Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszyscy się już prześcigają w ilości wylanego betonu, a ja dopiero myślę o zaczęciu na jesieni...

Franelka1 my też zaczynaliśmy na jesieni tylko zeszłego roku

Witam.

My też zaczynaliśmy na jesieni.

Nie wiem czy jesteśmy bociankami, chociaż chyba jednak tak :D

Cieszę się bardzo z tego naszego jesienno-zimowego budowania, bo teraz jeszcze byśmy nie dali rady zacząć - za mokro u nas...

a tak, to już mi się robią instalacje!!!:wiggle:

Pozdrawiam wszystkich Tegorocznych Budowlańców! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasioMar muszę ci powiedzieć, że mój domek z zewnątrz bardzo podobny będzie do twojego, tylko u mnie nie ma garażu, a w tym miejscu mam kotłownie i łazienkę. Metrażowo też zbliżony u mnie będzie 171m2 użytkowej powierzchni.

Trochę ci zazdroszczę tego stanu :-) u mnie po majówce zaczynają murować ściany.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasioMar muszę ci powiedzieć, że mój domek z zewnątrz bardzo podobny będzie do twojego, tylko u mnie nie ma garażu, a w tym miejscu mam kotłownie i łazienkę. Metrażowo też zbliżony u mnie będzie 171m2 użytkowej powierzchni.

Trochę ci zazdroszczę tego stanu :-) u mnie po majówce zaczynają murować ściany.

 

pozdrawiam

:):D

W takim razie gratuluję budowania ślicznego domku!

;)

I oczywiście skończonego stanu 0 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nadzieję że też zostane tegorocznym Bociankiem.

Narazie prace kończy architekt , niedługo wystąpie o pozwolenie i mam nadzieję że chodziaż fundament na jesień powstanie.

Projekt TK 8 z małymi zmianami, ciągle zastanawiam sie z czego budować Porotherm czy Max

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas przedwczoraj wylany chudziak. Fundamenty skończone. 04.05 zaczynamy ze scianami :)

Dotychczasowy zakres robót to fundament, drenaż opaskowy, instalacja do łapania deszczówki z dachu (rury kan. 160 - opaska wokół budynku z wyjściami pod spusty rynnowe, wkopany zbiornik). Fundamenty ładnie dookoła obsypane żwirem drenarskim. Pozostałości po wykopach rozplantowane po działeczce. Aż miło popatrzeć :)

Tylko kieszeń lżejsza o ok. 25 tys.

 

Teraz tylko 3-4 razy dziennie polewanie chudziaka, co by się nie kurczył i z niecierpliwością czekamy na ściany.

Pozdrowienia dla wszystkich bocianków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Maryla i Marcin

 

My jesteśmy na etapie planów, więc nie wiem, czy zostaniemy tegorocznymi Bociankami.... Będziemy działać w Lublinie, na obrzeżach miasta.

 

Podobają nam się 2 domy Alabaster i Antracyt (znacznie bardziej..) z "domowych klimatów", tylko odbicia lustrzane, bo północna część działki jest tam, gdzie salony w obu projektach. Zastanawialiśmy się już nad szkieletem, chcielibyśmy szybko i pod klucz. Koszty spore, a cała papierologia przed nami. Jakoś bardziej przekonuje nas system tradycyjny. Ale! Przecież nawet jeszcze nie wybraliśmy projektu - każdy z tych dwóch musielibyśmy zmieniać, chcę mieć dużą oranżerię.

 

Działka nie ma gazu ani kanalizacji. Chcemy swoją oczyszczalnię, studnię głębinową, solary. Nie mam pojęcia jakie ogrzewanie.

 

W tej chwili ja jestem na etapie stresu, mąż się nie angażuje zbytnio, więc chyba będę musiała zmienić profesję... ;)

 

Pewnie nic nam w tym roku nie wyjdzie... :(

 

Na razie dużo czytam i mam coraz większy mętlik w głowie! :jawdrop:

 

Pozdrawiamy wszystkich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja,

a właściwie my Szuwarki wśród Bocianków :)

 

My całkiem w lesie ;) i doslownie i w przenośni. Jesteśmy na etapie kupna działki - załatwiam sprawy notarialne, sprzedający nie mają pojęcia co powinni zrobić więc zajęłam się tym ja. Zależy nam na tej działce bo jest taka o jakiej marzyliśmy.

 

W międzyczasie czytam plan zagospodarowania i się zastanawiam czy umiem czytać ze zrozumieniem.

 

Moze ktoś mi rozjaśni? Plan przewiduje dach o nachyleniu 45 stopni lub typu sąsiedzkiego tzn. należy przez to rozumieć dach w formie jak na budynku usytuowanym w bezpośrednim sąsiedztwie przy tej samej drodze. Żadna działka w sąsiedztwie naszej nie jest jeszcze zagospodarowana. Czy to znaczy że mogę zbudować dom z dachem o nachyleniu 36 stopni?

Marzy nam się Niewielki M05a, nie wyobrażam sobie innego domu, chociaż przezornie projektu jeszcze nie kupiliśmy.

 

Budowa będzie w Bądzowie pow. Głogów woj. dolnośląskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My również zaczynamy, a właściwie już zaczęliśmy, budowę. Dom wg projektu Gracjan z pracowni Domena. Przed świętami wylaliśmy ławy. Po świętach fundamenty. Mamy poważny dylemat - z czego budować? W projekcie jest ściana jednowarstwowa z betonu komórkowego. Już zdecydowałem się zmienić ją na dwuwarstwową, tylko waham się między Porothermem 25 P+W Wienerbergera a betonem komórkowym Ytong 24 i do tego styropian (12 lub 15). I tu kilka pytań do fachowców:

 

1. Czy dobrze robię skłaniając się bardziej do Porothermu?

2. Czy warto dawać styropian 15 czy 12 w zupełności wystarczy?

3. Czy 4,5 brutto z transportem za porotherm 25 P+W Wienebergera to dobra cena (woj. zachodniopomorskie) czy może da radę taniej?

 

Pozdrawiam

 

G.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo czasu więc chętnie pomogę w doborze odpowiedniej grubości docieplenia przegród, wentylacji i ogrzewania .

Jestem do dyspozycji i chętnie pomogę każdemu kto do mnie napisze.

 

Sam kilka lat temu zaczynałem budowę i rozumiem potrzeby budujących ,,,

 

Witam!

 

Zacząłem wprawdzie budowę jesienią zeszłego roku, lecz udało się zrobić tylko "zero". Teraz startujemy dalej lecz trzeba podjąć strategiczne decyzje.

Dom dwukondygnacyjny z użytkowym poddaszem ma mieć 90m2 na parterze+ 60m2 na poddaszu. Teraz stoją mury z EDERA 25 pw i czekamy na położenie stropu. Ambitny plan jest taki, że do ścian dołożymy 20-25 cm styropianu. Dodatkowo rekuperator i pompa ciepła chyba z pionowym kolektorem bo działka niewielka 1150 m2, a więc dużo miejsca nie zostaje tym bardziej że dodatkowo stawiam podwójny garaż z pomieszczeniem gospodarczym bo jako majsterkowicz lubię mieć zaplecze.

Zastanawiam się nad gruntowym wymiennikiem ciepła, oknami 3-szybowymi itd. Co jeszcze możemy teraz wymyślić by było lepiej? No i jednak planuję wyrzucić kominy by obciąć koszty budowy zostawiając tylko jeden bo moje druga połówka koniecznie chce mieć kominek!! :(

 

Czy moja droga rozumowania jest słuszna? Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) No i jednak planuję wyrzucić kominy by obciąć koszty budowy zostawiając tylko jeden bo moje druga połówka koniecznie chce mieć kominek!! :(

 

Czy moja droga rozumowania jest słuszna? Może jakieś sugestie?

 

Witam serdecznie.

Na pompach ciepła się nie znam - były poza naszym zasięgiem fin., ale...

Jeśli planujesz ciepły dom z reku. to budowanie kominów went. byłoby pozbawione sensu.

GWC to dobra rzecz, jednak też zmniejszy możliwości zagospodarowania ogrodu i... też sporo kosztuje. Chyba, że samorobny:)

i...

Drugie połowy tak już mają ;) Kominek to jednak fajna sprawa!

Pozdrawiam

Edytowane przez KasioMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z mężem też w kwietniu zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku.

Na razie jesteśmy na etapie wyznaczania fundamentów. 2 maja zaczynamy kopać. Budujemy domek AriadnaI z stronki dobredomy.pl. Dom parterowy z poddaszem, tarasem i podwójnym kominkiem w tarasie i salonie.To będzie dość skomplikowana budowa. Może ktoś też buduje taki dom, chętnie podyskutuje na temat kosztów. My chcemy budować bez zaciągania kredytu. Narazie mamy 90 tys. No ale zobaczymy na jak długo to wystarczy.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozpoczynamy w okolicach kwietnia w Katowicach - Giszowcu rozbudowe domu na terenie objetym ochrona konserwatorska. Wykazac sie inwencja tworcza jakos zbytnio nie bedziemy mogli bo reguly gry sa sztywno okreslone ale mamy nadzieje, ze mimo wszystko wyjdzie z tego niezla chatka.

Ogrod staramy sie zaprowadzac etapami juz od wrzesnia ubieglego roku i wlasnie jestesmy swiezo po przesadzaniu ok. 10 letnich drzew ( świerk i jodla). Lekko nie bylo ale juz sa przeflancowane w nowe miejsca.

Forum czytamy od ubieglego lata, prenumerata "analogowego" muratora dawno zrealizowana , jutro spotkanie z kolejnym, potencjalnym wykonawca SSO.

 

Ukłony

Iza

 

Ja też jestem z Giszowca. Widzę , że powoli domeczki są odnawiane. Niestety nie wiem czy będzie dane mi to oglądać, Bo my zaczynamy budowę na dolnym śląsku ale póki co codziennie prowadzę córkę do szkoły wśród tych domków. Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...