Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy serdecznie! Wybraliśmy projekt "Bławatek" z pracowni Domowe klimaty, dom zauroczył nas prostą, klasyczną bryłą nienarzucającą konkretnego stylu wykończenia, pasującą do podmiejskiej zabudowy. Po adaptacji budynek rozrósł się do 150m. Budujemy w Centralnej Polsce z Porothermu Winerbergera 25 P+W - właśnie zalewamy ławy fundamentowe. Pozdrawiamy i życzyny sukcesów budowlanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My zaczynamy w maju:) Projekt z Muratora - M86a. Stroną techniczną przedsięwzięcia zajmuje się Pan Mąż, ja raczej kwestie estetyczne. Dom na peryferiach Wrocławia, działka około 1100 m. Sprawy urzędowe zajęły nam jak narazie 14 miesiecy i jeszcze jakis miesiąc:( Potrzebowalismy bowiem warunków zabudowy, a z tym jak wiadomo jak po grudzie.

Planujemy założyć dziennik budowy na tej stronie, ale narazie czekamy na ostatnie pieczątki na papierach.

Obserwuję to forum od jakiegos czasu i mam nadzieję na czerpanie pełnymi garściami juz na etapie budowy:)

Pozdrawiamy

Klara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na zlocie bocianów:welcome:

Mieliśmy zaczynać dzisiaj. Przyjechał Pan Koparkowy, żeby zdjąć humus.........i odjechał. Każe czekać ze dwa dni, bo jeszcze trochę za mokro :( A mieliśmy w czwartek zalewać ławy.

Budujemy w mazowieckim Maciejkę z Domowych Klimatów. Naszą śliczną parteróweczkę z małymi zmianami.:)

Edytowane przez optymistka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U nas ławy już wylane, teraz bloczki fundamentowe murują. Nie mogę się doczekać kiedy zaczną rosnąć ściany, dopiero wtedy widać, że to dom:):) Lada dzień będziemy zamawiać drewno na więźbę w Małopolsce, bo mówią, że zdrożeje..:/ cena 650/kubik. Pozdrawiamy

cena dobra nawet jak na małopolskie

kasia_BV zamawiaj, u nas juz 850 za kubik :(

chyba trochę kosmos .. troszkę przeginają z ceną drewna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

My juz sie nazywamy bocianki

Ruszylismy 19 marca .Humus zebrany ,dom wytyczony ,zbrojenie ukrecone a jutro kopareczka bedzie kopac lawy no i w piatek umowiony beton.Tylko ,ze u nas budowa bedzie tak zwana z doskoku w wolnej chwili jaka musi znalezc maz-Bob budowniczy,ale damy rade bede sie cieszyc jak w tym roku bedzie domek do stropu.budujemy dom z poddaszam uzytkowym 163m plus garaz dwustanowiskowy 35m.A zapomnialabym bo widze na niektorych zdjeciach z budowy ,ze nie zbieraja humusu.Kochani to jest najgorszy blad poniewaz osobiscie widzialam co sie dzieje z domkiem doslownie po 3 latach -posadzki w srodku siadly jednemu facetowi o 7 cm!!!! a to dopiero byla rozpacz

Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo duzo wytrwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, u nas - tzn. na podkarpaciu tez wołają 850/m3 juz z impregnacją, bez impregnacji - 800...

 

 

Niestety, stwierdzam, ze w dupnym (przepraszam, ale musiałam!) okresie zaczynamy, a to Libia, a to benzyna, a to VAT + 1%...

 

I wszyscy tez z nas zdzierają tym sposobem..

 

Powdzenia dla wszystkich, oby takiej pogody bylo jak najwiecej!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem bocienkiem od 23.03.2011 zaczelam budowac swoje gniazdko:) jestesmy na etapie zasypywania pospolka:) jutro maja juz zalewac podbetonke:) budujemy w pustaka winenberga porotherm i chcialam sie dowiedziec czy o trafny wybor? bo szczerze to zaufalismy majstrowi i nie chcielibysym sie rozczarowac. Takze na tapecie mam teraz dachowke ceramiczna tylko zastanawiam sie z jakiej firmy wybrac? moze cos doradzicie?:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę się dowiedzieć co ma humus do wylewki

 

witam!

My juz sie nazywamy bocianki

Ruszylismy 19 marca .Humus zebrany ,dom wytyczony ,zbrojenie ukrecone a jutro kopareczka bedzie kopac lawy no i w piatek umowiony beton.Tylko ,ze u nas budowa bedzie tak zwana z doskoku w wolnej chwili jaka musi znalezc maz-Bob budowniczy,ale damy rade bede sie cieszyc jak w tym roku bedzie domek do stropu.budujemy dom z poddaszam uzytkowym 163m plus garaz dwustanowiskowy 35m.A zapomnialabym bo widze na niektorych zdjeciach z budowy ,ze nie zbieraja humusu.Kochani to jest najgorszy blad poniewaz osobiscie widzialam co sie dzieje z domkiem doslownie po 3 latach -posadzki w srodku siadly jednemu facetowi o 7 cm!!!! a to dopiero byla rozpacz

Pozdrawiam serdecznie i zycze duzo duzo wytrwalosci

Edytowane przez agabodzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...