Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie mozesz doizolowac bardziej posadzki i dachu?

wiekszoscdomu mam deske na podlogówce

Jeśli chodzi o dach to przy tym współczynniku lambdy 0,032 [W/mK] 25cm powinno wystarczyć to nie wełna o 0,039 [W/mK], jaką większość stosuje. Jeśli chodzi o Podłogę to jest jeszcze ocieplony fundament styropianem steynodurem 10 cm metr w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kiepski instalator ;)

 

Jeśli zrobisz porządny projekt podłogówki, to czy to płytki, panel czy lita deska to efekt będzie taki sam.

bobasxx możesz na PW, że byt nie zaśmiecać wątku wysłać jakieś namiary gdzie szukać w sieci materiałów odnośnie takich podłogówek, ponieważ rozmawiałem z kilkoma instalatorami i wszyscy twierdzili to samo, że szkoda kasy.

Wyprzedziłeś moją odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mój instalator powiedział mi (mowa o ogrzewaniu podłogowym na całości): Panie w całym domu może być panel (bo tylko na to mnie stać teraz) i będzie ok bo sam tak mam. Rzeczywiście ma bo byłem zbadać to organoleptycznie :) To i pod deską też może być...

Takie parametry domu jak podałeś to można zrobić rozstaw rurek co 10 cm i będzie hulać. Oczywiście zaraz się odezwą pany, co liczą jedyne 400 zł za OZC i Ci policzą dokładniej jak to ma wyglądać :) Jak masz ogarniętego instalatora to sam będzie wiedział co ma robić. Ale skoro Twój powiedział Ci, że podłogówka nadaje się tylko pod płytki to go zmień. Znajomemu hydraulik proponował zrobić podłogówkę na całości plus wyjścia na klarofery :bash:

 

edit. Zapomniałem dodać, że zaproponował mu dodadtkowo piec min. 20 kW, nie wspomne o tym, że ma kominek w salonie :stirthepot:

Edytowane przez pawko_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.

W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.

W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.

Co o tym myślicie?

 

witam

Komentarzy pod artykułem tyle, że głowa boli. Będzie zagwozdka dla wszystkich, dla górnictwa, dla dystrybucji węgla i dla nas, odbiorców. A dlaczego podciągnięto pod tę poprzeczkę wszystkich? Wszystkie kotły c.o. spalają z taką samą szkodliwością ? Większość energetyki spala węgiel, spalają nieszkodliwie, mimo założonych filtrów? Ciekawy jestem co z tego wyniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.

W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.

Co o tym myślicie?

Spokojnie możesz kupić, .zanim to wejdzie ,będzie obowiązywało to myślę ze piecyk zakończy żywota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić, .zanim to wejdzie ,będzie obowiązywało to myślę ze piecyk zakończy żywota :)

 

Tu mnie trochę zaskoczyłeś bo zbliża się koniec roku 2013 a zakaz ma być od 2020... czyli sugerujesz że piec nie wytrzyma nawet 6 lat :jawdrop: czy raczej nie wierzysz że zakaz zostanie wprowadzony? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie trochę zaskoczyłeś bo zbliża się koniec roku 2013 a zakaz ma być od 2020... czyli sugerujesz że piec nie wytrzyma nawet 6 lat :jawdrop: czy raczej nie wierzysz że zakaz zostanie wprowadzony? :confused:

zanim wprowadza ...potrwa,potem zaczną od nowych domów i sukcesywnie będą wprowadzać :) .Na gminy spadnie obowiązek dopłat,a gminy zazwyczaj maja brak kasy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam takie pytanie bo przeczytałem artykuł http://finanse.wp.pl/kat,1034081,title,Weglem-nie-napalisz,wid,16024064,wiadomosc.html , o tym że nasz "kochany" rząd chce zakazać ogrzewania domów węglem.

W związku z tym, że planuję zakup pieca OE+ 10kW to zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim bo ekogroszek to jednak też węgiel.

Co o tym myślicie?

 

bzdura totalna......

zakaz wprowadza gmina Kraków centrum z uwagi na tzw. smog ...

Polska węglem stoi i za naszego życia nic się nie zmieni e tym temacie

juz nam ustawę śmieciową "zafundowali"..... barany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy wypada sie chwalic ale wszystko na to wskazuje ze stane sie jednym ze szczesliwych posiadaczy ogniwo eko plusa 16 KW domek ok 160 na razie nieocieplony, ale chyba wydoli :) wszyscy w kolo zalamuja rece ze napewno za maly :) witam raz jeszcze i pytanie czy cena 7300 za ten kociolek jest ok pozdrawiam i witam raz jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy wypada sie chwalic ale wszystko na to wskazuje ze stane sie jednym ze szczesliwych posiadaczy ogniwo eko plusa 16 KW domek ok 160 na razie nieocieplony, ale chyba wydoli :) wszyscy w kolo zalamuja rece ze napewno za maly :) witam raz jeszcze i pytanie czy cena 7300 za ten kociolek jest ok pozdrawiam i witam raz jeszcze

 

Ja mam OE 15 na 160m i teraz kopił bym 12ke. Zastanów się czy będziesz docieplał chatkę, bo jak tak to będzie sporo za duży. Cena raczej w normie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7300 dałem za OE+10kW z transportem (zakup przez Internet).

Odpalony po raz pierwszy 28 sierpnia.

Będzie ogrzewał jakieś 153m2 - dwie kondygnacje (8.5m / 9m między ścianami) oprócz piwnic i strychu oraz 200l. CWU.

Już widzę, że nie będzie problemów. Dom stary wybudowany z końcem lat siedemdziesiątych.

W 97r. ociepliłem ściany i strop na strychu styropianem o grubości 5cm. Okna też rocznik 97 drewniane, trzy szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...