Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Novy!
Uwierz mi, mam kolegę w pracy, który jest dopiero niezrozumiały.

Ty się po prostu nie masz czego czepiać, to czepiasz się ilości kropek bądź interlinii.

 

Sterowniki macie off,kotły wody nie grzeją bo taniej energia el.to macie sporo czasu.Polecam to:http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3666-kotly-ogniwo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sterowniki macie off,kotły wody nie grzeją bo taniej energia el.to macie sporo czasu.Polecam to:http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3666-kotly-ogniwo/

 

Z tego, co się orientuję, to wuwok - jak tylko pali w piecu - włącza sterownik. Przykład - zobacz sobie na esterownik.pl

Nie pali cały czas, bo jak podkreślał wielokrotnie - ma dom na wykończeniu i nie ma potrzeby, by piec pracował ciągle.

 

A ja - jakbyś tylko dobrze pokojarzył - dopiero się rozglądam za piecem. Więc jak Ci włączę sterownik, hę?

 

Poza tym - warto, byś skupił się na swoim wątku dotyczącym RBRa, którego jesteś dumnym użytkownikiem. Bo innym zadowolonym użytkownikom nie pozwalasz się swobodnie wypowiadać, tylko od razu krytykujesz OEPy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjadę do Ciebie jak skończymy nowego burnera. Obiecałem CI to. Ale ani dnia wcześniej.

Myślę, że to rozumiesz.

 

Hm -nowy palnik burner mówisz potrwa to morze z kilka lat co? a ja mówię o starym konstrukcja jest dobra trza zmienić w ślimaku ten głupi przeciwzwój -tylko od kogo by tu zerżnąć co? NIE WOLNO ja nie zerżnąłem go od nikogo jest stalowy dobrze byłoby taki żeliwny mieć -podkowy trzy sztuki NIE CZTERY JAK JEST DOTYCHCZAS-zostają te same tylko dysze w dpowiednim msc -natomiast zaślepka palnika inna i THE BEST FULL WYPAS DO GROSZKU I MIAŁU ZMIENIA SIE TYLKO MOC DMUCHAWY pozdr

Edytowane przez berdnard
ZMIANA WPISU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm -nowy palnik burner mówisz potrwa to morze z kilka lat co? a ja mówię o starym konstrukcja jest dobra trza zmienić w ślimaku ten głupi przeciwzwój -tylko od kogo by tu zerżnąć co? NIE WOLNO ja nie zerżnąłem go od nikogo jest stalowy dobrze byłoby taki żeliwny mieć -podkowy trzy sztuki NIE CZTERY JAK JEST DOTYCHCZAS-zostają te same tylko dysze w dpowiednim msc -natomiast zaślepka palnika inna i THE BEST FULL WYPAS DO GROSZKU I MIAŁU ZMIENIA SIE TYLKO MOC DMUCHAWY pozdr

 

Moim zdaniem powinien to zrobić serwis producenta kotła. Skoro kupuje się kocioł za 8 kafli to należy oczekiwać, że jest bez wad i będzie działać poprawnie. Ciekawe co byś powiedział po zakupie plazmy 60 cali za 8 kafli, na której obraz jest tylko na 40 calach? Szlak by człowieka trafił. Jeżeli Ogniwo wyprodukował bubel, to w trosce o klienta należało by zrobić jakąś akcję serwisową, tak jak robią to producenci samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinien to zrobić serwis producenta kotła. Skoro kupuje się kocioł za 8 kafli to należy oczekiwać, że jest bez wad i będzie działać poprawnie. Ciekawe co byś powiedział po zakupie plazmy 60 cali za 8 kafli, na której obraz jest tylko na 40 calach? Szlak by człowieka trafił. Jeżeli Ogniwo wyprodukował bubel, to w trosce o klienta należało by zrobić jakąś akcję serwisową, tak jak robią to producenci samochodów.

 

Witam kol tv 60 cali nie obraż się-ja mam 42 cale w salonie 6,2m x6.2m powiem tak-byłem młodszy i i bardzo głupi że taki wybrałem A CO KOTŁA OGNIWO NIGDY NIGDZIE NIE NAPISAŁEM -O BUBLU I NIE MAM ŻADNYCH PODSTAW DO PRETENSJI POD WZGLĘDEM KONSTRUKCJI MÓWIĘ TO JAKO PRAKTYK-SAMOUK A CO DO PALNIKA-CÓŻ ZMIENIA SIĘ NASZE CZARNE ZŁOTO NA GORSZE A TO JEST PODSTAWA DO ZMIAN SERCA KOTLA pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack18 wiem jaki miał i jaki ma..dziwi mnie jedno..czemu mu ktoś nie zaoferował 23kw zamiast 25kw..wtedy miałby chłopisko porównanie !!! dopiero pisał by poematy na temat wyższości jednych nad drugim choć...mogło by być tak samo :D ..

inna sprawa kupić piec by ogrzewać w zimę dom i odrazu zakładać ze będzie sie dogrzewało kominkiem ,klimatyzatorem.

Wuwok nie zaproponowałem 23kW bo mam trochę oleju we łbie choć niektórzy twierdzą że się na niczym nie znam.

Mentalności starych instalatorów i pseudo autoryzowanych przez firmę nie zmienię.

Szkolcie tych ludzi bo nosić ładny polarek z logo na klacie każdy może tylko żeby za takiego czlowieka wielka firma nie musiała się wstydzić.

Aha, Novy jeszcze nie dogrzewał i jak na mój malutki rozumek dogrzewać nie będzie musiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok nie zaproponowałem 23kW bo mam trochę oleju we łbie choć niektórzy twierdzą że się na niczym nie znam.

Mentalności starych instalatorów i pseudo autoryzowanych przez firmę nie zmienię.

Szkolcie tych ludzi bo nosić ładny polarek z logo na klacie każdy może tylko żeby za takiego czlowieka wielka firma nie musiała się wstydzić.

Aha, Novy jeszcze nie dogrzewał i jak na mój malutki rozumek dogrzewać nie będzie musiał :)

 

Ale czy szanowny kolega Novy! mógłby sobie piece porównywać, jeśli miałby właśnie 23kW, a nie mniejsze?

No nie dogrzewał, bo ledwo podpiął, tworząc peany na temat pieca, którego nie użytkował! A poza tym - już zakłada, że dogrzewać będzie. I gdzie sens, gdzie logika?

Edytowane przez troJanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy szanowny kolega Novy! mógłby sobie piece porównywać, jeśli miałby właśnie 23kW, a nie mniejsze? No nie dogrzewał, bo ledwo podpiął, tworząc peany na temat pieca, którego nie użytkował! Chyba każdy ma prawo się wkurzyć, nie sądzisz?

Nie ja mu sprzedałem czy zaproponowałem wstawić 25kW, napisałem również dlaczego tak się dzieje.

Nie chcę już dolewać oliwy do ognia ale mam też kotły o mocy 23kW na dużych obiektach które grzeją tylko CWU latem i nie sadzują.

Ostatnio nawet jak wracałem z weekendu w górach po drodze odwiedziłem jednego z klientów który właśnie takim kotłem grzeje tylko wodę.

W gospodarstwie Agroturystycznym w którym zamieszkiwaliśmy z rodziną również podgrzewają CWU takim kotłem całe lato.

Właśnie prze kociołek poznałem to piękne i ciche miejsce :) ( Koszarawa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno, bo kolega wuwok ma trochę żalu że RBRowcy robią tu jakiś zamęt.

Czy ktoś kiedyś na tym forum widział mój wpis w którym napisałem że Ogniwo to zły kocioł czy jakiś szajs ?

Nie przypominam sobie sam.

Mam swoje zdanie na jego temat, jak ktoś pyta na priva czy w rozmowie to mówię wtedy co mi się podoba a co nie.

Nie trzeba się obrażać i toczyć wojny tylko spiąć dupę do kupy i poprawić co ludzie podpowiadają.

Pozdrawiam wszystkich Oniwo-placzy, tych zadowolonych jak i tych nie do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - jak podpowiadają z sensem - to OK, można z tego korzystać. I całe szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy - mimo wszystko - chcą to robić. To nie do nich się "coś" ma.

Ale niektórzy to ewidentnie mają na celu spamowanie ułomnością pieca (tak, spamowanie). I to już nie jest informowanie o jego wadach, tylko powtarzanie techniką zdartej płyty jaki to niebieski jest zły. A zachwalanie czegoś, czego się nie używało - istna hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę już dolewać oliwy do ognia ale mam też kotły o mocy 23kW na dużych obiektach które grzeją tylko CWU latem i nie sadzują.

Ostatnio nawet jak wracałem z weekendu w górach po drodze odwiedziłem jednego z klientów który właśnie takim kotłem grzeje tylko wodę.

W gospodarstwie Agroturystycznym w którym zamieszkiwaliśmy z rodziną również podgrzewają CWU takim kotłem całe lato.

Właśnie prze kociołek poznałem to piękne i ciche miejsce :) ( Koszarawa )

 

Ja mam 35KW i grzeję wodę latem już 3 sezon. Zero problemów, czyszczenie kotła ostatnio w czerwcu, następne w sierpniu a potem w sezonie grzewczym.

A palę najtańszym czechem i wbrew pozorom wcale tak nie brudzi jak tu straszą. Nadmiernej sadzy ani osadu nie stwierdzono.

To takie moje małe 3 grosze do waszej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzolek a widziałeś ogniwo??Tu generalnie chodzi o spam w postaci jednego usera który uwolnił się sam,skruszył OGNIWO kajdan :D ..ale jakimś trafem ciągle wraca..pewnie ma syndrom ofiary czy cus..a tak serio nie twierdze ze kocioł jest idealny!!! ale cena do jakości naprawdę jest b.dobra.Poza tym chciałbym by ludzie pisali mający ten piec,problemy z nim . Zwróć uwagę ze ludzie pala w nim wszystko i sobie palnik nieźle radzi .Ze płomień nie jest centralnie na środku...to aż taki problem???..Chce go udoskonalić i to zrobię..ale nie temu ze jestem niezadowolony ale ze zawsze może być lepiej.Aha ja wkleiłem zdjęcie paliwa,i jak pali palnik i???jakoś nikt nie krzyczał tragedia itd..czemu?mój miał to jest zbieranina wszystkiego z placu czyli i większy kawałek węgla i mniejszy ..generalnie syf. często tzn jednopostowcy wskakują piszą ze maja problem i znikają..nie dziwne?? ja jestem zainteresowany modyfikacja to na priv pisze ,rozmawiam ..a działa mi ok..wiec proszę sobie wyobrazić co by było jakbym miał tragedie ze np muszę wybierać eko z popiołu..I jak napisalem ci tutaj z tematu ogniwa siedzą cicho nie piszą po innych watkach ,nie atakują..widać sa z plebsu i znają swoje miejsce. A odnośnie "odpowiedni piec dla odpowiednich ludzi"- widział ktoś tzn karki[dresiki] w bmw?!audi?!mercedesie?! i co?pasują do tych samochodowa?marek???..a jeżdżą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo różnych kotłów, nieważne czy przewymiarowane, czy niedowymiarowane, to jak jest odpowiednie nawęglenie retorty i nadmuch to opał musi się palić na całej retorcie.

Jak jest inaczej, to coś nie tak z palnikiem.

 

Kolego, proszę, jak już używasz słów pochodzenia obcego (a przecież o poprawną polszczyznę tak bardzo się tutaj walczy -patrz kolega Novy!) - to rób to poprawnie... Bo pisze się "à propos"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z Ogniwo to trzeba go zakrzyczeć;)

Kolejna osoba zgłasza się z tym samym problemem palnika i od razu 100 nowych postów.

Czy nie jest to dziwne, a nawet śmiem twierdzić podejrzane?

Powoli zaczynam rozumieć Novego i pozostałych, że szlak ich trafia i tracą nerwy.

 

SZLAK to można przetrzeć, mówiąc jasno jaki się ma problem, a nie ciągle w kółko narzekać na wszystkich wątkach.

bo inaczej to człowieka SZLAG może trafić

 

Poza tym - nikt Cię tu nie chce zakrzyczeć - o problemach trzeba pisać, by ktoś mógł SENSOWNIE doradzić.

Bo jak kolejny raz z rzędu widzi się ten sam bełkot - to każdego trafi. A swoje niezadowolenie może wyrazić każdy.

Edytowane przez troJanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok wyobraż sobie że ludzie mają inne zajęcia niż siedzenie 24/7 na forum /tzw. jednopostowcy/. Berdnard dzięki chociaż za wskazanie kierunku zmian. A gdyby tak zaślepić silikonem otwory w pierwszej podkówce od zasobnika a z góry zamknąć ją kątownikem tak żeby powstała bariera która wymuszała by ruch popiołu w stronę otworów napowietrzających /oczywiście z drugiej strony przy zaślepce palnika też zamocować taki płotek/. Tanio i praktycznie bezinwazyjnie. Będzie trochę lepiej czy szkoda sobie d..y zawracać? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz udostępniony sterownik na esterownik.pl?

Zapraszamy na nasz blog http://zawijan.wordpress.com/zapytaj-zawijana_2/

Niestety u nas na wsi nie ma stałego łącza i korzystam z internetu za pomocą sieci komórkowych. Żeby podłączyć sterownik do sieci musiałbym pewnie kupić do tego specjalnie następny modem i płacić drugi abonament. Przynajmniej tak mi się wydaje, poruszam się w tej materii dość niemrawo. Co do mojej propozycji modyfikacji palnika, rozumiem, wolisz się wypowiedzieć na Swoim blogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...