Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Novy! - mówisz, że tylko odpowiadasz na pytania - ale mam wrażenie, że przed odpowiedzią na nie robisz selekcję i wybierasz tylko te pytani, które pozwolą CI pogrążyć OE+.

Bo zapewne piec nie palił Ci niewiadomo jak dużo. Inaczej byłby lament i na ten temat.

 

Poza tym - pomagasz radząc, by zmienił piec?

Edytowane przez troJanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś prosiłem Ogniwo o palnik burner-s do testów jak tylko wszedł na rynek. Możliwe, że udało by się szybciej zareagować. Zgłaszający problemy w większości zwalają winę na sterownik, wiemy już jednak , że tak nie jest.

 

Witam dobrze prawisz Minertu-oryginalny brucer-burner s jest do D -jak ecoal mial tylko automat do dyspozycji to to była dopiero porażka do tego kompletu ja doradzałem kolegom aby nastawili ecoala na palenie peletem tylko ta dmuchawka oryginalna byla za słaba-za słaby prąd z ecoala wychodził-i można było powiedzieć różnica byla o 50% lepiej ten komplet pracował- a na dzisiejsze oprogramowanie ecoala jakie ma użytkownik do dyspozycji to niestety palniki są BE pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy! - mówisz, że tylko odpowiadasz na pytania - ale mam wrażenie, że przed odpowiedzią na nie robisz selekcję i wybierasz tylko te pytani, które pozwolą CI pogrążyć OE+.

Bo zapewne piec nie palił Ci niewiadomo jak dużo. Inaczej byłby lament i na ten temat.

 

Poza tym - pomagasz radząc, by zmienił piec?

 

To najlepsze rozwiązanie.Sprzedać.

Są inne ale jak pisałem -są ingerencją w samą budowę palnika,a to jest równoznaczne z utraceniem gwarancji.A co z budową wymiennika ciepła?Rekonstrukcja palnika tego nie rozwiąże.

Co znaczy nie wiadomo jak dużo spalał?Jakie kryteria oceny ilości opału?A co z resztą?Obsługa,wywalanie nie dopalonego popiołu i przesiewanie go,jak pisze janek95,a co z czyszczeniem jakie opisał?A pisał coś o spalaniu?Pisał o niedopalaniu.

Ten kocioł musi mieć paliwo o zerowej spiekalności,Kazimierz Juliusz,czeski itd.Cała reszta mimo godzinowych podchodów robi spieki i niedopał.Jak myślisz dlaczego?

Ten kocioł trzeba prowadzić czy się chce czy nie wysoko.Nie ma szansy na małe moce.Dowodem tego są sterowniki OEP które gasną latem z podglądu na esterownik.

Wielu o tym pisało oprócz mnie.Nie opłaca się, chyba że chcesz zrujnować kieszeń i kocioł-przed czasem ;)

wuwok nawet Cię nie pytam ile ty spaliłeś w tę zimę.Ja na obiekt z lat 70-tych,zero ocieplenia,stolarka 50% stara,3 osobne wejścia(dla 3 różnych firm) 5 ton dobrego opału i 3 czecha. Na 140m2.I nerwów nie policzyłem.Jakby nie mieszanie z czechem to wywalałbym z popiołu niedopał tak jak janek95.

Tak było.Nigdy nie skłmałem pisząc o tym szmelcu.

 

Dodam tylko że gdyby nie niejaki koleś o nicku VERB spaliłbym 10 ton albo więcej

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 wiesz żonka proponowała jeszcze dobudówkę ale powiem tak....i tak duży jest ...za duży jak na nas ..syn za rok na studia potem drugi i będzie i tak pustka :( . Novy! jak ci tyle spalił współczuje serio...oki generalnie uważam ze czas stad zmykać..szkoda czasu na pyskowki :)

pozdrawiam was..życzę taniego ogrzewania

czas usunąć konto :) ..zrozumiałem ze bladze...idę skopać to niebieskie g..

i jeszcze jedna zaleta..z kochanką mam o czym gadać...tak o ogniusiu ,palniku :D słucha z otwartymi ustami jak mowie o przeróbkach..wiec panowie ..ogniwo podnosi level wśród małolat :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Karoka65 wiesz żonka proponowała jeszcze dobudówkę ale powiem tak....i tak duży jest ...za duży jak na nas ..syn za rok na studia potem drugi i będzie i tak pustka :( . Novy! jak ci tyle spalił współczuje serio...oki generalnie uważam ze czas stad zmykać..szkoda czasu na pyskowki :)

pozdrawiam was..życzę taniego ogrzewania

czas usunąć konto :) ..zrozumiałem ze bladze...idę skopać to niebieskie g..

 

Poświęciłem Ci swój czas niejednokrotnie,poświęć Ty swój jaknkowi95,Będzie ok,po ludzku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Usługi bernarda -pewnie zdadzą egzamin lecz pozbawia Cię gwarancji./QUOTE]

 

Nie pozbawią gwarancji

 

Wklej proszę oficjalne pismo z SMO Ogniwo,uwierzę. na tę chwilę daję wiarę temu co mówili mi serwisanci jak chciałem wyciąć jeden z małych elementów ślimaka.BTW,o czym mowa,wystarczy przeczytać:

DTR strona 21 cyt:• Nie wolno wprowadzać żadnych zmian konstrukcyjnych (ulepszeń) kotła i instalacji we

własnym zakresie.

Z całym szacunkiem,nie Ty udzielasz gwarancji,czytałem ostatnio jak próbowałeś z z2 pomóc VERB-owi z załatwieniem wymiany zardzewiałego dwuletniego Ogniwa na nowy.Puenta tej pomocy jest ogólnie znana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy! ty mi a ja tobie poświeciłem czas :D ..tylko ze na pyskówkach, przekomarzaniu się :D..fakt wiele nam ,userom to pomogło :D .Ty pomogłeś mu ze dałeś num fona do gostka co przerobi palnik za kase :D Ja pójdę dalej i podam mu num do ludków co sprzedają jeden właściwy kociołek :D . Tak żartuje sobie bo i tez widać masz poczucie humoru :) . A odnośnie porządku milej atmosfery w innym temacie -chciałem zauważyć ze stamtąd ludki przychodzą tutaj i robią bydło...tam żaden ogniowiec nie pisze!! Nie wylewa żalu ze teściowa,pies,kochanka,i nawet piec go nie rozumie .A ze maja super kociołki bo maja ciepłą wode ,[oczywiście rodziny po 10 osób do tego każda dba o higiene na maxa i prysznice 3 razy dziennie do tego kąpiele w wannie raz dziennie] piec 24h w potrzymaniu przy 2kg eko...Powiem wam ze mi mniej idzie..gdyż mam piec wyłączony teraz [kończę dom] i myje się w zimnej wodzie:D ..Za niedługo ktoś napisze....ludzie super kociołek sam eko mi produkuje ..jak ktoś używa dużo wody musi skądś energie pozyskać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał berdnard Zobacz post

...tylko ta dmuchawka oryginalna byla za słaba...

Ta dmuchawka oryginalna ma wydajność 180m3/godz a do uzyskania z palnika mocy 25kW wystarcza 90m3/godz.

 

Witam kol Zawijan -szanuje cie ale nie zgadzam sie z twoja teorią co do poprawnego palenia piecem z oryginalnym podajnikiem brucer-burner s pamietaj nie każdy użytkownik ma do dyspozycji malowany wegielek ja wy na tzw hamowni w instytucie -ja mam dalej na placu ---na MOJEJ HAMOWNI TEN PODAJNIK CO NA FILMIE JEST POKAZANY NA FORUM E-STEROWNIK LIFTING PODAJNIKA BURNER-S-- podajnik ten to burner-s trzyczłonowy mogę go odpalić i udowodnić moją teorie tobie-warunek jest jeden-dalej podczymuje to co o tym pisałem w tamtym roku-UMOWA NA PISMIE PRZED SPOTKANIEM pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Dwustan w eCoal i Bruli jest obecnie zautomatyzowany (spalanie grupowe) i nawet tacy co nie potrafią opanować dwustanu ręcznego dadzą sobie spokojnie radę. Nawet Ty byś sobie dał. Zresztą masz ten dwustan w swoim RBR, bo on ma przecież chyba eCoal lub Bruli. Czekam aż zaczniesz palić naprawdę. Naprawdę czekam.

Rozmawialiśmy o 'ustawieniach manualnych" (ręcznych) a nie o spalaniu grupowym które jest "ustawieniem półautomatycznym" i może ale nie musi być dwustanem. Gdybyś nie zażyczył sobie wykasowania swych postów z forum esterownik,zacytowałbym takie wyjaśnienie z twoich postów.

A ustawienia w pełni manualne nie są łatwe-sam dobrze to wiesz.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

A co masz do wymiennika? Napisz proszę.

 

Moim skromnym zdaniem jako nie fachowca to jego budowa+efekt niedopalania opału na części palnika daje tak marne efekty w grzaniu i ogrom sadzy.Ale o temat na osobny temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sobie bez żadnych obaw wykonywać odpłatnie przeróbki burnera-s i brucera. Możesz sobie bez żadnych obaw kupować burnera-s (brucera już nie ma na rynku), przerabiać go i sprzedawać dalej.

 

Twoim rozwiązaniem jednak - jak na razie - nie jestem zainteresowany, więc nie dam ci żadnej umowy na piśmie i nie przyjadę go oglądać. Wyraźniej tego już napisać nie potrafię. Jak na razie - mam inne plany.

 

życzę ci powodzenia.

 

nikomu ne przerobiłem żadnego palnika -a wiesz czemu ktoś by łatwo doszedł do paru groszy -za fre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czekam aż zaczniesz palić naprawdę. Naprawdę czekam.

 

Co by się nie działo i nie stało to bardzo się cieszę że produktu OEP nie ma już w mojej piwnicy.Nawet jesli w największe mrozy braknie RBR-owi pary to przez te kilka dni dogrzeje się klimatyzatorami.Przez resztę zimy do -10deg jestem spokojny.Przez tych kilkanaście dni niższych temperatur w moim regionie spalałem w Ogniwie masę opału,energia będzie tańsza,już to sobie policzyłem.A przez resztę sezonu mam kocioł na miarę swych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by się nie działo i nie stało to bardzo się cieszę że produktu OEP nie ma już w mojej piwnicy.Nawet jesli w największe mrozy braknie RBR-owi pary to przez te kilka dni dogrzeje się klimatyzatorami.Przez resztę zimy do -10deg jestem spokojny.Przez tych kilkanaście dni niższych temperatur w moim regionie spalałem w Ogniwie masę opału,energia będzie tańsza,już to sobie policzyłem.A przez resztę sezonu mam kocioł na miarę swych potrzeb.

 

A jaki jest sens dogrzewać, skoro ma się piec, którego zadaniem jest ogrzewać dom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A jaki jest sens dogrzewać, skoro ma się piec, którego zadaniem jest ogrzewać dom?

 

Póki co i pompy ciepła wymagają czasem pomocy kominka.Taka prosta filozofia,dążyć do minimalizacji kosztów.Skoro można przez 5 miesięcy zimy obejść się małym kotłem(czyt:na miarę swych potrzeb) a w 1 miesiącu zimy trzeba sie dogrzać to i tak układ jest finansowo bardziej korzystny a niżeli kupowanie zbyt dużego (pomijam błąd wyboru samej firmy i konstrukcji przy zakupie -tak jak w moim przypadku) kotła który spali i tak zbyt dużo przez 5 miesięcy a tylko w tym 1 miesiącu spali tyle ile powinien..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!

 

Jak ktoś jest d... wołowa i nie umie rozmawiać z serwisantami - to ja, wybaczcie, nic mu pomóc nie mogę.

 

To nie jest wyjaśnienie na Pańską miarę,Pan wybaczy.Powiem więcej,na żadną miarę w tych czasach.Mnie nie chciał Pan pomóc przez dwa lata,spoko rozumiem.Pisałem Panu niedawno że niezadowolonych będzie coraz więcej-to logiczne,kwestia uświadomienia ludziom kilku spraw związanych z kotłami OEP,muszą wiedzieć gdzie zaglądnąć i jak ;)Reszta jest kwestią czasu.Póki co proszę pomóc jankowi95 i kilku innym błagającym o pomoc.Póki jest ich w Pańskim mniemaniu "niewielu"-bo jak sadzę niebawem będzie ich sporo więcej.

Tak czy siak, życzę Wszystkiego Naj szczerze.Dla mnie temat SMO Ogniwo zakończył się stratą finansową i o ich produktach nie chcę słyszeć już nigdy.

Pozdrawiam i sukcesów życzę !

Marek

Edytowane przez Novy!
add
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...