Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolor parapetu, jaki wybrać?


Recommended Posts

moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają parapety zewnętrzne dobrane do koloru dachu, mam dach grafitowy, okna białe i parapety zewnętrzne z kształtek klinkierowych w graficie, niezły byłby gniot gdyby parapety musiały być białe bo okna takie są ... i choć w pewnych zetawieniach koloru okien rzeczywiście dobranie do okna moze byc ciekawe to zawsze powinno grać też z elewacja i dachem Edytowane przez edde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dach jest płaski, a parapety nie mogą być z klinkieru tylko ze stali ze względu na ich głębokość 35 cm. Wiem że teraz stalowe też można kupić w różnych kolorach, tylko co tu wybrać. Wczoraj na spacerze przyglądałam sie jak mają inni i różnie, jedni mają klinkierowe w brązie, widziałam też ze stali srebrnej i były też białe. Ze względów estetycznych wydaje mi sie że brązowe pod kolor elewacji ale jeszcze nie podjęłam decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w poprzednim domu parapety miałam dobrane pod kolor okien. Okna były machoniowe a parapety ciemny brąz.

 

http://images8.fotosik.pl/1471/c36ac3525d8447e2.jpg

 

W obecnym domu parapety mamy mamy dobrane pod kolor dachu. Okna są w kolorze złoty dąb a parapety z klinkieru w kolorze miedzi.

 

http://images8.fotosik.pl/1472/a8399a4b303df02c.jpg

 

Myślę, że nie ma reguły. To tylko kwestia gustu.

Edytowane przez Sylwia z Poznania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chyba pod kolor dachówki lub okna. ;)

Mam tak jak Sylwia - okna złoty dąb, dach czerwony i komin z czerwonej cegły klinkierowej. I zastanawiam się, jak będzie lepiej - czy pod dach czy pod okna

wybrać kolor. Brałam jeszcze pod uwagę brązowy, bo tralki na balkonie i drewno na elewacji chcę dać w tym kolorze.

 

Sylwia - czy możesz jeszcze napisać, jakie kolory są na elewacjach tych dwóch domów? Całkiem niezłe! :)

Edytowane przez Viga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam tak jak Sylwia - okna złoty dąb, dach czerwony i komin z czerwonej cegły klinkierowej. I zastanawiam się, jak będzie lepiej - czy pod dach czy pod okna

wybrać kolor. Brałam jeszcze pod uwagę brązowy, bo tralki na balkonie i drewno na elewacji chcę dać w tym kolorze.

 

Sylwia - czy możesz jeszcze napisać, jakie kolory są na elewacjach tych dwóch domów? Całkiem niezłe! :)

 

Chętnie dowiedziałabym się jaki to kolor i jaka firma, rodzaj tynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolor parapetu zewnętrznego dobiera się pod kolor okien czy pod kolor elewacji. U mnie okna są PCV białe, elewacja w kolorach beżowym i ciemnobrązowym, drzwi zewnętrzne w kolorze mahoń, a parapet jaki?

 

Gdyby okna były kolorowe, to parapety robi się pod ich kolor.

 

Biel jest neutralna i komponuje się dobrze ze wszystkimi barwami. A okna rządzą się swoimi prawami.

 

Moim zdaniem przy tym zestawie kolorystycznym który podałaś, biel by nie pasowała, tworzyłaby "kakofonię barw". Nie wiem, jaki masz dach i podbitkę, ale osobiście wybrałabym parapety w kolorze brązowym. Współgrałyby z elewacją i (mam nadzieję) z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Podam jeszcze inne rozwiązania. Proponuję sfotografować dom i nawet w prostym programie do obróbki grafiki domalować/przemalować parapet - bo jak mniemam nie posiadacie wizualizacji komputerowej budynku. Można też ewentualnie pod oknami przytwierdzić na próbę kartki w odpowiednich kolorach i popatrzeć na efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Witaj, w poprzednim domu parapety miałam dobrane pod kolor okien. Okna były machoniowe a parapety ciemny brąz.

 

http://images8.fotosik.pl/1471/c36ac3525d8447e2.jpg

 

W obecnym domu parapety mamy mamy dobrane pod kolor dachu. Okna są w kolorze złoty dąb a parapety z klinkieru w kolorze miedzi.

 

http://images8.fotosik.pl/1472/a8399a4b303df02c.jpg

 

Myślę, że nie ma reguły. To tylko kwestia gustu.

 

witaj

czy możesz mi powiedzieć co to za tynk i jakie kolory zastosowałaś, bo wygląda super cała elewacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...