Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

palenie dwustanowe pomoże ci :) A do 2 tygodni wkleję zdjęcia poprawki palnika jakie zrobię :) Z tej strony co piszesz brakuje mu powietrza i porostu ciut zmodyfikuje palnik :)..jedynie co waham się to zmniejszyć go o podkówkę..[duży jednak domek mam :) ] Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dojście do tokarki i dystans zrobię :) . od strony motoreduktora :) Do napowietrzania masz palnik z blaszkami /zaślepkami?? jak tak doloz tylko tam ceownik [zaspawaj po końcach ] wywierć otwory [żeliwo łatwe w obróbce ] i juz :)

ps.jak się sprawdzi zawsze mogę za faszke przerobić komuś :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jak wyjmiesz podkówkę co ze ślimakiem, wytniesz kawałek?

 

janek95 proszę nie słuchaj bredni jakie wypisuje (nie tylko tu) wuwok. Koleś ten jeszcze parę dni temu dopraszał się na priv aby mu powiedzieć jak przerobić palnik a dziś już tłumaczy Tobie.

Pisałem o zjawisku płomienia w OEP 25kW na 2/3 palnika (czasem na połowie) już dwa lata temu,wtedy pisano że nie umiem palić w tym kotle itd.Sami twórcy plus serwis twierdzą że tak ma być.IMHO problem leży w konstrukcji samego palnika,ściślej mówiąc chodzi o przeciwzwój ale..nie tylko.To przecizwój mieli Twój opał na miał-z tąd problem aby docierała tam ta sama dawka powietrza co do pozostałej części palnika.Powietrze ma problem aby spenetrować tak zmielony opał,szuka łatwiejszej drogi i znajduje ja w początkowej części palnika,tam gdzie opał jest mniej zmielony..Dlatego wuwok zastanawia się na paleniem miałem-na jedno wychodzi skoro Twój palnik kruszy eko ;) Sprawdź sobie to "na sucho" -przy wygaszonym palenisku.

Teraz dobra rada,nie zabieraj się za rzeczy na których się nie znasz,doczekaj końca gwarancji tego kotła (lub go sprzedaj) .Jak minie okres gwarancji skontaktuj się z użytkownikiem o nicku rajmund,on zrobi porządek (choć nie darmo) z Twoim palnikiem.

I uwierz mi,żadne ustawienia tu nie pomogą,stracisz kupę cennego czasu i tyle.Coś o tym wiem.Miałem to "coś" przez dwa dłuuuugie lata.

Pozdrawiam i szczerze współczuję.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę coś wykombinować teraz, póki się nie zacznie sezon. Szkoda mi wyrzucać ten niespalony węgiel i przesiewam popiół. To wraz z czyszczeniem kotła, wybieraniem popiołu i sprzątaniem kotłowni zajmuje mi do 40 min. a upierniczony jestem jak dżinks. A może zacząć palić miałem? Skoro mieli groszek, to miału bardziej nie powinno pokruszyć. Będzie lepiej czy tak samo? Kotła nie sprzedam, bo nie stać mnie na tak częste zmiany w kotłowni, a do końca gwarancji jeszcze ponad trzy lata. Miało być tak pięknie, piec miał sam wszystko robić, a czasami czułem się jak bym kupił F-16 , a nie kocioł co ( wykresy, krzywe, algorytmy itd ). Programowanie i obsługa pieca to nie moje hobby ( mam ciekawsze ). Ludzie , może ktoś się zlituje i coś podpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy! pytałem dokładanie co robiłeś , krzyczałeś ze przerabiałeś palnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a na priv napisałeś ze właściwie nic nie robiłeś!!! Poza tym to pisałem[ na ester. priv..i moge to wkleic tutaj gdyz zachowałem nasza cala rozmowe ..ot jakbym mial przeczucie :D] w sprawie odkupienia pozostałości po oep i tylko tyle..wątpię ze coś więcej robiłeś oprócz użycia silikonu :D a dla mnie nie jest to przeróbka :D.Poza tym więcej wiary Nowy! w ludzi :) .Ty idź se odkurzać rbr i nie czepiaj się bo nie umiesz odpowiedzieć ile ci oep palił na sezon...i jak to jest ze rbr miałeś 4 miesiące nie czyścić a po 1,5 miesiąca czyściłeś..A odnośnie miału ..cóż nie stać mnie jak ciebie na ekogroszek za 900zl/t widać sa bogatsi i biedniejsi:D. Tobie łatwiej kupić nowy piec niż mi eko :D

 

A może tak zaryzykować stwierdzenie ze są osoby zadowolone z niebieskiego??co??Wiem ze zielony jest oki ..ale za rok może dwa ...może wyjdzie jakaś draka :D .Co do testów...poprawek..może tak zakupić palnik poprawić go ,zmodyfikować i...sprzedawać za ciężką kasę!!..tylko coś mi się wydaje ze mało chętnych by było.Wtedy by każdemu generalnie oki palił piecyk :D .Kolejna sprawa...jedynie ludzie którzy maja OEP25kw maja tego typu problemy bo to piece duże .stad polecacie dopasowane [i dobrze] Moze dla testów przetestujecie u kogoś co miał OEP25 np.Rbr23kw...zobaczymy czy będzie różnica i jak duża... Czemu właściciele 16kw są zadowoleni???[sam mam] nawet kolega Novy na to zwrócił uwagę :D.Bo te piecyki nie są już az tak duże do domków..Poza tym na 10 ogniw ile sprzedaje sie rbr?1?2?dobra 5.. wiec i procentowo będzie mniej narzekających :D .

a odnośnie przeróbki gdy zapytałem na forum cisza,priv cisza...jedynie jedna propozycja bym zadzwonił..a ja wolałem na forum gdyz każdy mógłby skorzystać z tego co ktoś miał mi do poradzenia..plus mógł skrytykować..

Nie potrzeba geniusza by widzieć gdzie troszkę powietrza brakuje palnikowi ..i dostanie je ,jak się uda wkleję link do filmiku:)

Swoja droga wielu tutaj expertow ,ludzi którzy projektują .modyfikują piece...az ciśnie się pytanie czemu nie produkują a sprzedają kociołki..Niech zagwarantują idealne spalanie.minimalne zapotrzebowanie na eko itd ..sam sprzedam piec, kupie od nich..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a odnośnie przeróbki gdy zapytałem na forum cisza,priv cisza...jedynie jedna propozycja bym zadzwonił..a ja wolałem na forum gdyz każdy mógłby skorzystać z tego co ktoś miał mi do poradzenia..plus mógł skrytykować..

.

A dziwisz się :)

Znajdzie się ktoś cwany, opatentuje i będzie tłukł kasiorkę a ten co się narobił godzinami okradając się z wolnego czasu i swoją rodzinę, obliże paluszki i nawet go nikt po plecach za to nie poklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie na forum oczekują pomocy??tak???i co im pomoże twierdzenie mam i nie pokaże bo ktoś kase zarobi..to samemu zaoferować przeróbki odpłatnie... Wtedy kasiora będzie wpływała do tej osoby szerokim strumieniem :D

a tu prosze link do poczytania o naszym palniku

http://esterownik.pl/forum/posty,745/ecoal-i-burners-po-tuningu,1

cały watek proszę przeczytać..przyznaje ze staram się jak ślepiec po omacku ale widać ze palnik jest dobry..

mam nadzieje ze autor tematu się nie pogniewa ..:)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
.... ale widać ze palnik jest dobry..

 

Qrna to po co go przerabiasz jak jest dobry?Czytasz co piszą ludzie czy tylko klikasz bez ładu i składu?Chcesz się dowartościować że kupiłeś cudo?Czytasz co pisze janek95 -czy nie czytasz nic prócz swego bełkotu?Jak widzisz koleś ma problem,pomożesz mu?Nie bo sam go masz w kotłowni-inaczej siedziałbyś przy browarze a nie myślał i pytał jak go przerobić.Masz wielkie "g" w kotłowni,taka jest niestety prawda.Przyzwyczaj się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz chce zmniejszyć !! mam za duży do domku :D [za bardzo ociepliłem domek...] . Może to i g.. dla ciebie ale ja go lubię..Po pierwsze, śmiga na 2 stanie czy automacie??Kolejna sprawa to twoje ataki..pomagasz mu?dołożysz do nowego pieca.. :D ..Przerobie to wkleję zdjęcia... Mnie nie bawią silikony..chyba ze w łazience :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Muszę coś wykombinować teraz, póki się nie zacznie sezon. Szkoda mi wyrzucać ten niespalony węgiel i przesiewam popiół. To wraz z czyszczeniem kotła, wybieraniem popiołu i sprzątaniem kotłowni zajmuje mi do 40 min. a upierniczony jestem jak dżinks. A może zacząć palić miałem? Skoro mieli groszek, to miału bardziej nie powinno pokruszyć. Będzie lepiej czy tak samo? Kotła nie sprzedam, bo nie stać mnie na tak częste zmiany w kotłowni, a do końca gwarancji jeszcze ponad trzy lata. Miało być tak pięknie, piec miał sam wszystko robić, a czasami czułem się jak bym kupił F-16 , a nie kocioł co ( wykresy, krzywe, algorytmy itd ). Programowanie i obsługa pieca to nie moje hobby ( mam ciekawsze ). Ludzie , może ktoś się zlituje i coś podpowie.

 

Nie wiesz jak bardzo rozumiem twój ból.Posłałem Ci na priv info,choć wydaje się że rady dla Ciebie nie ma.Usługi bernarda -pewnie zdadzą egzamin lecz pozbawia Cię gwarancji.Reszta a propos modyfikacji wuwoka o zaklejaniu otworów,skróceniu palnika(bez znajomości tematu) to ...brednie.Odpuść sobie.te kotły działają dobrze tylko w dobrze ocieplonych budynkach.Reszta posiadaczy kwiczy i użytkuje-bo co ma zrobić.Wydali tyle kasy.Zapukaj na priv.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Novy! - powiedz mi proszę, czy swoimi atakami rekompensujesz sobie jakieś niedoskonałości (już wolę pominąć, o co tak dokładnie chodzi... Ale wydajesz się inteligentny, więc powinieneś się domyślić)?

Strasznie boli Cię to, że komuś ten piec MOŻE SIĘ PODOBAĆ mimo tego, że CHCE GO DOPASOWAĆ DO WIELKOŚCI SWOJEGO DOMU, BY PALIĆ MNIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
widzisz chce zmniejszyć !! mam za duży do domku :D [za bardzo ociepliłem domek...] . Może to i g.. dla ciebie ale ja go lubię..Po pierwsze, śmiga na 2 stanie czy automacie??Kolejna sprawa to twoje ataki..pomagasz mu?dołożysz do nowego pieca.. :D ..Przerobie to wkleję zdjęcia... Mnie nie bawią silikony..chyba ze w łazience :) .

 

Powiem kolokwialnie tak.Chłopie o dwustanie to nie masz pojęcia.Jak przyjdzie zima to wywalisz opał kominem.

Spędziłęm sporo czasu aby się nauczyć regulacji manual i do końca nie wiem czy jest ok.Kurcze czasem brakuje 0,5% nadmuchu a jak Ciebie czytam to wymiękam.

Przepraszam ale robię out z klikaniem z Tobą.

Co do czyszczenia RBR ,napisałem że czyszczę go odkurzaczem do popiołu,użyłem trybu "czyszczę" bo Normalizator pytał jak.Poprawiam się,nie był czyszczony o 2 miesięcy.Ale jak będzie trzeba -tak to zrobię.Ty natomiast -nie zrobisz tego w ten sposób.Zostaje ci manual.I ten po pewnym czasie doskonale utkwi ci w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przepraszam...nie mam zamiaru nic zaklejać :) jestem typem który che dać więcej powietrza ..swobody :)..jak zmniejszę,nie skrócę a okaże się ze myliłem..coz przywrócę do stanu wyjściowego..według twojej teorii juz jedna rzecz spełniłem..mam dobrze ocieplony domek..wiec nie zmarznę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Kolego Novy! - powiedz mi proszę, czy swoimi atakami rekompensujesz sobie jakieś niedoskonałości (już wolę pominąć, o co tak dokładnie chodzi... Ale wydajesz się inteligentny, więc powinieneś się domyślić)?

Strasznie boli Cię to, że komuś ten piec MOŻE SIĘ PODOBAĆ mimo tego, że CHCE GO DOPASOWAĆ DO WIELKOŚCI SWOJEGO DOMU, BY PALIĆ MNIEJ.

 

Odpowiadam na pytania.odpowiedz jankowi95,prosił o pomoc.Nie gadamy o pierdołach tylko o konkretach.oprócz m,nie nikt nie wyraził chęci pomocy,może Ty?

DOPASOWAĆ ten kocioł można tylko w jeden sposób.Ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...