Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
Proszę...tylko niech nie będzie i tu trendi wymiana kotła :D ...miejcie ludzie litość...chyba ze ten już na 100% będzie sam produkował eko lub spalał do 0,5kg na dobę przy grzaniu cieplej wody dla 4 osób..

 

Bez urazy.Zwracasz uwagę że niewielu Ci odpowiada?To nie arogancja,ciężko Cie zrozumieć -poważnie.Przestań używać tylu kropek,więcej składni i na litość Boską.Miej szacunek dla swej ojczystej mowy i przestań rozprawiać w rosyjskim.

 

Co do spalania,0,5kg nie słyszałem,ale 2kg miału na dobę-tak.Poczytaj na wątku RBR-a.Zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co i pompy ciepła wymagają czasem pomocy kominka.Taka prosta filozofia,dążyć do minimalizacji kosztów.Skoro można przez 5 miesięcy zimy obejść się małym kotłem(czyt:na miarę swych potrzeb) a w 1 miesiącu zimy trzeba sie dogrzać to i tak układ jest finansowo bardziej korzystny a niżeli kupowanie zbyt dużego (pomijam błąd wyboru samej firmy i konstrukcji przy zakupie -tak jak w moim przypadku) kotła który spali i tak zbyt dużo przez 5 miesięcy a tylko w tym 1 miesiącu spali tyle ile powinien..

 

To może dodaj sobie w stopce jaka moc wybrałeś na tak wielki metraż. Niech Ci którzy z tobą rozmawiają i których tak bardzo przekonujesz swoimi poradami maja tego świadomość za każdym razem... :) No chyba ze się wstydzisz tak dobranego kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Ty mnie nie ignorujesz :)

 

Tylko dla tego że obawiam się oszczerstw z Twej strony.Brak mych odpowiedzi byłby dla Ciebie świadectwem tego że kłamię,itd.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty serwisujesz OEP?

Napisz, co wysłuchujesz. Napisz, jak z tym sobie radzisz. Śmiało, ale konkretnie - co i komu.

Chętnie się dowiem, bo nauki nigdy za wiele.

Serwisuję produkty firmy bardzo dobrze Tobie znanej więc siłą rzeczy widzę jak pracuje OEP.

Prywatnie serwisuję wszystko co ma ich produkty na pokładzie.

Nie będę pisał jak ja sobie z tym radzę.To jak sobie radzę weryfikują i zweryfikują użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
To może dodaj sobie w stopce jaka moc wybrałeś na tak wielki metraż. Niech Ci którzy z tobą rozmawiają i których tak bardzo przekonujesz swoimi poradami maja tego świadomość za każdym razem... :) No chyba ze się wstydzisz tak dobranego kotła?

 

Wszystko jest od 2 lat w opisie sterownika Novy! na esterownik.

Dobrze wiesz że są tacy co 11kW mają na 200m2 ;) i wcale nie jest to pasywne budownictwo :)

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla tego że obawiam się oszczerstw z Twej strony.Brak mych odpowiedzi byłby dla Ciebie świadectwem tego że kłamię,itd.

 

Na drugim forum ktoś, kto dawał za dużo interlinii i spacji też dla Ciebie był kimś innym, niż w rzeczywistości jest.

Więc czy piszesz, czy nie - potrafisz rzucać oszczerstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Na drugim forum ktoś, kto dawał za dużo interlinii i spacji też dla Ciebie był kimś innym, niż w rzeczywistości jest.

Wiesz że od tego czasu już nie pisze?Tylko jeden z użytkowników przyznał się że pisze posty w edytorze tekstów,ten sam który później wybrał nick Novy2.

Mam sporo do czynienia z edytorami tekstów,to była ta sama osoba na 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla tego że obawiam się oszczerstw z Twej strony.Brak mych odpowiedzi byłby dla Ciebie świadectwem tego że kłamię,itd.

Czy kiedykolwiek cytowałem ciebie ? mówiłem ze kłamiesz??nie !! ot porostu się nie zgadzam z tobą i tyle. Jak na 200m2 styka piecyk czemu zakładasz ze u ciebie musisz dogrzać klimatyzator?

Aha odnośnie twojego palenia..dom z nieocieplonymi ścianami [jedynie skosy i ostatnia płyta była ocieplona] i przy -17 i palił mi około 40kg miału kiepskiej jakości..budynek zaczołem grzać od zera i paliłem przez cale mrozy w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novy! ile osób by nie napisało co myśli o SWOIM piecu ty wyskakujesz z swoja opowieścią..generalnie twoja osoba się przeplata wszędzie ..w każdym wątku o piecach ..Może już dość napisałeś o ogniwie??Skup się na nowej zabawce ...Niema pieca doskonałego...na pewno znajdziesz jakaś wadę..i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Czy kiedykolwiek cytowałem ciebie ? mówiłem ze kłamiesz??nie !! ot porostu się nie zgadzam z tobą i tyle. Jak na 200m2 styka piecyk czemu zakładasz ze u ciebie musisz dogrzać klimatyzator?

Aha odnośnie twojego palenia..dom z nieocieplonymi ścianami [jedynie skosy i ostatnia płyta była ocieplona] i przy -17 i palił mi około 40kg miału kiepskiej jakości..budynek zaczołem grzać od zera i paliłem przez cale mrozy w styczniu

 

No tak tylko jak temp w wewnątrz.

Podłącz sterownik on line.Wtedy porozmawiamy,mój widzisz.Do tego czasu -szkoda mego czasu ;).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że od tego czasu już nie pisze?Tylko jeden z użytkowników przyznał się że pisze posty w edytorze tekstów,ten sam który później wybrał nick Novy2.

Mam sporo do czynienia z edytorami tekstów,to była ta sama osoba na 100% ;)

 

Oj zdzwiłbyś się :) Szkoda się kłócić z kimś, kto w kółko pisze o tym samym ;)

Edytowane przez troJanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na parterze 19-20 stopni zawsze !! poddasze około 21 stopni...Dom 160 użytkowej!! po podłogach 240m2. Teraz dociepliłem ściany 15cm grafitu +fundament 10cm . tylko temu chce zmniejszyć piecyk :).STER BYŁ PODŁĄCZONY ..nawet jak wygrzewałem wylewki na maxa...czyli teraz w cieple dni szlo około 25kg miału[otwarte okna ]. Na ester pisałem ze sadzy nie miałem w piecyku,powód byl prozaiczny dmuchałem za dużo i stad piec był czyściutki,spalanie tez wieksze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok sprawdzisz jaki miał kocioł wcześniej to Ci się wyjaśni dlaczego teraz woli o ponad polowe mniejszy..Pozdrawiam

jack18 wiem jaki miał i jaki ma..dziwi mnie jedno..czemu mu ktoś nie zaoferował 23kw zamiast 25kw..wtedy miałby chłopisko porównanie !!! dopiero pisał by poematy na temat wyższości jednych nad drugim choć...mogło by być tak samo :D ..

inna sprawa kupić piec by ogrzewać w zimę dom i odrazu zakładać ze będzie sie dogrzewało kominkiem ,klimatyzatorem.Ile osób w nowo postawionych domach chce z salonu kotłownie robić??ja nie ale pewnie i tu się mylę

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko Cie zrozumieć -poważnie.Przestań używać tylu kropek,więcej składni i na litość Boską.Miej szacunek dla swej ojczystej mowy i przestań rozprawiać w rosyjskim.

 

 

Uwierz mi, mam kolegę w pracy, który jest dopiero niezrozumiały.

Ty się po prostu nie masz czego czepiać, to czepiasz się ilości kropek bądź interlinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...