Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak takiś mądry to napisz coś o tym budynku : ściany, docieplenia , itp, itd. Tak serwować wyroki to tylko niektórzy potrafią.:yes:

a wiec budynek nie ocieplony ,96-97 wybudowany :) .ostatni strop tylko 10cm styropianu :). Jeszce jakieś pytanie???? Aha oczywiście małopolska ,góry :D .Myślałem nad 16kw ale jednak za duża powierzchnia ,brak ocieplenia :( . Jakieś pytania jeszcze???

aha jak to maja w stopkach to napisze wymiary tego budynku czyli 16x10,5 ,10,5x10,5 i 10,5x10,5 :)

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec budynek nie ocieplony ,96-97 wybudowany :) .ostatni strop tylko 10cm styropianu :). Jeszce jakieś pytanie???? Aha oczywiście małopolska ,góry :D
Ja nie do ciebie pisałem.

Kolega BBE pił do mnie więc mu w ten sposób odpisałem.

Ja postawiłem taką tezę o 11kW bo znam swój budynek, swoją instalację i producenta mojego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 11kw ci wystarczy to jakie masz zapotrzebowanie kw/m2?? na ile szacujesz????
Nie wiem. Mnie to jest teraz niepotrzebne, ja już kocioł mam i przez najbliższe lata nie będę go zmieniał bo mnie po prostu na to nie stać. Nawet jak bym zmienił to ile zaoszczędzę w okresach przejściowych i przez jaki okres mi się to zwróci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Mnie to jest teraz niepotrzebne, ja już kocioł mam i przez najbliższe lata nie będę go zmieniał bo mnie po prostu na to nie stać. Nawet jak bym zmienił to ile zaoszczędzę w okresach przejściowych i przez jaki okres mi się to zwróci?

kawal domku masz i jak twierdzisz ze 11 ci wystarczy stad pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, ze Zbyszek posiada bufor w instalacji. To też zmienia postać rzeczy.

ale czy zapotrzebowanie na kw oszukasz nim?? bufor magazynuje ciepło :) ale jednak 320m2 to kawał domu :) i w mrozy 11kw może być mało .Proszę pamiętać ze mowie to z perspektywy gór :)

Oglądałem 25kw i patrząc na niego dosłownie w szoku jestem ze ludzie na 100m2 domku takie smoki wielkie zakładają :( instalatorów bym wieszak za ...

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...