Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

Projekt - jak wiekszość z "ARCHON-u" - OK. Wynajęcie ekipy, która zrobi wszystko od A do Z ma swoje plusy( kolejna ekipa nie wymyśla, że poprzednik wykonał coś źle) i minusy ( przede wszystkim koszty). Jeżeli zaproponują Ci, że będą kupować materiały - pilnu jrozliczeń, gdyż jeśłi zdarzy się, że ekipa prowadzi więcej budów w tym samym czasie ( często tak jest) - na fakturach pojawiają się dziwne pozycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,u mnie też projekt archonu,właśnie mija rok od rozpoczęcia budowy i miesiąc mieszkam już w nowym domu.Mimo dużych obaw do całej tej budowy,był to głównie pomysł męża,mnie dobrze mieszkało się w bloku,teraz jestem zachwycona,mieszka się super.Wszystkim budującym życzę powodzenia,pozdr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...
  • 2 weeks później...

evito, ciekawy projekt. Czy już go kupiliście? Moje luźne uwagi: fajny dach, dwuspadowy, czyli tańszy i bardziej ustawniejsze pod nim pokoje niż przy wielospadowym. Ciekawe pokoje na górze. Dzięki lukarnom będą ustawne. Jedyna uwaga do góry to brak garderoby? Może strych nad garażem dałoby się zaadoptować na garderobę?

Zwróćcie uwagę na okna balkonowe na piętrze i zastanówcie się czy chcecie robić takie zaokrąglone, są sporo droższe niż kwadratowe, ale dom inaczej wygląda (czy ładniej to kwestia gustu). W tym projekcie są trzy takie duże, balkonowe zaokrąglone okna. Nasi znajomi niedawno stawiali Puchatka i też takie mieli w projekcie. W efekcie końcowym tylko od frontu im zostało takie zaokrąglone resztę zamówili kwadratowe. Jeśli dobrze pamiętam to takie jedno podwójne balkonowe kosztowało ich około 3tys. Kwadratowe, połowę taniej.

Także pomyślcie nad tym.

Dół wygląda ciekawie, skrytka i spiżarnia do przechowywania. Warto zastanowić się nad przejściem z pomieszczenia gospodarczego do schodów. Tam jest dość ciasno (sprawdźcie wymiary) i jeszcze wystaje schodek.

Mam nadzieję, że się przyda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 10 months później...

Witam zaczynamy budowę w tym roku - projekt z archonu "dom w mango" - czy miał ktoś z forumowiczów styczność z tym projektem ?

Czy jes coś na co trzeba uważać, zwrócić uwagę. coś do przerobienia co pomoże później w praktycznym korzystaniu z budynku ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Mateusz I Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

My z żoną także zaczynamy budowę tej wiosny. W tej chwili czekamy tylko na moment ostatecznego załatwienia wszelkich formalności z bankiem i możemy działać. Działka mieści się na na wsi. Niedaleko jest jezioro, dookoła pola i las więc zające i sarenki to części goście ;) Poza tym cisza i spokój.

 

Niecierpliwie czekamy na wiosnę!

Pozdrawiamy serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie. Zaczynamy papierologię a od wakakcji mamy zamiar ruszyć z budową. Projekt "dom w idaredach 3 ver2 " od archonu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym domkiem? Chcemy ustawić go tak aby wejście do domu było od strony zachodniej, taras zadaszony od wschodu, od południa salon, kotłownia północ.

Jakieś podpowiedzi, propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Chcemy ustawić go tak aby wejście do domu było od strony zachodniej, taras zadaszony od wschodu, od południa salon, kotłownia północ.

Jakieś podpowiedzi, propozycje

 

Też jestem bociankiem, i budowę rozpoczynamy w okolicy 2-3 m-cy. Dość dobrze zgłębiłem wiedzę na temat usytuowania względem stron świata i zastanawiam się dlaczego chcecie taras od strony wschodniej? Chyba że masz na myśli taras górny (np. z sypialni) to ok, bo jeśli mowa o dolnym, to będzie zimno i ponuro wracając z pracy i siedząc np. małym ciemnym w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących ,moja budowa ciągnie się od 2007 ale w tym roku był dopiero prawdziwy start.murarz ma końcówke ścian,zaraz wchodzą cieśle do więżby,jeszcze chcę w tym roku położyć dach,wstawić okna i ocieplić poddasze:confused:

jak na ten rok to dla mnie dość dużo:yes:

nie nadążam z załatwianiem spraw i wydawaniem kasy:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kanalio jedna - Jak ocieplisz poddasze i (zapewne) położysz GK + szpachlowanko skosów / ścian kolankowych to w sumie dobrze by było już na jesień/zimę grzać w chałupie, bo inaczej może popękać (tak mnie straszy właśnie gość od GK);

 

Też buduję na spokojnie, właśnie w połowie kwietnia 2013 zaczynaliśmy, od kupna działki, czyli od zera. Teraz wchodzą nam robić ocieplenie dachu, GK, szpachlowanie wszystkich ścian, potem na cały dół płytki ceramiczne wlecą, i na jesień powinien też już gaz być, włącznie z kotłem. I potem już będzie z górki hehehehehe (sam w to chyba nie wierzę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :)

 

Z czego budujecie swoje domki? Zastanawiamy się nad ytongiem- nasz majster natomiast doradza suporex (uważa że tak samo dobry a tańszy). Czy ktoś Was miał może podobny dylemat?

 

Wybrałem ceramikę 25cm dobrej jakości. Na 5 ekip z którymi rozmawiałem żadna nie polecała ytonga - wszyscy popierają wybór ceramiki. Większość budowanych domów jest pomarańczowa, rzadko kiedy widzę białaska. Na składach budowlanych dominują u mnie palety z ceramiką.

 

Na forum ten temat był poruszany setki razy.

 

W pracy mam znajomego, który zbudował z ytonga 36 i twierdzi, że głupotą jest to docieplać, że ogrzewa dom tylko kominkiem.... Takich to się fajnie słucha, jest wesoło. Po lekturze tego forum wiem, że pustak nie spełnia roli ocieplenia - tylko nośną, a za ocieplenie służy styropian lub wełna.

 

Poczytaj o właściwościach obu rozwiązań takich jak :

- łatwość prowadzenia instalacji wewnętrznych

- akumulacja ciepła

- nasiąkliwość

- podatność na uszkodzenia

- ciężar

itd itp.

 

U mnie wygrała ceramika bo postawiłem na akumulację ciepła, dużą wytrzymałość i sprawdzony od lat materiał. Będę ocieplał wełną 15 lub 20cm.

 

Policz sobie różnice w jakości materiału i ocieplenia na tej stronie : http://cieplowlasciwie.pl

lub jeszcze tej : http://ziemianarozdrozu.pl/apps/HM/Heatmaster.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...