Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze jedno pytanko czy i gdzie mam zamontowac zawory zwrotne i jakie? maly obieg przy piecu to miedziana rurka fi28. dzieki za pomoc :)):confused:

pomoze ktos kto ma o tym zielone pojecie uklad zamniety jakie elementy powinien zawierac na razie jest wymiennik weberman 25KW pompka weberman 25/60/180 naczynie wzbiorcze zamkniete jaka pojemnosc ? i co jeszcze bedzie potrzebne :bash: instalacja CO to dwa pietra grzejnikow plytowych na dwoch rozdzielaczach. pozdrawiam

 

PS jak podłączaliście swoje kociolki do kominow gdzie zaopatrywaliscie sie w redukcje kolana i rury . Ja musze zredukować komin mam schindla 18 cm a kociolek 14 cm jak wiecie:) jak najkorzystniej redukowac przy kotle czy przy kominie?

Edytowane przez budynbudyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o czujnik CWU to gdzie go zamontować? Na zasilaniu bojlera czy na rurze wychodzącej z bojlera na instalację wody użytkowej?

 

A druga sprawa to jak lepiej wykonać instalację? Według schematów znalezionych w necie przeważnie jest coś w tym stylu:

http://imageshack.us/a/img707/9180/4zhb.png

 

lecz znajomy zaproponował mi taki schemat:

http://imageshack.us/a/img844/8586/pbb7.png

 

Chodzi o instalację otwartą, z zaworem trójdrożnym dla ochrony kotła i dwoma pompkami.

schematyhydraul_otw3.jpg

schematyhydraul_otw4.jpg

Edytowane przez z-paul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o czujnik CWU to gdzie go zamontować? Na zasilaniu bojlera czy na rurze wychodzącej z bojlera na instalację wody użytkowej?

 

A druga sprawa to jak lepiej wykonać instalację? Według schematów znalezionych w necie przeważnie jest coś w tym stylu:

http://imageshack.us/a/img707/9180/4zhb.png

 

lecz znajomy zaproponował mi taki schemat:

http://imageshack.us/a/img844/8586/pbb7.png

 

Chodzi o instalację otwartą, z zaworem trójdrożnym dla ochrony kotła i dwoma pompkami.

 

Odnośnie instalacji oba schematy będą działać tylko przy dużych odległościach i dużej ilości kaloryferów może okazać się że w drugim schemacie kaloryfery mogą być niedogrzane, większość mocy pompy pójdzie na mieszanie wody w piecu niż na instalacje CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz.

dzieki wielkie :) wlasnie wrocilem z budowy :) i zamawiam dwa kolana redukcj i kawal rury pojutrze podlacze moze piec do komina :) z ciekawosci ile wydalisce na materialy na kotlownie robiona od zera moze ktos podlaczal kociol do grzejnikow przez wymiennik plytowy. ja juz minąłem dwa tysiace na same materialy. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci ile wydalisce na materialy na kotlownie robiona od zera moze ktos podlaczal kociol do grzejnikow przez wymiennik plytowy. ja juz minąłem dwa tysiace na same materialy. :jawdrop:

 

witam

W zeszłym roku montowałem kocioł c.o. od podstaw w układzie zamkniętym z wymiennikiem ciepła. Instalował mi to hydraulik. Za robociznę wziął 800zł. Wszystkie materiały potrzebne do tego (rury miedź, 3 pompy (po 350 zł kazda), wymiennik płytowy (ok.900 zł), kolana, zawory, zawór bezp., odpowietrznik, naczynie u góry (nierdzewka), naczynie wyrównawcze, bojler 130l, i inne potrzebne materialy (których nie pamiętam, bo jestem laikiem) zapłaciłem 5800 zł. Za komin systemowy fi 180 zapłaciłem ok 1400 zł. Zbudowałem go sam więc robociznę miałem za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
witam

W zeszłym roku montowałem kocioł c.o. od podstaw w układzie zamkniętym z wymiennikiem ciepła. Instalował mi to hydraulik. Za robociznę wziął 800zł. Wszystkie materiały potrzebne do tego (rury miedź, 3 pompy (po 350 zł kazda), wymiennik płytowy (ok.900 zł), kolana, zawory, zawór bezp., odpowietrznik, naczynie u góry (nierdzewka), naczynie wyrównawcze, bojler 130l, i inne potrzebne materialy (których nie pamiętam, bo jestem laikiem) zapłaciłem 5800 zł. Za komin systemowy fi 180 zapłaciłem ok 1400 zł. Zbudowałem go sam więc robociznę miałem za friko.

 

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...