Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Novy!
można też pomyśleć o kapliczce dla oep10kw

Hej.na forum ES zasuwasz same superlatywy,ochy i echy o tym kotle a tu nagle "pomyśleć o kapliczce" w ledwo zakupionym kotle ?Producent i twórcy nie przewidzieli nadmiaru sadzy w tak "przebadanym" i zaprojektowanym z taką pasja kotle?

Nagle minertu "wraca do łask" bo ratuje z opresji te wspaniałe kotły?Gdzie jest Jorgo?Co on na to?

 

BTW.Ten filmik z ES na you tube świadczy jedynie że nigdy nie widziałeś jak (z jaką poprawną ilością czy tez lekkim nadmiarem powietrza) ma pracować palnik.Iskra się sypie gęsto,płomień jak z palnika acetylenowo-tlenowego ;) Ustawiony zapewne w automacie?Miałeś dobre chęci i chciałeś się pochwalić ale póki co wiele jest tam do uregulowania.Ochy i achy pozostaw na zimę,wtedy będzie Ci potrzeba sporo optymizmu ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.na forum ES zasuwasz same superlatywy,ochy i echy o tym kotle a tu nagle "pomyśleć o kapliczce" w ledwo zakupionym kotle ?Producent i twórcy nie przewidzieli nadmiaru sadzy w tak "przebadanym" i zaprojektowanym z taką pasja kotle?

Nagle minertu "wraca do łask" bo ratuje z opresji te wspaniałe kotły?Gdzie jest Jorgo?Co on na to?

 

BTW.]Ten filmik z ES na you tube świadczy jedynie że nigdy nie widziałeś jak (z jaką poprawną ilością czy tez lekkim nadmiarem powietrza) ma pracować palnik.Iskra się sypie gęsto,płomień jak z palnika acetylenowo-tlenowego ;) Ustawiony zapewne w automacie?Miałeś dobre chęci i chciałeś się pochwalić ale póki co wiele jest tam do uregulowania.Ochy i achy pozostaw na zimę,wtedy będzie Ci potrzeba sporo optymizmu ;)

Pozdrawiam

znów zaczynasz pienić się...słuchaj idź w temat rbr my cie tu nie chcemy..Chyba ze tak ci zależny to pójdę w spokojny temat rbr i tam zacznę pytać .drążyć temat...USZANUJ w końcu ten temat

a odnośnie twojego piecyka..poczekamy na zimę i oby mroźna była.. :)

traktujesz temat ogniwa jako formę terapii??wylewasz żal do całego świata?? posiadaczy oep atakujesz nie wiadomo czemu jak wrogów ..Widać żal ze sprzedałeś kociołek który był dobry dobija ale trudno pogódź się ze popełniłeś błąd sprzedając go :D

Novy uszanuj temat Ogniwa..zwróć uwagę na ES nastała cenzura z jakiegoś powodu :) [niektórzy wiedza :D ]Tu nie będzie jej i ..wiesz ze będzie zadyma :) pisz poematy w temacie Rbr ale tu odpuść..po co maja ludzie inni tracić,[czas] złościć się

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. novy, jak bym kupił rbr to też byłbym zadowolony bo przesiadka z zasypowca na automat cieszy, a czy będe zadowolony po sezonie to się okaże. z palnikiem to masz racje nigdzie nie widziałem jak ten płomień ma wyglądać a tym bardziej nie wiem jak go ustawiać i nawet nie zamierzam. jak przyjdzie pora to ustawię temp. włączę automat a oglądać to będę popiół by ewentualnie dać jakoś korektę. co do kapliczki, to minertu za darmo ich nie rozdaje, biznes to biznes jak będą dobre opinie użytkowników to sobie taką zamówię o ile będzie pasowała do oep10 kol. nowy, jak tak patrze na twoje wpisy to wuwok ma racje, coś cię gryzie , pewnie jakiś żal że tyle serca wkładasz w oczernianie ogniwa a tu jakiś nowy nie słucha tylko kupuje oep, zanim wybrałem ogniwo to dużo czytałem, twoje posty też, może ty i prawdę piszesz ale sposób w jaki to robisz każe mi w to wątpić. Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Wiesz, wuwok - tu pewnie też będzie moderacja, bo już zlatuje się Novy! i pewnie swoją "ekipę" przyprowadzi :)

Zabrano wolność słowa na es, to może choć tutaj da się normalnie podyskutować :)

Witaj,jak jesteś Ty to niebawem wpadnie Władca Pierścieni,tylko czekać jego przybycia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę bo nie ma mnie w domu a będę dopiero w połowie września.. to ze 10 różni się wymiarami od 16 zauważyłem na stronie ogniwa. jak zacznie się sezon to chcę by kociołek pochodził trochę tak jak wyszedł z fabryki a na ulepszenia mam jeszcze czas, poczytam opinie użytkowników i wtedy łatwiej coś zadecydować. ja dopiero się w temat wgryzam. Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
kol. nowy, jak tak patrze na twoje wpisy to wuwok ma racje, coś cię gryzie , pewnie jakiś żal że tyle serca wkładasz w oczernianie ogniwa a tu jakiś nowy nie słucha tylko kupuje oep, zanim wybrałem ogniwo to dużo czytałem, twoje posty też, może ty i prawdę piszesz ale sposób w jaki to robisz każe mi w to wątpić.

Kolego janklos,bardzo się mylisz.Czy wątpisz czy nie-Twoja sprawa.Dwa lata temu skasowano mi konto bo "miałem czelność" być niezadowolonym z kotła OEP 25kW i serwisu firmy Ogniwo.Ty mogłeś poczytać to i owo,zaznaczam że wszystko to co przeczytałeś(z moich zaledwie postów) to wrażenia użytkownika...niezadowolonego-i tyle.Wszak żyjemy w wolnym kraju(tak mówią) więc gratuluje zakupu.Tylko jedna rada,nie sugerowałbym się wypowiedziami gościa o nicku wuwok -to zwykły p,,ac jest.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego janklos,bardzo się mylisz.Czy wątpisz czy nie-Twoja sprawa.Dwa lata temu skasowano mi konto bo "miałem czelność" być niezadowolonym z kotła OEP 25kW i serwisu firmy Ogniwo.Ty mogłeś poczytać to i owo,zaznaczam że wszystko to co przeczytałeś(z moich zaledwie postów) to wrażenia użytkownika...niezadowolonego-i tyle.Wszak żyjemy w wolnym kraju(tak mówią) więc gratuluje zakupu.Tylko jedna rada,nie sugerowałbym się wypowiedziami gościa o nicku wuwok -to zwykły p,,ac jest.

Pozdrawiam.

po 1 Kociołek miałeś nie cale 2 lata temu kupiony wiec nie możliwe by 2 lata temu dostałeś za niego bana [poematy pisałeś z zachwytu na fm ..posty są w tym temacie ],naginasz prawdę !! Kolejna sprawa czemu mnie mieszasz?? utarłem ci nosa??Szukasz pyskówki??Ty ciekawy przypadek jestes od cytowania filozofów do mówienia ze kończysz studia do teraz .prostego pieniacza który trudy dnia codziennego odreagowuje na FM.Kolejna sprawa nie 1 mnie ubliżyłeś..widach takim człowiekiem jesteś :) .czemu nie umiesz normalnie pisać na temacie Rbr?? Bo nie masz o czym??jak nie ubliżasz, mącisz to brak pomysłu na wpis?Nie ja opisywałem kociołek ze zajebisty a nawet nie miałem go podłączonego :) [czyli nie ważne co tyle żeby być na nie jeśli chodzi o ogniwo ] aha na Es kolejny kociołek ma zmodyfikowany ciut palnik :)

dlaczego cie z tematu Rbr przegonili??ciebie nikt nie chce!!!!!! ani tutaj ani tam..musisz inny piec kupić ..defro?może w temacie defro będą ciebie tolerować :D :D :D

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
...poematy pisałeś z zachwytu na fm ..posty są w tym temacie ],naginasz prawdę !!

 

Wiesz, to jest tak że.. jak nie wiesz że kupiłeś nie do końca sprawny towar-to wydaje Ci się że wszystko jest ok.Czas użytkowania i rozmowy z doświadczonymi użytkownikami weryfikują opinię.Co w tym dziwnego?

 

..Kolejna sprawa czemu mnie mieszasz?? utarłem ci nosa??Szukasz pyskówki??Ty ciekawy przypadek jestes od cytowania filozofów do mówienia ze kończysz studia do teraz .prostego pieniacza który trudy dnia codziennego odreagowuje na FM.

 

Wiesz,trudno polemizować z kimś kto ma problemy z pisaniem,ale powiem Ci tak.Nie chciej bym zacytował Twoje chamskie wypowiedzi po wódzie (jak sam napisałeś) na forum ES i to jak mnie po tym przepraszałeś.Bo wtedy już tutaj taki złoty nie będziesz.Co do cytowania filozofów,warto poczytać-polecam ;)

 

Kolejna sprawa nie 1 mnie ubliżyłeś..widach takim człowiekiem jesteś :) .czemu nie umiesz normalnie pisać na temacie Rbr?? Bo nie masz o czym??jak nie ubliżasz, mącisz to brak pomysłu na wpis?Nie ja opisywałem kociołek ze zajebisty a nawet nie miałem go podłączonego :) [czyli nie ważne co tyle żeby być na nie jeśli chodzi o ogniwo ]

 

Na temat obrażania napisałem Ci powyżej.Kto jak kto ,ale Ty nie możesz mieć pretensji że ktoś pisze nie na temat,sam jesteś mistrzem takiego pisania :)

 

...aha na Es kolejny kociołek ma zmodyfikowany ciut palnik :)

dlaczego cie z tematu Rbr przegonili??ciebie nikt nie chce!!!!!! ani tutaj ani tam..musisz inny piec kupić ..defro?może w temacie defro będą ciebie tolerować :D :D :D

 

Ja tu sobie piszę własnie by potencjalni nabywcy wiedzieli że kocioł po zakupie, trzeba -jak piszesz-ciut zmodyfikować.

Staram się by potencjalni nabywcy wiedzieli że trzeba kupić szamotkę i zmniejszyć palnik,by wiedzieli że trzeba sobie przerobić nieco wycior bo się tak gnie że nie sposób nim czyścić płomieniówki.Aby sobie zamontowali prysznic lub wannę w kotłowni (pomysł forumowicza)bo przy czyszczeniu można się nieco pobrudzić.Montaż okapu(wyciągu) nad kotłem jak zrobił jeden z posiadaczy OEP-też jest mile widziana.Aby nie malować kotłowni w pastelowe kolory,albo najlepiej wcale bo nie ma sensu.Aż wreszcie by wiedzieli że płomień nie musi być na całym palniku,bo nawet jak pali się na połowie to i tak ,pomimo że tego nie widać ,pali się na całym palniku(jak pisze klasyk).

Naprawdę wiele mogłem się dowiedzieć w trakcie użytkowania tego wspaniałego produktu,dlaczego zabraniasz mi się tym podzielić z innymi?Co w tym złego że napiszę kilka porad?

Pozdrawiam

Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie chcę Was uczyć czy wpływać na Wasze wypowiedzi.

Taka tylko moja mała prośba.

Daliście sobie słownie "po razie" może zakopać już topór wojenny i każdy iść w swoją stronę, będzie chyba z pożytkiem dla wszystkich a i trolle nie będą miały się czym karmić.

Sprostuję tylko trochę wypowiedź kolegi wuwok, nikt Nowego nie przeganiał z wątku o "innym kotle" żeby nie drażnić, jest tam mile widziany.

Przypominam sobie raz że został poproszony i to chyba grzecznie o to żeby nie pisał na wątku o "innym kotle" również żeby nie drażnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie chcę Was uczyć czy wpływać na Wasze wypowiedzi.

Taka tylko moja mała prośba.

Daliście sobie słownie "po razie" może zakopać już topór wojenny i każdy iść w swoją stronę, będzie chyba z pożytkiem dla wszystkich a i trolle nie będą miały się czym karmić.

Sprostuję tylko trochę wypowiedź kolegi wuwok, nikt Nowego nie przeganiał z wątku o "innym kotle" żeby nie drażnić, jest tam mile widziany.

Przypominam sobie raz że został poproszony i to chyba grzecznie o to żeby nie pisał na wątku o "innym kotle" również żeby nie drażnić.

 

Potwierdzam w całej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Panowie ja nie chcę Was uczyć czy wpływać na Wasze wypowiedzi.

Taka tylko moja mała prośba.

Daliście sobie słownie "po razie" może zakopać już topór wojenny i każdy iść w swoją stronę.

 

Była to tylko moja grzeczna odpowiedź na to że pisze same kłamstwa.Nie lubię być oczerniany.To że ktoś jest niezadowolony z produktu z którego Pan wuwok jest zadowolony-nie czyni z niego kłamcy i oszusta.Długo zwlekałem ale nie pozwolę na takie bezpodstawne zarzuty.Miałem(mam) oba kotły,mogę zatem pozwolić sobie na porównania.Pan wuwok jest w posiadaniu Ogniwa i powinien zaznaczać że nigdy nie był w posiadaniu kotła RBR-więc jego opinie na temat posiadanego kotła są jedynie subiektywne a nie obiektywne.

Tyle miałem tu do powiedzenia.

Pozdrawiam i żegnam Panie wuwok !

Edytowane przez Novy!
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to tylko moja grzeczna odpowiedź na to że pisze same kłamstwa.Nie lubię być oczerniany.To że ktoś jest nie zadowolony z produktu z którego Pan wuwok jest zadowolony-nie czyni z niego kłamcy i oszusta.Długo zwlekałem ale nie pozwolę na takie bezpodstawne zarzuty.Miałem(mam) oba kotły,mogę zatem pozwolić sobie na porównania.Pan wuwok jest w posiadaniu Ogniwa i powinien zaznaczać że nigdy nie był w posiadaniu kotła RBR-więc jego opinie na temat posiadanego kotła są jedynie subiektywne a nie obiektywne.

Tyle miałem tu do powiedzenia.

Pozdrawiam i żegnam Panie wuwok !

 

ale ja nie pisze o tobie Novy! tylko o OEP i tyle..mam nadzieje ze "żegnam" jest na serio :) Odnośnie Zielonego uważam ze to dobry kociołek ale dla mnie za drogi!! z tańszych dobrym wyborem jest OEP [ale dopasowany a nie 25kw kupiony na dom gdzie 11kw podobno nie będzie miała co robić ] może już czas sobie dać spokój panie Novy! z ogniwem,zawijanami??? Jak widać kto chce i tak kupi i tyle :)

I zimo przybywaj..mroźna zimo :) tyle powiem

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego janklos,bardzo się mylisz.Czy wątpisz czy nie-Twoja sprawa.Dwa lata temu skasowano mi konto bo "miałem czelność" być niezadowolonym z kotła OEP 25kW i serwisu firmy Ogniwo.Ty mogłeś poczytać to i owo,zaznaczam że wszystko to co przeczytałeś(z moich zaledwie postów) to wrażenia użytkownika...niezadowolonego-i tyle.Wszak żyjemy w wolnym kraju(tak mówią) więc gratuluje zakupu.Tylko jedna rada,nie sugerowałbym się wypowiedziami gościa o nicku wuwok -to zwykły p,,ac jest.

Pozdrawiam.

 

Sugerowałbym, by wypowiedzi kolegi Novy! nie brać pod uwagę, bo jego głównym celem jest denerwowanie innych :) I żalenie się na to, że wcześniej kupił piec nieadekwatny do wielkości!

Tylko czekać, aż na obecny piec zacznie narzekać tak, jak to robił na "niebieskiego" :) I to pewnie jak się tylko zima zacznie :)

Wuwok jak i większość innych userów natomiast mówi całkiem do rzeczy, a jak nie ma konkretnej odpowiedzi, to się do tego przyznaje. A nie pisze tylko po to, żeby sobie staty nabić, jak to w większości przypadków czyni szanowny kolega Novy!

Edytowane przez Novy2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...