Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Domyślam się.

Ja w moim Ogniwie w lato spalanie miałem podobnie zasyp 158kG wystarczał średnio na 58-62dni.Te 4 dni to dlatego,że czasami kocioł w nocy sie załączał :)

Morał z tego taki żeby się nie bać spalania i ustawiać,ustawiać spalić troszkę więcej eko na początku ale potem i tak się wróci :) .Nikt kto przeszedł z zasypowca to nie miał rewelacyjnych wyników .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
cyt. " Niektórzy mają inne priorytety na forum.

Trzeba osrać konkurencję żeby samemu się wybielić lub odwrócić uwagę od bubla którego się stworzyło :) " Przyszedłeś tu osrać, czy jakoś pomóc?:)

Człowiek nie świruj.Produkt za 8k nie ma prawa wymagać modyfikacji.Tak czy nie?Nie okłamuj tych co chcą to kupić.Mają zrobić sobie kurs spawacza-mechanika w komplecie czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Morał z tego taki żeby się nie bać spalania i ustawiać,ustawiać spalić troszkę więcej eko na początku ale potem i tak się wróci :) .Nikt kto przeszedł z zasypowca to nie miał rewelacyjnych wyników .
Morał jest tylko taki że masz sporo do powiedzenia,kilka przeróbek i żadnej zimy ani sezonu grzewczego za sobą.Więc trochę wyluzuj ze śpiewkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie świruj.Produkt za 8k nie ma prawa wymagać modyfikacji.Tak czy nie?Nie okłamuj tych co chcą to kupić.Mają zrobić sobie kurs spawacza-mechanika w komplecie czy jak?
I nie wymaga. Jak ktoś lubi i chce to mu nie zabronisz tego robić. Nie każdy wybiera przewymiarowane kotły a później wszystkich obwinia za fakt swojej niewiedzy .Ci ludzie którzy to robią starają się jakoś z tym żyć i własnie stad te przeróbki.Ja tez zmniejszyłem głowicę bracera ( minertu}i mimo przewymiarowanego lekko kotła jestem z niego zadowolony. Proponuje Tobie to samo co ty koledze- nie krzycz bo jeszcze nie paliłeś w nowym kotle i może się okazać ze tez nie jesteś zadowolony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
I nie wymaga. Jak ktoś lubi i chce to mu nie zabronisz tego robić. Nie każdy wybiera przewymiarowane kotły a później wszystkich obwinia za fakt swojej niewiedzy .Ci ludzie którzy to robią starają się jakoś z tym żyć i własnie stad te przeróbki.Ja tez zmniejszyłem głowicę bracera ( minertu}i mimo przewymiarowanego lekko kotła jestem z niego zadowolony. Proponuje Tobie to samo co ty koledze- nie krzycz bo jeszcze nie paliłeś w nowym kotle i może się okazać ze tez nie jesteś zadowolony...
Ile razy mam Ci powtarzać że nie chodziło o przewymiarowany kocioł,tylko o niedopalane i mielone paliwo na palniku.Dotarło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Was pogodzę tym co napiszę.

Wg mnie przewymiarowanie nie ma nic do tego ,że na palniku się nie dopala.

Jednak to,że się nie dopala ma związek z czujnikiem spalin.To jest serce sterownika eCoal.pl .Analiza trendu wzrostu i spadku temperatury spalin.Na odczyt temp ma wpływ szczelność kotła,ilość powietrza,czystość kotła oraz samego czujnika,ciąg kominowy......Jak będziecie miec czysty kocioł,czujnik i szczelny piec oraz wyregulowany ciąg to nie będzie niedopałów.Przynajmniej nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy

Witam a mówiłem wstrzymaj sie

podobno będzie nowy burner-ma pasować do wszystkich OE+

na PODMIANKĘ-gdziesz tak pisano może ktoś napisać na temat gdzie tak pisano

cosik mi sie zdaje -śniło -Z_2 tak pisał-e tam mnie to nie dotyczy

zdrówka

pomyliłem sie tutaj jest cosik takiego

ZawiJan pisze:

12 Sierpień 2013 o 16:21

 

Ten nowy burner będzie pasował na podmianę do kotła OEPlus 10kW zamiast burnera-s.

Już niedługo (nie wiem jeszcze, za jak niedługo) OEPlusy 10kW będą sprzedawane z tym nowym burnerem.

Edytowane przez berdnard
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Z mieleniem nie ma ale moim zdaniem ma z niedopalaniem na części palnika..Ale w sumie Ty już nie masz takiego problemu bo masz nowy ,lepszy kocioł.....
Nie wiem czy lepszy.Teraz wiem jedno,nie mieli opału za 1k pln na miał.I opcja grupowego 8kW wróciła do łask.W poprzednim kotle mogłem w takim ustawieniu ogrzać wiadro wody.Mam też nadzieję że nie będzie problemu z rdzą.To co stało się u VERB-a i kilku innych kolegów,przesądziło o zmianie kotła -nawet za cenę dużej straty finansowej.Ja Ogniwa,ani produkcji made in zawijan nie chcę widzieć na oczy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też nadzieję że nie będzie problemu z rdzą.To co stało się u VERB-a i kilku innych kolegów,przesądziło o zmianie kotła -nawet za cenę dużej straty finansowej.Ja Ogniwa,ani produkcji made in zawijan nie chcę widzieć na oczy.Pozdrawiam

 

no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał jest tylko taki że masz sporo do powiedzenia,kilka przeróbek i żadnej zimy ani sezonu grzewczego za sobą.Więc trochę wyluzuj ze śpiewkami.

witam. Pozwolisz ze się odniosę do twojego posta i mianowicie pale od stycznia tego roku !!! Akurat skończyłem centralne gdy przyszły mrozy i musiałem przetestować piecyk na nie ocieplonym budynku. Nie chce dokładnie pisać co i jak gdy kilka krotne pisałem o tym. W skrócie piec który miał same ściany na 1 pustaka zagrzał domek do 19 stopni na dole i 20st. na poddaszu .Wiec spokojnie czekam na zimę :)

Co do niedopalonego opału to prosta sprawa u ciebie była .Piec zanim zaczął pracować już przechodził w podtrzymanie !U nas kupiono tak samo duży piecyk 25kw na powierzchnie około 380m2 .Widzisz różnicę???????Odnośnie zmielonego eko??ja pale miałem .Wiec tu się nie wypowiem.A trwałość ogniwa??ty twierdzisz ze konstrukcja do dupy ,trwałość do dupy czyli teraz w epoce walki o rynek firma dawno powinna już upaść. Niedoróbki,nieszczelności będą się pojawiały czy to w ogniwach czy rbr z powodu prozaicznego a mianowicie zawodzi czynnik ludzki . Jeśli o zły obraz ogniwa chodzi to zapewnił go w dużej mierze "kolega" Novy!,Markowski ,Mirek153 -czyli jedna osoba !![choć uważam ze ktoś rozsądny eliminuje jego posty]. Teraz powinien pracować nad dobrym obrazem rbr ale ,właśnie jest jedno ale :) sterownika już nie upublicznia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to muszę Ciebie "pocieszyć",u znajomego RBR dwa lata i cieknie,mają przyjechać wymienić

Ludzie to są normalne piece którzy wykonują ludzie!! błędy się zdążają nawet jeśli sprzedający je kreują na super zabawki.Porostu dobry piec do domu i tyle:).Jak ciepło ,spala mało to się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Zrozum człowieku że kilku kumatych kolesi próbowało ten kocioł ustawić.Problem w tym że, ten szajs nie nosił znamion przewymiarowania.Był problem by wogóle się odstawił,zrozumiesz to wreszcie czy nie?Więc mi tu nie wypisuj bzdur,ok? Do reszty Twej wypowiedzi,szkoda mego cennego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum człowieku że kilku kumatych kolesi próbowało ten kocioł ustawić.Problem w tym że, ten szajs nie nosił znamion przewymiarowania.Był problem by wogóle się odstawił,zrozumiesz to wreszcie czy nie?Więc mi tu nie wypisuj bzdur,ok? Do reszty Twej wypowiedzi,szkoda mego cennego czasu.

 

Co nie zmienia faktu ze przewymiarowany był i to mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Co nie zmienia faktu ze przewymiarowany był i to mocno...
Ok.Panowie widzę że daremny mój trud.Szkoda zatem mego cennego czasu.Nikt obiektywnie nie odpowie na pytanie:dlaczego przerabiać nowy kocioł skoro wszystko jest z nim ok.

Przepraszam jak uraziłem,nerwy puszczają jak trzeba sto razy pisać to samo...Czas zweryfikuje,albo już to zrobił.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...