Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak dokładnie. 103cm mam do drzwi. Więc na szerokość kotłownia ma około 200cm.

Podałem jedynie wymiar na wstawienie pieca: 103cm. Bo przecież po wstawieniu trzeba będzie jeszcze do kotłowni jakoś wejść :D

Więc z głębokością pieca nie powinno być problemu.

Czy firma Intalco (myślę o rbr uniwersal) ma jakiś instalatorów na Warmi i Mazurach? Bo z Ogniwa podobno ktoś jest w Olsztynie..

To kolego masz masę miejsca za piecem i tym się nie zajmuj. Zmieści się prawie każdy z 30 - 40 cm. luzem z tyłu kotła. Tylko jeszcze napisz, na której ścianie i na jakiej wysokości masz wejście do komina i czy naprzeciwko drzwi w kotłowni masz jakieś okno i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego masz masę miejsca za piecem i tym się nie zajmuj. Zmieści się prawie każdy z 30 - 40 cm. luzem z tyłu kotła. Tylko jeszcze napisz, na której ścianie i na jakiej wysokości masz wejście do komina i czy naprzeciwko drzwi w kotłowni masz jakieś okno i wszystko będzie jasne.
No przydał by się kawałek rysunku i sprawa była by bardzo prosta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głodu
To powiem tak,Ogniwo miało Brucera (do nadal w OE 35kW) a teraz ma burnera-s w OE+

Z HEFEM nie ma to nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony Hef "...w której znajduje się samooczyszczające się palenisko wielopaliwowe Brucer, sterowane elektronicznie..." a nie BURNER zresztą w Polsce czepiamy się kształtu ogórka a w afryce dzieci umierają z głodu

 

Brucer tak, Brucer-s nie.

 

Brucer i Burner-s to dwa zupełnie inne palniki.

 

Drugiej części cytatu nie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydał by się kawałek rysunku i sprawa była by bardzo prosta :)

 

Oto pokrojowy plan kotłowni :)

 

Na ile centymetrów biorąc pod uwagę czopuch piec Ogniwo będzie musiał odstawać od ściany?

Piec ma podajnik po prawej stronie i to mi odpowiada, wtedy dosunę trochę podajnikiem do ściany. Z lewej strony zostanie trochę przestrzeni.

kotlownia.jpg

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kveldulv, źle kombinujesz. Właśnie od strony podajnika potrzebujesz miejsca, a nie dojeżdżać z nim do ściany. A co masz na tej ścianie naprzeciw drzwi? Jak jest wolna i bez okien, to idealnie się na postawienie pieca nadaje. Tylko trzeba z koszem po lewej stronie i górnym wylotem spalin. Z tylnym czopuchem to i tak będziesz chyba miał kłopot się na tej ścianie co planujesz zmieścić, no bo kocioł + czopuch z 80 cm, a jeszcze musisz dwa razy zakręcić, czyli 2 kolana, no i po samej ścianie przecież nie poprowadzisz rury spalinowej - może być licho. Dysponując taką przestrzenią brałbym z górnym wylotem spalin. No i nie odpowiedziałeś, jak do kotłowni jest doprowadzone powietrze, to ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lewej ścianie mam skrzynkę z rurami od podłogówki. Na ścianie na wprost (na szkicu ta górna) mam też skrzynkę z wodomierzem. Okna żadnego nie ma. Kotłownia jest w centrum domu mniej więcej.

Mam doprowadzone 2 rury płaskie chyba 10cm jako instalacja nawietrzna przy drzwiach po prawej stronie. Wentylacja grawitacyjna to ma być.

A kratkę odprowadzającą powietrze chcę zrobić w kominie drugim, po lewej stronie na wprost (na szkicu lewy góry róg). Mam w sumie 2 kominy.

Wstawiam foto kotłowni, sorki za słabą jakość.

kotlownia-foto.jpg

Edytowane przez kveldulv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tam tego inaczej.

Myślałem jeszcze o Sztokerze ale zyska tylko na głębokości trochę a straci na długości, z szafką ten sam problem, widzę jednak że otwierana chyba od góry, także uchylić można dość dużo i do wodomierza można zajrzeć jak ta na przeciwko drzwi jest z wodomierzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...