Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Novy! a ty widział mój palnik??? :D mówiłem ze nie silikonem...wiem wiem to nie jest to jeszcze...przepale sezon i jak coś zmniejszę palnik..nowy dom musi się wygrzać...Niestety nie tylko umiem pisać :) aha spawarka jak widzisz się przydała :D ..taniej by ci to wyszło i tak niż zmiana pieca :D ..oglądałem ślimak i widać co czasami zmieli troszkę eko..

A Zawijany były na forum i się udzielały, zbierały informacje ..a po co??by wyeliminować pewne rzeczy w nowym dziecku.

 

palnik.jpg

 

tak wyglada w okazalosci :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni koledzy czy mógłby mi ktoś pomóc ,chodzi mi o zrywanie zawleczki ślimaka .Już mnie szlak trafia siódmy raz w ciągu tygodnia,przez dwa i pół roku nic a nagle dzień po dniu.Od przełączenia na tryb lato palę czechem ,w sumie pierwszy raz go kupiłem,pali się fajnie ,nie jest gruby bez wilgoci cały zasobnik zasypałem garść po garści napewno jest czysty .Zawleczki jakie zakładam to m5-8.8 co może być przyczną:confused:Czytałe na forum że trzeba wyjąć ślimak i wyczyścić podajnik lub sypać tylko po worku nie więcej bo czech tak ma .Proszę o jakieś porady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowni koledzy czy mógłby mi ktoś pomóc ,chodzi mi o zrywanie zawleczki ślimaka .Już mnie szlak trafia siódmy raz w ciągu tygodnia,przez dwa i pół roku nic a nagle dzień po dniu.Od przełączenia na tryb lato palę czechem ,w sumie pierwszy raz go kupiłem,pali się fajnie ,nie jest gruby bez wilgoci cały zasobnik zasypałem garść po garści napewno jest czysty .Zawleczki jakie zakładam to m5-8.8 co może być przyczną:confused:Czytałe na forum że trzeba wyjąć ślimak i wyczyścić podajnik lub sypać tylko po worku nie więcej bo czech tak ma .Proszę o jakieś porady...

Takie cuda nie dzieją się bez przyczyny.

To że czech tak ma to gówno prawda za przeproszeniem :)

Spaliłem go ponad 12 ton w starym kotle i zawsze sypałem do pełna.

Zacząłbym faktycznie od wybrania wszystkiego i sprawdzenia czy czegoś nie ma w korycie podajnika czy w samym palniku.

Mogła się tam dostać jakaś niespodzianka z węglem.

Miałem takie wezwania w tamtym sezonie do Skama jareckiego.

Kocioł chodził bez problemu dwie zimy i naraz regularnie zaczął rwać co dzień to co dwa zabezpieczenia.

Mówiłem przez telefon że coś musi tam być, gościu twierdził że niema.

Okazało się że w rurze był kawałek gwoździa krokfiaka, szło sobie później gdzieś go pociągło i trach, założyli nową śrubę szło dzień czy dwa i znowu sru :)

Zacznij od tego.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cuda nie dzieją się bez przyczyny.

To że czech tak ma to gówno prawda za przeproszeniem :)

Spaliłem go ponad 12 ton w starym kotle i zawsze sypałem do pełna.

Zacząłbym faktycznie od wybrania wszystkiego i sprawdzenia czy czegoś nie ma w korycie podajnika czy w samym palniku.

Mogła się tam dostać jakaś niespodzianka z węglem.

Miałem takie wezwania w tamtym sezonie do Skama jareckiego.

Kocioł chodził bez problemu dwie zimy i naraz regularnie zaczął rwać co dzień to co dwa zabezpieczenia.

Mówiłem przez telefon że coś musi tam być, gościu twierdził że niema.

Okazało się że w rurze był kawałek gwoździa krokfiaka, szło sobie później gdzieś go pociągło i trach, założyli nową śrubę szło dzień czy dwa i znowu sru :)

Zacznij od tego.

 

Raz miałem akcję ze zrywaniem zawleczki w zasadzie dzień po dniu, najczęściej w nocy... Ale do rzeczy, u mnie (co prawda inny kociołek i palnik mała ekoenergia) na końcu ślimaka (od strony motoreduktora) miałem dwie podkładki dystansowe, jedną grubości 6mm, drugą około 2mm. Wywaliłem tą cieńszą podkładkę i od tamtej pory zero zerwanej zawleczki (tfu tfu), więc może po jakimś czasie użytkowania co nieco się powyrabiało i ślimak jest za ciasno spasowany.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez andrew01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cuda nie dzieją się bez przyczyny.

To że czech tak ma to gówno prawda za przeproszeniem :)

spaliłem go ponad 12 ton w starym kotle i zawsze sypałem do pełna.

Zacząłbym faktycznie od wybrania wszystkiego i sprawdzenia czy czegoś nie ma w korycie podajnika czy w samym palniku.

Mogła się tam dostać jakaś niespodzianka z węglem.

Miałem takie wezwania w tamtym sezonie do skama jareckiego.

Kocioł chodził bez problemu dwie zimy i naraz regularnie zaczął rwać co dzień to co dwa zabezpieczenia.

Mówiłem przez telefon że coś musi tam być, gościu twierdził że niema.

Okazało się że w rurze był kawałek gwoździa krokfiaka, szło sobie później gdzieś go pociągło i trach, założyli nową śrubę szło dzień czy dwa i znowu sru :)

zacznij od tego.

 

wielkie dzięki jutro biorę się za rozbiórkę,oby było to co pisze karoka65,bo jak jakieś podkładki lub dystanse to dzwonie do serwisu ogniwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwok idziesz w dobrym kierunku... W kierunku zmiany kotła ;)Ty naprawdę nie wiesz o co chodzi.Usuń te fotki bo nikt Ogniwa już na pewno nie kupi :)

 

Novy! wcześniej ty zedrzesz szamot z komory spalania!!!!! niż ja ogniusia wymienię :) .Co do fotek pokazałem ze palnik śmiga i nie potrzeba silikonu..choć w sumie potrzeba :) Gdybyś wykonał tą przeróbkę na 100% miałbyś dalej kociołek gdyż mógłbyś sobie sam zmniejszyć wielkość pieca!! A czemu to wykonałem??ja zadowolony jestem lecz chciałem pokazać ze niewielkim nakładem sił można osiągnąć to o czym każdy pisze..płomień na środku palnika :D

jest płomień?pali się na całym palniku?aha i to na ustawieniach 8kw z mała ilością powietrza?!!! Dobra dla ciebie przemaluje :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwok, płomień powinien równomiernie rozchodzić się na boki po ściankach, a nie piętrzyć się w górę po środku.

Dziękuje ci Zyzolek ty jedyny właściwie podszedłeś do tematu. Mam prośbę a mianowicie zrób zdjęcie swojemu palnikowi jak pali eko [wolał bym miał] i daj na necie .Zapytasz po co?? odpowiem a mianowicie będzie dla mnie palnikiem wzorcowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..będę czerpał z niego inspiracje garściami. Do tego napisz jaki to model.czy tuningowany?? [jak ze ważne to tutaj :D ] Przykro mi jest ze tyle pracy ,wysiłków,nocy nie przespanych .Szukań rozwiązań u wróżek :D Gdy już myślałem ze mam marzenie każdego palacza czyli naprawdę ogień na środku palnika [ojj jest centralnie ,na deflektor idzie.mało tego żar na całym palniku co tez ważne i brak niedopalonego eko] okazało się ze to nie jest to. Jako komandos poległem znów w tej misji...jedynie General Zawijań pochwalił...ale cóż pośmiertnie to się nie liczy :D .Zyzolek proszę cie wklej zdjęcie palnika w akcji .I napisz jaki to model ...wtedy zadam parę pytań odnośnie budowy ,różnic naszych palników..z góry dziękuje za fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
A w życiu... Ciekawe skąd masz takie teorie?

Właśnie tak powinno być, jak u wuwoka.

Hmm.to dlaczego palnik bez "przeróbek amatorskich" tak nie wygląda?

Czy wasz nowy palnik jest "novy" bo pozbawiony jednego człona a reszta dalej taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Novy! wcześniej ty zedrzesz szamot z komory spalania!!!!! niż ja ogniusia wymienię :) .Co do fotek pokazałem ze palnik śmiga i nie potrzeba silikonu..choć w sumie potrzeba :)

Nic nie pokazałeś.Śmiech na sali jedynie.Nie kumasz podstawowych rzeczy.Zmniejszyłeś palnik,pomijam brak możliwości regulacji na nim nadmuchu,przeciwzwój dalej robi swoje a Ty wniebowzięty.I niech tak zostaje,zapytaj zawijana czy zmniejszenie mocy palnika zmniejszy Twój wymiennik ciepła,na pewno Ci odpowie :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.to dlaczego palnik bez "przeróbek amatorskich" tak nie wygląda?

Czy wasz nowy palnik jest "novy" bo pozbawiony jednego człona a reszta dalej taka sama?

Nie chce sie czepiać ale mój palnik jest zły wedlug ciebie :D I wyjaśnij czego nie rozumiem..podkreślam wolno myślę wiec pisz powoli i dokładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pokazałeś.Śmiech na sali jedynie.Nie kumasz podstawowych rzeczy.Zmniejszyłeś palnik,pomijam brak możliwości regulacji na nim nadmuchu,przeciwzwój dalej robi swoje a Ty wniebowzięty.I niech tak zostaje,zapytaj zawijana czy zmniejszenie mocy palnika zmniejszy Twój wymiennik ciepła,na pewno Ci odpowie :) ;)

chłopie ja nie zmniejszyłem palnika !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! luknij, policz..powoli mamy czas..cala wieczność :D . Tylko nadmuch troszkę usprawniłem .Ty dalej jestes na etapie silikonu:D

Ja mam dalej 16kw piec..czemu?a bo w górach mieszkam i wole mieć 4kw zapasu niż za mało o 2kw .Dla ciebie problemem był brak żaru na całej powierzchni palnika..

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Nie chce sie czepiać ale mój palnik jest zły wedlug ciebie :D I wyjaśnij czego nie rozumiem..podkreślam wolno myślę wiec pisz powoli i dokładnie :D

 

Proces spalania to nie tylko wygląd płomienia.To dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza dla dawki jaka się mieści w nazawijmy ją"misce" palnika.Jeśli miska jest źle zaprojektowana -proces spalania będzie nie taki jak być powinien.Pojawią się problemy z dostarczaniem ilości powietrza.Skutkuje to małą sterownością palnika,dymieniem,niedopałem,sadzą itd.I jeszcze mielenie przez złą konstrukcję ślimaka(przeciwzwoju) itd

Kwestia wymiennika ciepła niech pozostanie bez komentarza. ;)Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tyle wiesz to czemu sam nie przerobiłeś,zmodyfikowałeś???Powiedz po co mam wprowadzać zmiany jak i tak zadowolony jestem..poza tym widzisz ty dużo krzyczysz a nic nie zrobiłeś..mogłeś przerobić poprawić i tym samym udowodnić mu a tak??krzykacz jesteś waćpan :D .ja nie wiem nie znam się a mam żar na całym palniku:D .Ty fachowiec znawca i sprzedałeś kocioł..cóż troszkę tego nie ogarniam ale dopiero sie uczę :D .Teraz czas na wady zielonego.. Poza tym wiem ,oglądałem filmik Bernarda i powiem ci ze skorzystam z jednej modyfikacji co na filmiku jest [bardzo praktyczna] . A do przerobki ślimaka..wiem co można w nim przerobić...tylko powiem tak..po co jak miałem pale?pozatym nie mieli eko jak każdy pisze..tragedii nie ma:D

Mam wykształcenie techniczne i powiem tak..każdy myślący ,dokładny facet z nutka zacięcia do majsterkowania to zrobi!!!! ślimak czy palnik..jak już będzie miał potrzebę udoskonalenia..

to już nie wygląd płomienia,żaru ..tylko proces spalania..muszę przyznać ze masz duża wiedzę jak na kogoś co okolo1,5roku temu kupił 1 piec na eko:) [sarkazm tu zaistniał :D ] Poza tym czemu dajesz zawijanowi mój palnik jako przykład jeśli on zle spala?? nie naginasz wacpan troszkę prawdy?skąd wiesz ze twój palnik ma idealne procesy spalania?ze dawka w sam raz??? ..boje się ze mam teraz bardziej na środku płomień niż ty :D ..

Novy! a tak na marginesie skoro wiesz co jest złego w ślimaku napisz tu na forum:) wskaz błędy..chętnie poświecę się i poprawie go..jak widzisz staram się realizować co mowie..:D

dla ciebie dla twojego "pa" to zrobię

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...