka 18arów ogrodzona i czeka na pozwolenie na budowę, wszytko już jest. Czekamy tylko na pozwolenie - ponoć do końca kwietnia będzie - zobaczymy.

 

 

Podpisana też jest umowa za przyłącze energetyczne z firma ENEA - zaliczka zapłacona - ale powiedzieli mi że energie będę miał za około rok (!!!) to oznaczało by cały stan surowy na agregacie - masakra.

Kurcze dziwne to jest bo wszystkie sąsiednie działki już są zabudowywane, ulica nowa ale wszyscy mają już przyłącza, w ulicy jest pełne uzbrojenie woda, gaz, kanaliza...

rok na prąd?

Umowy na gaz jeszcze nie podpisywałem - w końcu w tym roku planuje tylko stan surowy otwarty ( z pełnym zadaszeniem) ... to gaz najwcześniej w drugiej połowie 2012...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zaczynam budowę ale złożoną - dobudowuję część murowaną do istniejącego drewnianego szkieletowego domu z kompletem mediów. Będę wdzięczna wszystkim, którzy mają dośiwdczenia w takich projektach. Prosze o pomoc, bo musze być ' mądrzejsza' od wykonwców: sa albo od drewna albo od muru i bronią się przed łaczeniem tych technologii. A ja mam gotowy mały dom i nie mogę z niego zrezygnować. W sobotę 16.04 startują wykopy. Płytkie, tylko na 1 m gł. fundament z bloczków. No i zaczynają się schody: czym ocieplić i zaizolowac ten fundament żeby było tanio i skutecznie. Aha - dobudowana część ma 45 m kw., grunt piaszczysty, zwarty, przepuszczalny. Trzymajcie kciuki - pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przechodze do konkretu: czy stłuczkę szklaną z recyklingu można użyć jako podsypki pod chudziak? Zagęszcznie/ubijanie jest oczywiste, chodzi mi o ocene materiału. czy wiąże się s jakimiś skażeniami czy zagrożeniami? problem w tym że w mojej okolicy piasek jest drogi, za to firmy recyklingowe mają ten towar w bardzo korzystnej cenie. Co na to eksperci? Czy ktoś z Muratorowiczów użył tego materiału? Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...