Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chętnie na tę analizę poczekam :) Bo mnie normalnie zaciekawiło to.

A dopiero potem mogą się pojawić pytania.

Od analizy był fajny chłopak ale coś się obraził, nie wiem dlaczego ?

Naprawdę fajny gościu się wydawał, czasem może chciał zabłysnąć ale w sumie pozytywna postać jeśli chodzi o piecyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale czy na jakość popiołu niema wpływu jakość opalu????instalacja????prowadzenie kotła????ilość powietrza w palniku???..mam wrażenie ze wy wiecie o co mi chodzi..Daleki jestem od agitacji za tym ze każdemu niebieski!! Jak zwróciliście uwagę czytam inne watki i czasami się powstrzymać muszę by nie zadać pytania,ale w sumie po co?jeśli generalnie czepił bym się czegoś co komuś pasuje .Na ester był wątek z piecykami[ich zdjęciami] w którym były zajdzione sadza/popiołem i powiem wam tak ze takiego pieca nigdy nie miałem jak tam pokazano..Pewnie temu ze pale syfem za 400zl Dałbym z 800-900 zl za tonę to od razu było by gorzej. Może panowie Experci podzielili by procentowo ile zależy od opalu,instalacji ,prowadzenia kotła,powietrza w palniku??..odnośnie Jakości Popiołu ! Przepraszam ze czasami ironicznie pisze ale nie da się inaczej :)

Odnośnie spalania ,ktoś pisze ze piec dużo mu pali i zakładam ze jest optymalnie ustawiony to czy po prostu budynek nie ma aż takiego zapotrzebowania na energie??. Tak samo z grzaniem na ciepłą wodę.Jeden lubi napuścić wannę gorąca woda do tego reszta domowników prysznice i jakim cudem może mieć spalanie minimalne.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na jakość popiołu niema wpływu jakość opalu????instalacja????prowadzenie kotła????ilość powietrza w palniku???..mam wrażenie ze wy wiecie o co mi chodzi..Daleki jestem od agitacji za tym ze każdemu niebieski!! Jak zwróciliście uwagę czytam inne watki i czasami się powstrzymać muszę by nie zadać pytania,ale w sumie po co?jeśli generalnie czepił bym się czegoś co komuś pasuje .Na ester był wątek z piecykami[ich zdjęciami] w którym były zajdzione sadza/popiołem i powiem wam tak ze takiego pieca nigdy nie miałem jak tam pokazano..Pewnie temu ze pale syfem za 400zl Dałbym z 800-900 zl za tonę to od razu było by gorzej. Może panowie Experci podzielili by procentowo ile zależy od opalu,instalacji ,prowadzenia kotła,powietrza w palniku??..odnośnie Jakości Popiołu ! Przepraszam ze czasami ironicznie pisze ale nie da się inaczej :)

Odnośnie spalania ,ktoś pisze ze piec dużo mu pali i zakładam ze jest optymalnie ustawiony to czy po prostu budynek nie ma aż takiego zapotrzebowania na energie??. Tak samo z grzaniem na ciepłą wodę.Jeden lubi napuścić wannę gorąca woda do tego reszta domowników prysznice i jakim cudem może mieć spalanie minimalne.

Wiem o co ci chodzi :)

I po części masz rację z instalacją ale ona nie pali węgla na palniku,robi to palnik z dmuchawą.Duże znaczenie ma kaloryczność węgla , wilgotność węgla oraz powietrza w kotłowni.Duże znaczenie ma również to z jaką temp C.O. pracuje nasz kocioł.Im niżej to podejrzewam,że jest gorzej.Im dłużej będzie się tylko tliło na palniku tym więcej w sadzę kocioł zarośnie i to nie ma znaczeni jaka to będzie konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miał ktoś taki fajny podpis w stopce:

"Praktycy też mają wiedzę", czy jakoś tak :)

Bernard odwaliłeś kawałek dobrej roboty, ciekawe jak jest z tlenem bo jak widać na filmiku to palnik jasno świeci :)

Co wiem, że przy Twoim palniku tzn. tuningu problem sadzy przestanie istnieć :)

Z resztą co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test2222222.jpg

a proszę takie coś..w podtrzymaniu

żar na całej powierzchni ,jedynie po modyfikacji problem ze potrzeba ustawić podtrzymanie..

czas przeróbki około 4-5h czyli wyciągniecie, rozłożenie palnika ,modyfikacja ,składnie i odpalenie ponowne...czynność bardzo łatwa ..i to jest przeróbka a nie zabawa z silikonem :)

Czyli panowie zamiast bić piane ..poświecić parę godzinek i mieć to co tak wymarzone..płomień na całym palniku :D.Lub zaniesieni do warsztatu ślusarskiego i wymontowane, przerobią w cenie do 100zl-200zl z materiałem :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miał ktoś taki fajny podpis w stopce:

"Praktycy też mają wiedzę", czy jakoś tak :)

Bernard odwaliłeś kawałek dobrej roboty, ciekawe jak jest z tlenem bo jak widać na filmiku to palnik jasno świeci :)

Co wiem, że przy Twoim palniku tzn. tuningu problem sadzy przestanie istnieć :)

Z resztą co ja tam wiem.

 

Witej kol dzieki za opinię-czas prawdy dopiero nastąpi-w poniedz jak nie bedzie lało-podam mu badziewniany drobny miał -sadzy w poprzednim czterosegmętowym palniku nie było -palik nie produkował ją -stosowałem inna dmuchawe 80 watt stosując-ECOAL AUTOMAT PO TUNINGU GDYŻ JAK DLA MNIE JEST NAJBARDZIEJ WIARYGODNY I BARDZO STABILNY-OCZYWIŚCIE JAK TRZA GRZAĆ CO I CWU- W LATO DWUSTAN JEST NIEDO PRZEBICIA Z WSZYSTKICH OPROGR W ECOALU pozdr

Edytowane przez berdnard
ZMIANA OPISU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś światlejszy napisze czy kolor płomienia mam dobry??

Jak na moje oko powinien być jaśniejszy, jakby trochę za mało wiatru ale fotka to fotka :)

Palnik był już dobrze rozpalony ? choć teraz latem to wiesz jak jest, chyba że puściłeś na instalację trochę żeby się trochę rozbujał.

Ale widać że Twoja praca nie pójdzie chyba na marne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kolorem to mam problem ...jak za mało będzie tylko sadza..tak?co do pierwszych wrażeń jestem pozytywnie zaskoczony...Myślę ze Zawijany ta tajemnice znają :) ..ja będę testował ale jak ktoś zapyta napisze co zrobiłem...wbrew pozorom niema tam techniki z nasa :D . Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, a jak dla mnie to tajemnica poliszynela, na którą powoli ludzie wpadają :)

 

Witam aaa ja hobbistycznie z podajnikami w piecach jaram się 13 lat-najgorszy był ten co teraz pali miałem-ogrzewa cwu -dałem mu drugie życie -choć przerżnołem go na pół szlifierką aby nie mysleć o tym byłym badziewiu-elektroda w ruch i jazda-korpus trzyma i jest the best-pracuje na niezniczalnym piecu żeliwnym wiadrusie 23,4 kv jest to piec zastępczy w razie godz W postawiłem sobie wysoko poprzeczkę-palnik ma spalać wszystko i czysto -BEZAWARYJNIE testy trwają pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...