Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do rozpoczynających budowę


Recommended Posts

Jakiej szerokości fundamenty będziecie mieć to tego rodzaju ścian???

 

Ja również bedę budować z POROTHERMU 30 + styro

Pozdrawiam :)

 

Witam

38cm.

Właśnie dzisiaj mają być kończone ściany fundamentowe.

Co do materiału to już mamy kupiony w/w porotherm, okna, dach z wyjątkiem więźby i desek. Co do dachu to robimy pełne deskowanie, a dachówkę wybraliśmy Creatona Premion kolor łupek.

 

Co do stanu zero to nas wyniesie materiał około 25 tyś.

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 437
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiedzćcie proszę czy 45 tyś za stan zero domu 10 na 16 to duzo.

czy liczyliście ile Was wyjdą fundamenty ale łącznie z wszelkimi izolacjami, no iwszystkie powierzchnie a nie tylko chudziak?

 

Nie wiem, trochę duzo...jak dla mnie - ja dom 11x15 płacę 33.000 razem z robocizną i materiałami, koparką, betonem.......rozprowadzeniem kanalizacji pod chudziakiem +chudziak, ale jak to ktos napisał, zalezy gdzie sie kto buduje i jakie materialy przewidziane i ile....

 

podwyżki są z dnia na dzień ..

kupowałem w poniedziałek cement .. dziś czwartek i 5 zł drożej .. na palecie

 

ale swoją drogą sezon się zaczyna .. całe szczęście, że betony / żelaza /drewno już prawie pokupowane lub wynegocjowane

--no niestety, tak jak pisałam, a to tłumaczenie sezonem, a to VATEM, nawet jakby mial z tamtego okresu przedpodwyzkowego materiały, to i tak skorzysta z okazji i podniesie te 5 zł na palecie , metrze....x ilosc osob , ktorym sprzeda po wyzszej cenie...czysty zysk! ;)

 

Masz rację z tym wczesniejszym zamawianiem, zaklepywaniem cen,...tylko, ze sie nie wszedzie tak da..

Jak ktos ma pieniążki, to jest w tej komfortowej sytuacji, ze moze zaplacic zadatki a to na wieźbę, kiedy tania, a to na pustaki, na stal.... i spac spokojnie..przetrzymaja do czasu budowy a ceną sie nie przejmujesz...tylko mówię, nie kazda hutownia, tartak, czy inny sprzedawca na to "idzie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam nadzieje, że mnie tez można zaliczyc do Bocianków 2011, chociaż przeleciałem kawałek na skróty.

Mianowicie kupiłem właśnie dom w stanie surowym, a zatem lanie fundamentów itp. mnie ominęło... Czego już żałuję, bo tuż po zakupie piwnica cała w wodzie...

 

No ale nie łamię się i chętnie zaglądam na tuitejsze forum! :wiggle:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobliska hurtownia zaproponowała bloczki betonowe po 2,65 brutto, tylko zapomniała uściślić, czy to 12 czy 14 :/

 

A po ile płacicie za stal zbrojeniową? ja mam na razie ofertę w cenie po 2980 netto za fi 6 dł 6m gładki i 2450 netto za fi 12 dł 6m żebrowany - ceny za tonę oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pobliska hurtownia zaproponowała bloczki betonowe po 2,65 brutto, tylko zapomniała uściślić, czy to 12 czy 14 :/

 

A po ile płacicie za stal zbrojeniową? ja mam na razie ofertę w cenie po 2980 netto za fi 6 dł 6m gładki i 2450 netto za fi 12 dł 6m żebrowany - ceny za tonę oczywiście.

 

u nas ceny to 2800zł/t fi12 żebro i 3150 zł/t fi6 gładki(już zrobine strzemiona) ceny brutto z poniedziałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny idą do góry bo sprzedwacy już wiedzą, że miesiąc lub dwa budowlanka stanie i trzeba będzie schodzic z cen żeby cos sprzedac,także mają ostatnia szanse na konkretny zarobek

 

dlaczego stanie ?

moim zdaniem to dopiero początek fali podwyżek ..

chociaż bardziej obawiałem się wpływu Euro 2012 na ceny

myślę, że zaplecze knajpy / noclegi itd.. na ostatni moment zaczną gonić ... a za tym idzie cena wszystkiego do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym wczesniejszym zamawianiem, zaklepywaniem cen,...tylko, ze sie nie wszedzie tak da..

Jak ktos ma pieniążki, to jest w tej komfortowej sytuacji, ze moze zaplacic zadatki a to na wieźbę, kiedy tania, a to na pustaki, na stal.... i spac spokojnie..przetrzymaja do czasu budowy a ceną sie nie przejmujesz...tylko mówię, nie kazda hutownia, tartak, czy inny sprzedawca na to "idzie"...

gotówka co była poszła moment ;)

reszta z transzy .. nie ma lekko

Bloczki fundamentowe 24x38x12cm najtaniej jak znalazłam 2,90 brutto. Okolice Sosnowca.

a mnie za 2,83 wymiar 39x24x12

z transportem hds do Jaworzna ... przywieźli z Knurowa ;)

a tak na marginesie to jak na razie tylko cement u siebie kupowałem .. wszystko co "grubsze" z "zagranicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotówka co była poszła moment ;)

reszta z transzy .. nie ma lekko

 

a mnie za 2,83 wymiar 39x24x12

z transportem hds do Jaworzna ... przywieźli z Knurowa ;)

a tak na marginesie to jak na razie tylko cement u siebie kupowałem .. wszystko co "grubsze" z "zagranicy"

Dobrze negocjujesz, chyba muszę się z Tobą zaprzyjaźnić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi,ja preferuję biały materiał,z rudego bym nie budował,bo rudy to fałszywy,dla mnie za zimny i za kruchy ;)

Z dachówką zależy od budżetu jakim dysponujecie,zaczynać można od taniego Robena przez Koramic,Creaton do drogiego Meyer-Holsen,średnią i dobrą alternatywą jest Nelskamp.W moim przypadku Nelskamp Nibra R-10.

 

No tak,ale...z tego (jak to okresliles) rudego ,buduje sie od kilkunastu(lub wiecej)stuleci i jescze stoja koscioly,zamki,budowle...wiec chyba nie tak kruche i nietrwale.Z drugiej strony wchodza nowe technologie ktore sa stosowane obecnie w budownictwie i tego nie neguje.Co do dachowki to tak naprawde co sie komu podoba.Najlepiej objechac okolice,obejrzec dachy budynkow(nie wystawki w skladach budowlanych),poniewaz gusta sa rozne i nie kazda tez dachowka pasuje do kazdego domu...Zycze udanych wyborow,przespanych nocy...no i funduszy.

p.s. u mnie stan surowy jescze otwarty,pustak max,dachowka roben monza plus tobago.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

My również chcemy rozpocząć budowę w tym roku :D

Jestem zupełnie nowa na tym forum, ale już widzę że będzie fajnie przebrnąć przez budowę z Wami :D

My mamy działkę niedaleko Tarczyna (mazowieckie) projekt indywidualny domu, pozwolenie i reszta papierów już jest (ehhh droga przez mękę :] ) na szczęście już za nami :) teraz "tylko" rozpocząć budowę, nie mamy jeszcze ekipy/firmy zresztą jesteśmy zieloni w tym temacie :) rozpoczynamy właśnie poszukiwania. Jeśli macie jakieś porady... dajcie znać proszę...

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko idzie do góry, ale najszybciej podstawowe materiały budowlane / konstrukcyjne

dachówkę na kiedy potrzebujesz, że już zamawiasz ? podobno akurat w pokryciach nie ma jakiś odczuwalnych zmian cen w sezonie .. tak przynajmniej twiedził jeden ze sprzedawców

Monitorowałem ceny Koramica od listopada zeszłego roku. Nic się nie zmieniało. Wczoraj dostałem "cynk" z hurtowni, że cena się nie zmienia, ale zmniejszają rabat, więc szybko musiałem zamówić. A potrzebuję na połowę czerwca. Przy obecnych cenach paliw, ceny materiałów szybko pójdą w górę- tak myślę, każdy pretekst jest dobry. Jedyne pocieszenie, jak czytam wpisy z ok 2007r, to teraz jest dwa razy taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Krakowie też ceny wywalone w kosmos - B20 najtaniej za 250 zł brutto (ale rozpiętościowo 250-280/m3 w lepszych betoniarniach). Za to styrodur po znajomości kupiłem po 305 zł/m3 - to już uważam przyzwoicie, podobnie jak Porotherm 25 - 4.50/szt. Ogólnie to dziś poszła krew w piach - a raczej beton w szalunki , w przyszłym tygodniu izolacje, podpodłogówka itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...