Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie domu - wtłaczanie granulatu. Czy warto ?


lukaszxx007

Recommended Posts

Witam

 

Mieszkam w domu który ma 26 lat

 

Ściany zbudowane są z pustaka żużlowego (od zewnątrz),

następnie jest odstęp ok 6-8 cm i połowa pustaka pianowego (wewnątrz).

 

W planach budynku jest styropian który miał być w przerwie między żużlowym a pianowym pustakiem.

Niestety w tamtych czasach ciężko było o styropian więc została pusta luka.

 

Jest metoda wtłaczania granulatu styropianu w ścianę poprzez nawiercanie otworów.

 

Pytanie tylko czy warto ?

 

Słyszałem że trzeba obliczyć współczynnik przenikania ciepła i punkt rosy, tylko jak ?

 

Proszę o jakieś porady...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że mam zrobioną podbitkę pod dachem i nowe parapety, nie chcę teraz tego niszczyć.

A poresztą jeden "fachowiec" wypowiedział się że nie można ocieplić tego budynku z zewnątrz bo zrobi się termos i w ciągu roku będzie grzyb w domu.

Ale czy ma rację to nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powiedzmy tak, wtłoczenie granulatu poprawi sytuację ale czy z osiągniesz nawet minimum izolacyjności cieplnej które jest wymagane według to watpię.

http://www.dom.pl/wymagania-izolacyjnosci-scian.html

 

jeżeli nawet by to wyszło z obliczeń , w co wątpię , to i tak cała ściana konstrukcyjna jest w strefie zimnej, punkt skraplania pary wodnej będzie pewnie w styropianie. Destrukcja pustaka żużlowego gwarantowana.

Termos ? W domu musi być sprawna wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...