Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

do IzyN86;też budujemy z porothermu,myślę,że to dobry wybór,chociaż na początku bardzo poważnie rozważaliśmy solbet 36cm bez docieplenia,ale wszyscy ale to dosłownie wszyscy nam to odradzali,tu na forum wyczytałam także,że ściana jednowarstwowa zawsze wyjdzie drożej niż dwu,zresztą w hurtowni to potwierdzili,tak więc porotherm 24 plus 15cm styropianu,na dach dachówka Nelskamp glazura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

jestem bocienkiem od 23.03.2011 zaczelam budowac swoje gniazdko:) jestesmy na etapie zasypywania pospolka:) jutro maja juz zalewac podbetonke:) budujemy w pustaka winenberga porotherm i chcialam sie dowiedziec czy o trafny wybor? bo szczerze to zaufalismy majstrowi i nie chcielibysym sie rozczarowac. Takze na tapecie mam teraz dachowke ceramiczna tylko zastanawiam sie z jakiej firmy wybrac? moze cos doradzicie?:) pozdrawiam

 

Witam w naszym gronie ;-)

 

Wybrałam POROTHERM z WIENERBERGERA 30 P + W

 

Również stoję przed dylematem dachówkowym Ohhhh W pierwszej kolejności wybór koloru! A później producent Kilka typów już jest, więc trzeba poddać kolejnej selekcji i coś wybrać. Na dachóweczkę mamy jeszcze trochę czasu ( tylko ceny pną do góry - ZWARIOWANE :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:))) wiosna wiosna :)

 

Dachóweczka?

Poświęciłam temu cały luty, u nas wybór padł na Nalskamp, migdał. Wg mnie piękna, dekarz pochwalił wybór.

Odwrotu nie ma bo akurat za to i za okna dachowe, mamy juz zapłacone 100%, w sobote okna fasadowe przyjadą.

 

Dziś był geodeta, jutro koparka i archeolog i jutro już wchodzi wykonawca a w poniedziałek garaz- blaszka przywożą.

Jupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja dołączam do grona Bocianów 2011:D Chociaż muszę przyznać że budujemy się już jakieś 3 lata z braku funduszy i szansy na kredyt ale w tym roku mamy nadzieję że ruszymy dalej. W tej chwili czekamy na decyzję w sprawie kredytu (minął już tydzień :rolleyes:).

Projekt zakupiliśmy w Archonie - Dom w Mikołajkach:) Wtedy gdy go wybieraliśmy był Świetny dopiero w trakcie okazało się że jednak nie jest idealny i trzeba było trochę pozmieniać - pomijając juz fakt że jest sporo za duży dla naszej 3 osobowej rodziny:o Ale trudno już nic nie zmienimy.

Mam tylko nadzieję że już jak będą pieniążki to wszystko pójdzie z górki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem bociankiem 2011 zaczynamy jutro wytyczenie domu w przyszłym tygodniu chcemy zalać pogoda piękna :))) po ile u was beton b15?buduje mały domek 92m2 parterowy bez stropu :)

ja brałem z Chrzanowa z 8% VAT (usługa)

w cenie pompa 24m - trzeba z drogi było lać

B15 220zł

B25 255zł

... a co w końcu dom będzie drewniany ;)

Edytowane przez petervdo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

petervdo - ponoć okazja, ponoć jeszcze ma byc drożej, ponoc z poowy zarobku dla nas zrezygnował- nieboraczek

nie sądzę, żeby dołożył do interesu :p

poprostu zarobi mniej niż inni

 

Taa, u nas - tzn. na podkarpaciu tez wołają 850/m3 juz z impregnacją, bez impregnacji - 800...

 

 

Niestety, stwierdzam, ze w dupnym (przepraszam, ale musiałam!) okresie zaczynamy, a to Libia, a to benzyna, a to VAT + 1%...

 

I wszyscy tez z nas zdzierają tym sposobem..

 

Powdzenia dla wszystkich, oby takiej pogody bylo jak najwiecej!!

 

pogoda dopisuje :)

planowałem początek prac na koniec marca a na dziś już 1/3 piwnicy widać ;)

 

podwyżki są z dnia na dzień ..

kupowałem w poniedziałek cement .. dziś czwartek i 5 zł drożej .. na palecie ;)

 

ale swoją drogą sezon się zaczyna .. całe szczęście, że betony / żelaza /drewno już prawie pokupowane lub wynegocjowane :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzćcie proszę czy 45 tyś za stan zero domu 10 na 16 to duzo.

czy liczyliście ile Was wyjdą fundamenty ale łącznie z wszelkimi izolacjami, no iwszystkie powierzchnie a nie tylko chudziak?

 

mysle że troche dużo ale ceny sa różne my będziemy robili sami liczyliśmy około 20 tys

 

u nas b20 300 zł plus pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dachówki, to ja też jestem chętna, żeby ktoś coś polecił, bo zupełnie nie mamy informacji w tym temacie.

 

Ja właśnie dzisiaj zamówiłem Koramica - brązową karpiówkę; chciałem creatona ale był przeszło 3000 zł droższy

 

jak ostatnio zacząłem zamawiać materiały, okazało się, że większość systematycznie i znacząco drożeje; aż się boję co będzie w lecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zamówiłem Koramica - brązową karpiówkę; chciałem creatona ale był przeszło 3000 zł droższy

 

jak ostatnio zacząłem zamawiać materiały, okazało się, że większość systematycznie i znacząco drożeje; aż się boję co będzie w lecie

 

wszystko idzie do góry, ale najszybciej podstawowe materiały budowlane / konstrukcyjne

dachówkę na kiedy potrzebujesz, że już zamawiasz ? podobno akurat w pokryciach nie ma jakiś odczuwalnych zmian cen w sezonie .. tak przynajmniej twiedził jeden ze sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...