Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale czy zapotrzebowanie na kw oszukasz nim?? bufor magazynuje ciepło :) ale jednak 320m2 to kawał domu :) i w mrozy 11kw może być mało .Proszę pamiętać ze mowie to z perspektywy gór :)

 

No właśnie magazynuje !

Ładujesz bufor na full używając pełnej mocy kotła tzn. palisz z maks. sprawnością. Potem kocioł pyka w podtrzymaniu, a Ty korzystasz z tego co zmagazynowałeś w buforze.

 

Oglądałem 25kw i patrząc na niego dosłownie w szoku jestem ze ludzie na 100m2 domku takie smoki wielkie zakładają :( instalatorów bym wieszak za ...

To jest inna historia.

To instalatorzy takie potwory ludziom wciskają.

Jak będziesz drugi lub trzeci dom budował będziesz mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłeś już tym miksem ? Jak działa to wrzuć zdjęcie trocin :) Też o tym myślę mam dojście do trocin ale się boję że zaklinuję podajnik ...( oczywiście mix z grochem a nie same trociny)

Witam . Pale parę dni tym mixem czyli stosunek 2/3 miału do 1/3 trocin i zaleta taka ze ładniej dopala się mi miał a wada ze szybciej ubywa z zasobnika niż jakbym palił samym miałem :) . Palicie już w domkach???? ja do miesiąca się wprowadzam wiec grzeje domek :) .Mam jeszcze prace końcowe wiec w dzień wietrzy się dom na maxa a w nocy nagrzewa :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam domek troszkę dalej , "prawie" pod Gubałówką ...

 

Jeszcze nie grzeje bo jeszcze końcówka szpachlowania i za szybko by schło ale w przyszłą sobotę odpalam net z innego źródełka to i pewnie kociołek odpalę - spróbuję zmieszać "retopal" z trocinami - zobaczymy co wyjdzie dzięki za info :)

 

zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

 

Kupuj jak najtańszy,w małym budżecie Luna jest ok,w średnim proponuje swój,w duzym budżecie masz ogromy wybór :)

Kanały proponuję z termofleksa firmy DEC,polskie fleksy są badziewne.

Instalacja to mały pikuś i bułka z masłem,u siebie pośwęciłem na to dwie soboty czyli jakieś 20h :)

Do mnie masz nie daleko także jakbyś chciał śmiało uderzaj,przy okazji zobaczysz,ze pompka to nie jest diabeł a ciepło robi ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj jak najtańszy,w małym budżecie Luna jest ok,w średnim proponuje swój,w duzym budżecie masz ogromy wybór :)

Kanały proponuję z termofleksa firmy DEC,polskie fleksy są badziewne.

Instalacja to mały pikuś i bułka z masłem,u siebie pośwęciłem na to dwie soboty czyli jakieś 20h :)

Do mnie masz nie daleko także jakbyś chciał śmiało uderzaj,przy okazji zobaczysz,ze pompka to nie jest diabeł a ciepło robi ;)

140km :) napisz cenę..masz to zainstalowane??o i cos konkretnego,a to lubię konkrety :)

wierz mi pompkę oglądnę:) sprawdziłem w gogle..na razie taka trasa odpad:(

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
40km :) napisz cenę..masz to zainstalowane??o i cos konkretnego,a to lubię konkrety :)

Instalacja chula od września ub.roku :)

Brookvent 1.1-koszt ok.4,5tys.zł,kanały,anemostaty 1tys.zł,robocizna 0zł :)

Jeśli krucho z budżetem to reku Luna za 1,5tys.zł będzie dobrym rozwiązaniem i wtedy WM z rekuperatorem to ok.2,5tys.zł,aż nie do pomyślenia dla niektórych bo przecież rekuperator jest drogi,podobnie jak grzanie prądem a wtedy WG jest najtańsza no i grzanie węglem także najtańsze ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja chula od września ub.roku :)

Brookvent 1.1-koszt ok.4,5tys.zł,kanały,anemostaty 1tys.zł,robocizna 0zł :)

Jeśli krucho z budżetem to reku Luna za 1,5tys.zł będzie dobrym rozwiązaniem i wtedy WM z rekuperatorem to ok.2,5tys.zł,aż nie do pomyślenia dla niektórych ;)

 

kończę dom i powiem ze szalu z kasa niema :) Jutro może wizyta??na priv dogadamy szczególy..wezmę żonkę na przejażdżkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...