Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIe byłbym taki pewny....jak ktoś wnikliwie czytał posty to widział problem, który spokojnie można było naprawić wystarczyła dobra wola i PORZĄDNY serwis ale ogniwo akurat takiego nie ma...

 

Ehh... Byłeś jednym z mocniej krytykujących kolegę. Czyżbym zmiana barw "klubowych" spowodowała, że patrzysz przychylniej w jego kierunku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam tak czytam niektórych o Ogniwie to mam mieszane uczucia..rozumiem ze niektórzy lobbują na rzecz innego producenta i takie sa realia rynku ale bez przesady .. [przypomina mi sie jak na necie czytalem o corsie ktora zonce kupilem i...ja dobrze ze po zakupie- bo mial byc najgorszy samochod na swiecie awaryjny a moja pani nim przejechala 150tys km i nic nie psuje itd...oleje filtry ] Dzieki forum kupilem ogniwo [wachalem sie miedzy jego rywalem] ale jakos mozliwosc przrobienia palnika mnie skolonila do ogniusia..Generalnie piec na eko czyli weglowy jest tzn brudny i zawsze bedzie sie syfilo przy sprzataniu ..Z kazdego..!!Odnosnie tego zdjecia slynego w temacie ogniwa powiem tak...jak chcialbym miec taki talent w robieniu foto ..przeciez majac takie oko mozna cykac zdjecia do gazet [pokazalem to zdjecie znajomej ktora ociera sie o reklama w pracy..w szoku byla jak zwykly user potrafil uchwycic wszystko ,swiatlo kropelki..]..Kolejna sprawa niech swiatli w temacie powiedza ile piecy firmy rywali ma niedoróbki,sa tak idealne?? jak tak czytam forum to kilka osob sie na forum udziela ..w tym czy jego rywala temacie [majac piec danego producenta zawsze bede twierdzil ze jest najlepszy i nie wazne czy niebieski,zielony,czerwony]..Sorki jak kogos urazilem ale poprostu nielubie jak na sile sie twierdzi ze cos jest mega zle a inne mega dobre..Ja wiem tyle ze moje 0e16 swietnie spala miał co kolegow piece nie potrafiaa [wszelkiej masci defro itd]to wazne gdyz mam dzieki temu tansze palenie :) Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Byłeś jednym z mocniej krytykujących kolegę. Czyżbym zmiana barw "klubowych" spowodowała, że patrzysz przychylniej w jego kierunku:)

 

Haha aż tak dobrze to nie ma:) ZAWSZE krytykowałem ogniwo za sposób czyszczenia,jakość blach czy brak PRAWDZIWEGO serwisu, krytykowałem również skam-pa za przestarzałą technologię i kiepskie sterowniki, krytykowałem defro-za robienie kotłów ''na wygląd'' itd... na poczatku jak nowy czy markowski przesiadł się z ogrzewania olejowego na eko, myślałem że nie umie palić w kotle ew ustawić sterownika, po wymianie privów obserwowaniu kotła online, widać było że cos jest nie tak,i dlatego nie jestem taki pewny czy będą jakieś grubsze skargi...powiem tak, mi nie zalezy jaki kocioł pojadę bo nie mam w tym żadnego biznesu, uwazam tylko że potencjalnemu kupującemu należy się jakiś zasób wiedzy-czego można się po kotle spodziewać, żeby pozniej nie zdziwił się nieprzyjemnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Sezon letni chyba już w pełni. Mój kocioł (eko +16) przechodzi pierwsze palenie (letnie). Doświadczalnie sprawdziłem (w moim przypadku), że najlepiej spala się groszek przy nastawach na kotle 50st.C, i przy sterowaniu przez regulator kotła CO. Wcześniej miałem nastawiony regulator pogodowy, tryb letni i gdy ten regulator sterował temperaturą w okolicy 44st.C, to wegiel niedokładnie się spalał (szczególnie, gdy piec się zabrudził sadzą (gdzieś po ok.2 tygodniach palenia)). Może mam trochę wieksze spalane ale kocioł jest bez sadzy. Aha, w moim przypadku częstotliwość czyszczenia kotła przypada tak gdzieś, co 3 tygodnie. Musi być piec wystudzony przynajmniej do ok.24 st.C, wtedy najmniej mi się kurzy. Jak inni opisują, że czyszczą na rozpalonym/gorącym kotle, to nie mogę się nadziwić, że tak robią. Ja bym się zadusił dymem. Podzielicie się swoimi refleksjami i doświadczeniami?

Edytowane przez robus2000
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie letnim możesz sobie pozwolić na wystudzenie kotła.Zrób to w sezonie grzewczym.Czyszczenie nie jest najgorsze mi zajmowało to ok 8min w sezonie grzewczym cały kocioł.Dzięki zastosowaniu własnego pomysłu (deflektor) kocioł OE24kW czyściłem raz na 30dni.

Uważam,że za głosem użytkowników powinno się coś z tym fantem zrobić bo konkurencja zaczyna uciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Witam tak czytam niektórych o Ogniwie to mam mieszane uczucia..rozumiem ze niektórzy lobbują na rzecz innego producenta i takie sa realia rynku ale bez przesady .. [przypomina mi sie jak na necie czytalem o corsie ktora zonce kupilem i...ja dobrze ze po zakupie- bo mial byc najgorszy samochod na swiecie awaryjny a moja pani nim przejechala 150tys km i nic nie psuje itd...oleje filtry ] Dzieki forum kupilem ogniwo [wachalem sie miedzy jego rywalem] ale jakos mozliwosc przrobienia palnika mnie skolonila do ogniusia..Generalnie piec na eko czyli weglowy jest tzn brudny i zawsze bedzie sie syfilo przy sprzataniu ..Z kazdego..!!Odnosnie tego zdjecia slynego w temacie ogniwa powiem tak...jak chcialbym miec taki talent w robieniu foto ..przeciez majac takie oko mozna cykac zdjecia do gazet [pokazalem to zdjecie znajomej ktora ociera sie o reklama w pracy..w szoku byla jak zwykly user potrafil uchwycic wszystko ,swiatlo kropelki..]..Kolejna sprawa niech swiatli w temacie powiedza ile piecy firmy rywali ma niedoróbki,sa tak idealne?? jak tak czytam forum to kilka osob sie na forum udziela ..w tym czy jego rywala temacie [majac piec danego producenta zawsze bede twierdzil ze jest najlepszy i nie wazne czy niebieski,zielony,czerwony]..Sorki jak kogos urazilem ale poprostu nielubie jak na sile sie twierdzi ze cos jest mega zle a inne mega dobre..Ja wiem tyle ze moje 0e16 swietnie spala miał co kolegow piece nie potrafiaa [wszelkiej masci defro itd]to wazne gdyz mam dzieki temu tansze palenie :)

 

Kolego wuwok !

Destrukcję tezy z lobbowaniem (Twoje insynuacje dot.foto) niech przeprowadzi sam szeryf VERB.

Ja nie podejmuję rozprawy,napiszę tylko tyle .Lobbujesz Ty.I albo celowo ,albo nie.Nie bardzo ma to dla mnie znaczenie.Napisałem o kotle Ogniwo Eko Plus 25kW szczerą i czystą prawdę.Co tu dyskutować,2 lata się męczyłem....napisałem to co z tym szmelcem przeżyłem.Myślisz że odpuściłem 3k kapusty dla zabawy?Sporo by było gorzału za tę kaskę ;)

Więc albo kupuj Ogniwo albo daj poczytać innym jaki jest w użytkowaniu....

 

P.S. Panie zawijan proszę niech Pan gra jak Bozia przykazała.Miałem do czynienia z Pana "pieskami" ponad dwa latka.Karm je Pan sam...

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze jakie jest ogniwo[mam je kupione] i jakos niemam problemow a pissalem moje osobiste odczucia nie majac na uwadze atakowania lub chceci urażenia kogos. Wybieralem niedawno piec i wlasnie ..staralem sie wychwycic fachowe uwagi [wiele ich tutaj]..Jedynie troszke wystraszyl mnie ten wyciek z pieca ale coz pozyjemy zobaczymy...a odnosnie ludzi pracujacych w serwisie..coz rozni tam pracuja..olewajacy jak i pozadnie pracujacy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy

 

Witam kolegi-daje ci darmową rade

sprawdz pompy -jeżeli masz chińszczyzna sniedzieją styki elektryczne-ich praca jest niestabilna

zawory zwrotne-grzybki jak są plastykowe w nich tak samo instalacja co warjuje

styki w wtyczkach

gniazda w sterowniku

najwiekszy grzejnik jaki masz -lepiej jest go dobrze wykrezować -przepływ a wył termostat

ja miałem kłopoty z tymi ustrojstwami-dużo nerwuw straciłem

ten kto ci sprzeda ten upragniony dla ciebie piecyk niech ci sprzeda -załatwi specjany węgiel tak żebyś nie zamarzł w zimie bo wtedy już nie bedzie wpisów od ciebie a ja już niecierpliwie czekam na nie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy

 

Witam kolegi-daje ci darmową rade

sprawdz pompy -jeżeli masz chińszczyzna sniedzieją styki elektryczne-ich praca jest niestabilna

zawory zwrotne-grzybki jak są plastykowe w nich tak samo instalacja co warjuje

styki w wtyczkach

gniazda w sterowniku

najwiekszy grzejnik jaki masz -lepiej jest go dobrze wykrezować -przepływ a wył termostat

ja miałem kłopoty z tymi ustrojstwami-dużo nerwuw straciłem

ten kto ci sprzeda ten upragniony dla ciebie piecyk niech ci sprzeda -załatwi specjany węgiel tak żebyś nie zamarzł w zimie bo wtedy już nie bedzie wpisów od ciebie a ja już niecierpliwie czekam na nie

pozdr

 

Dziękuję,używam pompy Alpha2,pozostałe "darmowe rady" są zbyt oczywiste.

Panie bernard,wiem że Pan "czeka" na nowych użytkowników OEP aby parę złotówek(no trochę więcej niż parę -w moim przypadku życzył Pan sobie prawie 15% wartości kotła) na "tuningu" palnika kotła Ogniwo zarobić.I wszystko ok,Pański patent i tak należy robić .O ile wierzę że Pana praktyczna wiedza jest więcej warta od wiedzy teoretycznej ekspertów(choć ani ES ani Ogniwo nie są zainteresowani Pana patentami),to powiem tak,bez urazy.

Ja nie zapłacę Panu ani nikomu innemu nawet złotówki za żadne "patenty" i inne takie pierdoły.Kocioł był na gwarancji,nikt nie raczył go doprowadzić do porządku przez dwa ostatnie lata.

Pominę te kąśliwe uwagi z końca pańskiego posta,wiem że Panu udało się Ogniwo "ujarzmić" ale to wciąż ten sam kocioł.Nie zmieni Pan materiału z jakiego został wykonany(sam Pan się o jego jakości na forum ES wypowiadał-ja miałem okazję wynosić "goły" OEP 25kW i wiem nawet ile waży ;) ,ciekawe RBR 11kW jest sporo mniejszy a cięższy,ciekawe dlaczego ;) ;) ;)) i innych mankamentów o których pan wie ale milczy jak reszta tych co zapłacili 8k złotówek ..bo trochę głupio się przyznać.

Powiem Panu na koniec w sposób ten.Z nowym nabytkiem zimy już się nie boję,ba czekam z utęsknieniem.

I darmowa rada dla Pana,niech Pan z tymi przeróbkami kotła Ogniwo się nie zapędzi,życie jest tylko jedno....

Pozdrawiam z całym szacunkiem ,dziękując że swego czasu doradzał i chciał Pan uczynić z mego OEP,kocioł jak się należy;)

Teraz niech się martwi nowy nabywca,otrzymał notę serwisu z tego roku że kocioł jest 100% sprawny,i tyle w temacie OEP 25kW. Nigdy więcej.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem dzisiaj do wniosku, że może to jest trochę tak, że im więcej się naszymi kotłami interesujemy tym więcej mają wad i są gorsze. Też mam negatywne zdanie na temat swojego żeliwnego kotła Kielara no ale to zupełnie inne bajka.

 

Piszę o tym dlatego bo dzisiaj zgadałem się z kolegą na tema ogrzewania i okazało się, że grzeje on kotłem OE 25 kw, który kupił w 2009 roku. Dopytuje go o szczegóły kotła a on nie za wiele wie. Mówi, że kocioł grzeje jak trzeba - retortę ma jakąś okrągłą a sterownik chyba ST i że tylko tyle o nim wie i specjalnie się nim nie interesuje no i nie ma z nim problemów a żadnych forum nie czyta. OE czymś się tam różni od OEP ale tu nie mam większej wiedzy na ten temat.

 

Tym wpisem chciałem tylko wskazać, że są też zadowoleni użytkownicy kotłów i nawet o tym nie wiedzą.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Tym wpisem chciałem tylko wskazać, że są też zadowoleni użytkownicy kotłów i nawet o tym nie wiedzą.

 

:D

 

Ty w tym temacie nie musisz się zbytnio utwierdzać.

Mam sąsiada który ma kocioł z firmy z Dziadowej Kłody.U nas na dolnym śląsku jest to marka,garaż nie garaż,Dziadowa RULES!

Zamiast zamówionego 16kW dostał ...25kW :) I się ucieszył,im większy tym lepszy.Ogrzewa 100m2,ocieplone,nowa stolarka.Spala 6 ton Eko made in Poland,celowo piszę że nie czech by uzmysłowić koszta jakie ponosi....Ale mu pasuje bo...co mam zrobić -mówi.

Ogrzeałem się wcześniej olejem.zapomnijmy o cenie oleju na moment.Kocioł liliput może 80cm wys,szer,dł 35cm,palnik o rozpietosci mocy 15-21kW Rielo jak pamietam.Palił ok 700 litrów na miesiąc w najzimniejsze dni do 800l.Reszta sezonu 600l max.Temp na kotle do 55deg,bo potem spalanie drastycznie rosło.temp w obiekcie 19,5-20deg.Teraz myślę sobie że można uwieżyć że w tym samym obiekcie kocioł z pojemnością wodną 74 dm3(74l.) bo tyle ma RBR 11kW a i tak jest to więcej a niżeli OEP 25kW 68dm3 (68l) da sobie jakos radę.Celowo napisałem jakoś,wiem że przy -20deg będzie miał co robic ale takie anomalia to max 2-3tyg,w razie problemów właczę klimę na grzanie-reszta sezonu jest tylko na plus.Gdybym zuzywał CWU tak jak w mieszkalnym domu-zgoda,nie da rady a tak jest szansa...

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
I z CWU da radę :)

Myślę że i przy -20 klimy nie będziesz włączał.

 

Może się nie znam,może działa zwykła ludzka ciekawość ale porównywałem sobie wczoraj dane tego OEP 25kW -kotła jaki ego sie pozbyłem,z danymi RBR 11kW.Nie chciałbym być posądzony o lobbowanie RBR-a,proszę niech mi ktoś wyjaśni jak to jest.

Dwa kotły,o skrajnie innych mocach:

1.Ogniwo Eko Plus 25kW

Masa kotła kompletnego [kg] - 400

Wymiary gabarytowe obudowy[mm] -500x640x1300

Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2] -2,2

Pojemność wodna [dm3] - 68

(dane:http://www.ogniwobiecz.com.pl/pliki/dtr/dtr_eko_plus.pdf )

 

2.RBR Ekouniwersal 11kW

Masa kotła kompletnego [kg] - 410

Powierzchnia grzewcza płaszcza wodnego [m2] -1,3

Pojemność wodna [dm3] - 74

(dane: DTR Ekouniwersal.pdf-ze strony http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32 )

O wymiarach nie wspominam celowo,nadmienię że Ogniwo to kolos w porównaniu z RBR-em-można sobie sprawdzić....

Więc:

1.Dlaczego Ogniwo waży mniej ?Czy to może kwestia zużytego do produkcji materiału ?

2.Przy takich wymiarach powierzchni grzewczej płaszcza wodnego i sporo większych gabarytach w Ogniwie powinno się zmieścić więcej wody a tak nie jest...Pewnie wynika to z projektu kotła,rozumiem że ktoś założył że tyle wody w kotle wystarczy do osiągnięcia tej mocy z takim palnikiem?

Pomijam opowiastki o sprawności w obu kotłach,testowane pewnie na opale jakiego nikt z Nas nigdy nie zobaczy :)

Odpowie mi ktoś jak to jest?

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon z węglem już za mną. Krótkie podsumowanie: dom 120 m2 użytkowej, dobrze ocieplony, grzana także CWU (2 osoby), kocioł EOP 10KW, sezon zaczął się 21/09/2013, zakończył 10/05/2013, w tym czasie poszło 2300 kg Ekoretu po 800 zł tona, koszt 1840 zł. Praktycznie jedyny problem, na jaki narzekałem, to duża ilość sadzy osadzająca się w kotle, czyszczenie max co 2 tygodnie. Nie wiem jak to zwalczyć, pytałem ale nie dostałem dobrych podpowiedzi.

Może bardziej doświadczeni coś podpowiedzą? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/1706.

Generalnie jestem zadowolony - w domu ciepło, zasyp średnio co 10-14 dni, w międzyczasie nie musiałem nic kombinować przy kotle. Czegóż chcieć więcej?

Aha - z przekładni wyciekał mi olej, po 2 dniach od zgłoszenia przekładnia już była wymieniona przez serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon z węglem już za mną. Krótkie podsumowanie: dom 120 m2 użytkowej, dobrze ocieplony, grzana także CWU (2 osoby), kocioł EOP 10KW, sezon zaczął się 21/09/2013, zakończył 10/05/2013, w tym czasie poszło 2300 kg Ekoretu po 800 zł tona, koszt 1840 zł. Praktycznie jedyny problem, na jaki narzekałem, to duża ilość sadzy osadzająca się w kotle, czyszczenie max co 2 tygodnie. Nie wiem jak to zwalczyć, pytałem ale nie dostałem dobrych podpowiedzi.

Może bardziej doświadczeni coś podpowiedzą? Link do sterownika https://esterownik.pl/remote/1706.

Generalnie jestem zadowolony - w domu ciepło, zasyp średnio co 10-14 dni, w międzyczasie nie musiałem nic kombinować przy kotle. Czegóż chcieć więcej?

Aha - z przekładni wyciekał mi olej, po 2 dniach od zgłoszenia przekładnia już była wymieniona przez serwis.

 

 

 

Dzisiaj wysłałem zapytania o piecyk Ogniwo eko plus 16 mam jakieś 130m do ogrzania + 120cw docelowo 300 dom ocieplony raczej dobrze okna stare plastiki dom z lata 80 mam nadzieję ze nie przesadziłem z tą 16 trochę się boję brać 10 znajomy hydraulik też twierdzi że raczej 16 Zobaczę jakie ceny mi podadzą za 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty w tym temacie nie musisz się zbytnio utwierdzać.

Mam sąsiada który ma kocioł z firmy z Dziadowej Kłody.U nas na dolnym śląsku jest to marka,garaż nie garaż,Dziadowa RULES!

Zamiast zamówionego 16kW dostał ...25kW :) I się ucieszył,im większy tym lepszy.Ogrzewa 100m2,ocieplone,nowa stolarka.Spala 6 ton Eko made in Poland,celowo piszę że nie czech by uzmysłowić koszta jakie ponosi....Ale mu pasuje bo...co mam zrobić -mówi.

Ogrzeałem się wcześniej olejem.zapomnijmy o cenie oleju na moment.Kocioł liliput może 80cm wys,szer,dł 35cm,palnik o rozpietosci mocy 15-21kW Rielo jak pamietam.Palił ok 700 litrów na miesiąc w najzimniejsze dni do 800l.Reszta sezonu 600l max.Temp na kotle do 55deg,bo potem spalanie drastycznie rosło.temp w obiekcie 19,5-20deg.Teraz myślę sobie że można uwieżyć że w tym samym obiekcie kocioł z pojemnością wodną 74 dm3(74l.) bo tyle ma RBR 11kW a i tak jest to więcej a niżeli OEP 25kW 68dm3 (68l) da sobie jakos radę.Celowo napisałem jakoś,wiem że przy -20deg będzie miał co robic ale takie anomalia to max 2-3tyg,w razie problemów właczę klimę na grzanie-reszta sezonu jest tylko na plus.Gdybym zuzywał CWU tak jak w mieszkalnym domu-zgoda,nie da rady a tak jest szansa...

Pozdrawiam

 

Nie wiedziałem że w Dziadowej kotły produkują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dom dobrze ocieplony bierz 10kw... a odnosnie jednej osoby ktora ma adwers do ogniwa mam pytanko czy juz ma zainstalowany nowy piecyk?jak dziala?kolejne pyt jaki metraz ma domu[uzytkowa i zewnetrzne wymiary jakby podal] ze z 25kw na 11kw zszedl .. te pytania zadalem z ciekawosci..kolejne to czy ktos zmiejszyl palnik w oe+16 o jedna podkowke ...by nie mial 4 a 3 czlony i jaka moc osiagal piecyk??mam zamiar jak sie wprowadze do nowego domu wlasnie jedna ujac podkowke z palnika i zobaczyc jak smiga[przerobki sa latwe i mozliwe to przywrocenia ..poprostu sie zastanawiam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kolejne to czy ktos zmiejszyl palnik w oe+16 o jedna podkowke ...by nie mial 4 a 3 czlony i jaka moc osiagal piecyk??mam zamiar jak sie wprowadze do nowego domu wlasnie jedna ujac podkowke z palnika i zobaczyc jak smiga[przerobki sa latwe i mozliwe to przywrocenia ..poprostu sie zastanawiam..
Musisz zakupić ślimak z Brucera,resztę kol bernad ci podpowie jak sie pojawi.Da się Burnera-S przerobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a minertu nie orientujesz sie jaka moca bedzie 16kw dzialala tak przerobiona??czytalem ze mozna z tylu dac dystans 4cm i to nie problem bo moge utoczyc sobie z tworzywa lub stali ..tylko generalnie chodzi mi jaka moc bedzie mial..czy lepiej dorobic sobie z stali pelna podkowke ..czyli podawanie wsio to samo ale sam palnik sie zmniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...