Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A nie boicie się, że później (po wstawieniu okien i drzwi) tynki i wylewka na podłodze schnąc będzie powodowała skraplanie się wody na oknach i drzwiach, jeżeli będzie to stolarka drewniana to podobno może być kłopot w przyszłości?

zgadza się, okna drewniane montuje się po tynkach i wylewkach, producenci odmawiają gwarancji na okna zamontowane przed pracami mokrymi...

ale pumpaluna będzie miała okna pvc, więc luzik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się Kochani wypowiedzieć na poniżej podaną kwotę robocizny? Nadmieniam, iż dom ma 313 m kw, powierzchnia dachu ok 260 m

 

stopy - 420

wykopy + chudziak 2600

zbrojenie, szalowanie betonowanie - 3900

ściany fundamentowe 7865

izolacje pionowe, poziome 2190

kanaliza pcv 700

wrzucenie, zagęszczenie piasku 2040

podbeton 2720

ściany parteru (24) 17.550

ściany parteru (12) 1890 schody wew. 480

podciagi, słupy 2775

kominy 2420

wieniec 5200

strop plus trzy tarasy 10.000

ściany pietra (24) 10.500

ściany pietra (12) 6.500

slupy 800

wieniec 3600

strop nad pietrem 5.100

więźba 17.500

pokrycie dachowe 22.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hon-Ar musiałbyś znaleźć osobę, która buduje wg tego samego projektu co Ty i najlepiej w tej samej części kraju żeby ceny faktycznie były porównywalne.

Cena wykonania dachu zależała będzie nie tylko od jego powierzchni ale od rodzaju materiału jakim będzie kryty, czy idzie pełne deskowanie czy tylko membrana, no i czy jest to prosty dwuspadowy dach czy kopertowy, czy ma nieliczne okna dachowe czy kilka lukarn etc. My z robocizną (dom 122m2 użytkowej, dach 2spadowy ok 150m2) do SSZ zmieścimy się w 40tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DomPasywny - robocizna jest robocizną!

Wiadomo, iż w przypadku większej powierzchni, cenę można więcej negocjować. Poprosiłam Was o jej podanie, bo nie wiem czy ceny, które otrzymaliśmy, nie są cenami Z KOSMOSU!

 

tak tylko nikt nie podaje Ci ceny za 1m2, czy 1m bieżący etc tylko jak sam widzisz za konkretny etap wykonania prac

a że każdy dom jest inny i budowany w innej technologi oraz przy zastosowaniu różnych rozwiązań technologicznych ceny są naprawdę przeróżne

 

policz więc ile kosztować Cię będą materiały , dolicz robociznę podziel przez powierzchnię i wyjdzie Ci cena za 1m2

to może być jakiś wyznacznik ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany parteru (24) 17.550

ściany parteru (12) 1890

 

Mnie firma ( 4 osoby) wyceniła koszt murowania ścian parteru (44)i (24) na 6 tys netto, kominy osobno płatne.

Generalnie biorą ok 45-50 zł za m2 ścian, bez względu na rodzaj materiału budulcowego. Policz sobie ile metrów ścian masz do postawienia ( zewnętrzne plus wewn) , pomnóż przez 50 zł i masz cenę robocizny. Dom masz ogromny to i koszty będą duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Halina 46 wiem, że dom jest duży, nie mniej jednak, niektore firmy i niektórzy fachowcy widząc tak duży projekt, celowo zawyżają cenę, mysląc, że jeżeli budujemy dom o takich gabarytach, nie będziemy zwracać uwagę na koszty. A tak nie jest. Dla mnie koszt robocizny domu o powierzchni o połowę mniejszej niz nasza powinien być taki sam. Zakładając oczywiście, iż chodzi o te same materiały budowlane. Różnica jedynie powinna wynikać z ilości. Tj. im wiekszy dom, tym wiecej będzie do zapłaty. Reasumując - metry razy ilość. Nie natomiast - im wiekszy dom, tym więcej za robociznę.

 

Czy cena za położenie metra dachówki jest dwa razy wieksza niż za położenie blachodachówki?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - dzięki za odpowiedź. Jak rozumiem, kwota w wysokości 70, 80 zł/m2 obejmuje wykonanie więźby, membrany i krycia dachówką?

 

A jak sadzicie (wiem, że zdania nie zaczyna się od a, ale co tam ....), jaka jest średnia cena za robiciznę więźby, deskowania, papy i krycia dachówką?

Czy nadal deskujecie czy tylko dajecie membranę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madeleine - jak miło usłyszeć, że masz większy dach :), pomału zaczynałam być przerażona wielkością naszego "Sokoła"

 

hej

Mój dach to w sumie 300m2, trochę kombinowany, niby dwuspadowy ale częściowo kopertowy, do tego 5 okien połaciowych 78/140. Mam projekt z Archonu "Dom w Aloesie 3" przerobiony z czterospadowego na dwuspadowy (działka znajduje się w strefie konserwatora zabytków i zostaliśmy zmuszeni do zmiany dachu). Powierzchnia domu to 218m2 po podłogach (parter+poddasze+garaż). Budowa z porothermu 25, dachówka Roben Monza olus Trentino.

Koszt SSO z materiałem to 200tys., w tym dach: robocizna 25600 (montaż więźby 12800+ dekarze 12800), materiał na dach o ile dobrze pamiętam koło 30tys - 34tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ceny nam podane na robociznę na dach( więźba 17.500

pokrycie dachowe 22.500 ) są wysoko zawyżone.

 

Tomwojko - czy cena podana przez Ciebie zawiera też robociznę na deskowanie? Czy może dawałeś membranę?

więźba - cena kosmos...

ja płaciłem 25 zł za m2 dachu, to nawet jak masz 300m2 to wychodzi 7500 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ceny nam podane na robociznę na dach( więźba 17.500

pokrycie dachowe 22.500 ) są wysoko zawyżone.

 

Tomwojko - czy cena podana przez Ciebie zawiera też robociznę na deskowanie? Czy może dawałeś membranę?

 

Nie robiliśmy deskowania, sama więźba plus membrana i dachówki. Z więźbą cieśle trochę mieli kłopotów, bo parę rozwiązań jest nietypowych, mimo wielu lat pracy stwierdzili (cieśle i dekarze) że takiego układu jeszcze nie robili. Pierwsza cena była 85zł za m2 później wyszło 80zł - podaję wspólną cenę dla dekarzy i cieśli bo tak wspólnie wyceniali.

Materiał na więźbę belki stropowe, legary, łaty i kontrłaty i co tam jeszcze kosztował około 9tys brutto

 

Teraz za to walczę o wyceny ogrzewania podłogowego i jest "wesoło" jak na razie koszt dla moich 218m2 - od 16tys do 33tys z materiałem bez wylewki. To jakaś masakra, i bądź tu mądry... i wcale ten za 16tys nie robi na chińskim badziewiu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...