Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzie to są normalne piece którzy wykonują ludzie!! błędy się zdążają nawet jeśli sprzedający je kreują na super zabawki.Porostu dobry piec do domu i tyle:).Jak ciepło ,spala mało to się cieszyć :)

 

dokładnie czy to będzie Ogniwo czy RBR czy jakiś inny w każdym może się takie coś zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cieknie gdzieś w okolicach mocowania do rusztu,fotek nie będzie bo trochę daleko a nie bywam w tamtych stronach

 

Ja tam jestem raczej z tych najmniej zainteresowanych, ale bez fotki dla mnie ta informacja wiarygodność ma zerową.

W dzisiejszych czasach raczej już każdy ma komurkę z aparatem fotograficznym i mozliwoscią wysłania MMSa. Nikt nigdze nie musial by jechać, temat można załatwic w kilka h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem raczej z tych najmniej zainteresowanych, ale bez fotki dla mnie ta informacja wiarygodność ma zerową.

W dzisiejszych czasach raczej już każdy ma komurkę z aparatem fotograficznym i mozliwoscią wysłania MMSa. Nikt nigdze nie musial by jechać, temat można załatwic w kilka h.

Zapewne producent ma takie zgłoszenie o ile ono istnieje i podejrzewam,że reklamacja zakończy się wymianą wymiennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie to żebym się czepiał, ale te wątki Arturo72 odnośnie reku to powinno się wywalić stąd.....

Ślepy ?

zainstalowałeś ten rekuperator???kurde choruje na niego troszkę ale fajnie bylo by obejrzec go u kogoś :) swoimi silami zrobic

reku stoi , kanały wyciągnięte na strych ale jeszcze nie spięte , jak masz ochotę to zapraszam w sobotę :)

 

Powyższy dialog odbywał się między uzytkownikami kotłów weglowych a konkretnie chyba Ogniwa...

Akurat reku polecam dla osób walczących o każdą kWh czyli głównie w systemach bezobsługowch(prąd,gaz),przy węglu nie ma róznicy czy wrzuci się parę kilogramów mniej czy więcej do pieca bo i tak ręce będą bolały :)

Dla systemów na węgiel do poprawnej wentylacji domu wystarczy WM bez odzysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepy ?

 

 

 

Powyższy dialog odbywał się między uzytkownikami kotłów weglowych a konkretnie chyba Ogniwa...

Akurat reku polecam dla osób walczących o każdą kWh czyli głównie w systemach bezobsługowch(prąd,gaz),przy węglu nie ma róznicy czy wrzuci się parę kilogramów mniej czy więcej do pieca bo i tak ręce będą bolały :)

Dla systemów na węgiel do poprawnej wentylacji domu wystarczy WM bez odzysku.

 

To może polecaj w temacie na wątku z tym związanym, tak jak pc i inne pierdoły które sprzedajesz. To wątek o Ogniwie ,wiec po co Ci co czegoś szukają maja to wszystko czytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy - cześć wszystkim.

Potrzebuje porady w sprawie doboru kotła. Albo potwierdzenia - czy eko plus się sprawdzi. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Remontuję stary dom. 90m2 parter + poddasze.

Parter ma położone ogrzewanie podłogowe, wszędzie prócz kotłowni. Poddasze ma dość duże skosy, powierzchnia użytkowa jest więc mniejsza. Tam planuję 2 kaloryfery, przy jednej ścianie szczytowej i drugiej.

Ściany domu mają grubość około 36cm cegła + 10cm styropian. Chcę też oczywiście grzać wodę. Szerokość komina 12cm.

Celuje w 16kw, hydraulik zapewnia mnie że to spokojnie wystarczy.

Problem polega na tym, że mam niezbyt dużo miejsca w kotłowni. Od ościeżnicy drzwi do ściany (głębokość kotła) mam 103cm. Na stronie ogniwobiecz jest informacja, że eko plus 16kw ma głębokość 77 cm.

Czy wystarczy mi miejsca na podłączenie? Podejrzewam, że piec będzie musiał stać w jakiejś odległości od ściany. Miejsce na czopuch itd.

Na długość mam do dyspozycji 175cm - od ściany do ściany. Pytanie jest z której strony najbardziej będę potrzebował dostać się do podłączonego pieca? Czy tylko od frontu?

Na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę przy doborze pieca? Czy przekrój komina 12cm na ten piec wystarczy? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy - cześć wszystkim.

Potrzebuje porady w sprawie doboru kotła. Albo potwierdzenia - czy eko plus się sprawdzi. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Remontuję stary dom. 90m2 parter + poddasze.

...

Celuje w 16kw, hydraulik zapewnia mnie że to spokojnie wystarczy.

.

:jawdrop:

10kw będzie za dużo.Wiem to z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBR ekouniversal 11kw ma mniejsze gabaryty (chodzi głównie o głębokość) i czopuch wychodzi do góry, co w moim przypadku ze względu na mało miejsca jest korzystne. Czy ktoś to potwierdzi? :)

Ogniwo też do gigantów nie należy, też zgrabny gabarytowo kociołek jednak RBR będzie bardziej ustawny.

Zmawiając z króćcami powrotnymi na boku kotła zamiast z tyłu, kocioł możesz dosunąć plecami do ściany, masz coś 175cm szeroko czyli kocioł 108cm + 50 od ściany ( zasobnik ) na obsługę. Zostaje możliwość odsunięcia 17cm od ściany kotła i podejście powrotami z boku tak jak napisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kveldulv, napiszę oczywistą oczywistość, ale już różne cuda widziałem. Najwięcej miejsca potrzeba Ci od strony zasobnika. Chociaż ze 40 cm sobie zostaw na ewentualne manewry ze ślimakiem. Pół metra daje jaki taki komfort przy takich robotach. No i rzeczywiście niewielka ta kotłownia, jak ma rozwiązane zaopatrzenie w powietrze? Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie zerknijcie na te dwa filmiki

 

 

 

zastanawia mnie dlaczego komora w której spalane jest paliwo zastępcze (czyli ruszt) na jednym filmiku jest na równi z drzwiczkami a na drugim filmiku ruszt jest znacznie poniżej drzwiczek ? to te same kotły eko plus czyżby jakaś zmiana konstrukcyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...