Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin uniwerslany - gaz i eko groszek


sleep

Recommended Posts

Witam

Jako że to mój pierwszy post na forum - przywitam się z forumowiczami - WITAM

 

Do rzeczy.

 

Na dzień dzisiejszy będą podłączony do GZ50, jednakże nigdy nie wiadomo co może nas spotkać w najbliższych latach z gazem, a dokładnie jego ceną, szukam uniwersalnego komina do którego będą mógł podłączyć kocioł gazowy, a w późniejszym czasie ewentualnie przy zaporowej cenie za gaz ekogroszek, palet itp.

 

I teraz po przeanalizowaniu rynku z kominami systemowymi pierwszy wybór padł na komin Schiedla - Pro Advance (Rondo Plus nie jest odporny na kondensat, a Avant nie jest uniwersalny).Za komin Pro Advance, 8 m, fi 18 cm + komin wentylacyjny trzeba zapłacić około 3.600 brutto (taką uzyskałem cenę). Tylko wystąpił problem z podaniem powietrza do kotła - sprawę rozwiąże przez komin wentylacyjny który będzie przy kominie.

 

I pytanie - czy to jest dobre rozwiązanie? Podanie powietrza przez komin wentylacyjny?

 

Czy może zrobić zupełnie coś innego - kupić komin na paliwo stałe (nie używać go) a wyprowadzić spaliny i doprowadzić powietrze przez specjalny komin z boku domku?

 

A teraz z innej beczki.

W poszukiwaniu oszczędności znalazłem bardzo podobne rozwiązanie systemowe dla komina systemowego: firmy PLEWA a dokładnie komin UNI-FU o 1000 zł tańszy od Schiedla.

 

Czy ktoś użytkuje taki komin, czy ktoś może planuje zakup tej firmy komin systemowy. Jestem bardzo ciekawy opinii na temat komina Uni-fu. Praktycznie te same parametry, odporny na kondensat, max temp spalania 600, ceramika itp itd.

 

To jeszcze jedna zagadka - a może komin systemowy firmy Jawar?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komin ma być takiego systemu, czy innego to moim zdaniem nie ma znaczenia, za bardzo się tym przejmujesz. Dużo ważniejsze są inne decyzje (np.podłogówka, wentylacja, ocieplenie itd.). Komin może być też ze zwykłej cegły i będzie działać - tak budowano od stuleci i działało. Wszystko jedno. Dla kondensata wstawisz w kanał wykonany z czegokolwiek (ważny jest rozmiar dziury a nie materiał dziurę otaczający) rurę na spaliny z nierdzewki, alu lub plastiku (ale nie kanalizacyjną tylko do spalin) i będzie dobrze. Rura może być podwójna (rura w rurze) lub pojedyncza (spaliny cienką rurą, powietrze pozostałym kanałem lub innym). Rurę z kondensata tez możesz wypuścić przez ścianę, jeśli tak Ci wygodnie (najtańsza wersja). Jak będziesz budował komin do zrób oddzielne kanał dla gazu, węgla, kominka, czy innych rzeczy, które planujesz lub nie planujesz mieć. Kanałów nigdy nie ma za dużo, zawsze można je zatkać ;-) Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...