Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurcze ja ciągle nie moge wyjść z podziwu,że kolesie tak się uparli na robienie antyreklamy kotłów tej marki.A to pokazują zdjęcia "dodatków" do palnika i samego kotła,a to zdjęcia palnika na którym płomień jest taki jak by go nie było...Normalny,potencjalny nabywca gotów pomyśleć że ten kocioł bez przeróbek nie da rady ogrzać psiej budy.To ma być kryptoreklama?

Przy twoim nastawieniu do ogniwa powinieneś nas tylko wspierać :) . Kolejna sprawa palnik zaczynał prace i widać gdzie się pojawia żar :) [jakoś nie mam pracy na 1/2 palnika :D ] . Jeśli wam nie pasuje po co zaglądacie???? Wy jesteście prowokatorzy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Potrzebuje opini na temat kotła Ogniwo Eko +. Warto kupić Niebieskiego?

 

Zacząłem czytać ten temat ale jest ponad 400 ston! Na dodatek z 60% postów jest nie na temat.

No wątek powstał dużo wcześniej niż OEP 10kW.

 

Kolego ''fenix2'', trudno będzie komukolwiek streścić te ponad 8400 postów. Miałem w zeszłym roku trochę mniej do czytania (gdy kupowałem i instalowałem swojego OE+16kW), jednak poświęciłem się i myślę, że zrozumiałem o co biega. Bez czytania wszystkiego jest ciężko ten wątek ogarnąć/zrozumieć. Mimo, że temat dotyczy kotłów OE+ to treść b.często schodzi na ''inny plan''. Masz rację, ze kotły OE+10kW sprzedawane są dopiero gdzieś od 2012/2013(mogę się mylić z tą dokładnością), jednak najmłodsi ''bracia'' tej serii, są podobni w budowie i działaniu, róznią się tylko mocą kW.

Najwazniejsze wg.mnie są inormacje wskazujące jak ten kociołek używać/prowadzić, aby jak najlepiej wykorzystać jego walory. Jednak niektórzy zażarcie się kłócą, który to PIEC C.O. jest najlepszy, nie wiem dlaczego i po co? Można podobnie dywagować, w jakim obuwiu lepiej chodzić, w gumowcach czy w trampkach?

Edytowane przez robus2000
złe dane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzedaży tego kotła straciłem 4k złotówek,opisałem co prawda co mi się w nim nie podobało,ale na litość Boga-wcale im źle nie życzę,i nie robię im antyreklamy tekstami i zdjęciami o przeróbkach ich nowych produktów.

 

Jak nie robisz? Własnie Ty robisz największa antyreklamę. Takim wpisem jak ten starasz się po prostu wybielić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Novy!
Jak nie robisz? Własnie Ty robisz największa antyreklamę. Takim wpisem jak ten starasz się po prostu wybielić..

Szanowny Panie!

Mam prawo wypowiadać swoje zdanie o produkcie który zakupiłem i używałem 2 lata.Handlarzom nic do mych opinii,sprzedajecie kotły jakie widzicie na swych 'wystawkach"-i macie więcej o nich do powiedzenia a niżeli ja po 2 latach.

Mój kocioł -sprawny, czy też nie-został "olany" przez sprzedawcę,serwis,a nawet przez jego i palnika współtwórców.Zmęczony takim obrotem sprawy,kocioł sprzedałem.

Żyjemy w wolnym kraju,zapłaciłem,użytkowałem,sprzedałem-wszystko było jasne,wykresy,zdjęcia,moje i innych spostrzeżenia(udostępniałem sterownik od początku ,do samego końca).

Teraz piszę w tym wątku bo wiem o czym.Ty tu nie powinieneś gościć,może jako pytający-na pewno nie jako użytkownik tego produktu.Więc wybacz Waść i żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie!

Mam prawo wypowiadać swoje zdanie o produkcie który zakupiłem i używałem 2 lata.Handlarzom nic do mych opinii,sprzedajecie kotły jakie widzicie na swych 'wystawkach"-i macie więcej o nich do powiedzenia a niżeli ja po 2 latach.

Mój kocioł -sprawny, czy też nie-został "olany" przez sprzedawcę,serwis,a nawet przez jego i palnika współtwórców.Zmęczony takim obrotem sprawy,kocioł sprzedałem.

Żyjemy w wolnym kraju,zapłaciłem,użytkowałem,sprzedałem-wszystko było jasne,wykresy,zdjęcia,moje i innych spostrzeżenia(udostępniałem sterownik od początku ,do samego końca).

Teraz piszę w tym wątku bo wiem o czym.Ty tu nie powinieneś gościć,może jako pytający-na pewno nie jako użytkownik tego produktu.Więc wybacz Waść i żegnam.

 

Słabe to było z tym handlarzem- ja nie handluje kotłami!!! Co do reszty twojego wpisu to obawiam się ze to nie twój kocioł tylko ty zostałeś olany...Może cie to zaskoczy ale obsługuje już 3 kotły z tego 2 to OE+ 16 i 25 KW, wiec jestem użytkownikiem w przeciwieństwie do ciebie właściciela rbr...zresztą szkoda gadki z tobą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dostać rzetelne informacje na temat OE+10kW ale widzę że w tym wątku ciągle traw przepychanka.

 

Novy! byłeś niezadowolony z kotła i sprzedałeś wyraziłeś swoją opinię. Ale ile można chyba od 2 lat w kółko wypisujesz to samo.

 

witam a wiec ja jestem zadowolony z oep zresztą jak okolo 95% użytkowników . [nikt nie wymyślił produktu który zadowoli wszystkich kupujących gdyż każdy ma inne preferencje,oczekiwania ]Przy normalnym rynku jakiś% jest nie zadowolona bo..no właśnie oczekiwali pieca na eko ale żeby miał zalety pieca gazowego,olejowego . Ja kupił bym ponownie piecyk jedynie wzioń bym 10kw a nie 16 ke .Rozsądny piec za rozsądną kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś zadowolony czy nie ze swojego pieca? Kupił byś go ponownie?

 

witam

Z mojego kotła jestem b.zadowolony. Nie wiem, czy kupiłbym go ponownie, a to z prostego faktu; nie znam innych konstrukcji. Może są inne łatwiejsze w obsłudze (mam na myśli czyszczenie kotła, sterowanie), może są bardziej energooszczędne, bardziej ekologiczne? Gdy będę stal przed wyborem co kupić, ponownie będę szukał właśnie takich informacji. Na jaki model padnie, nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteś zadowolony czy nie ze swojego pieca? Kupił byś go ponownie?

 

Ja mam OE+ 16 kW , teraz idzie 3 sezon..... jestem zadowolony, ale trzeba uczciwie dodać, że to subiektywna ocena.

Mogę dodać, że szkoda że nie było wtedy Ogniwa o mocy 10 kW - taki bym zakupił.... no ale następnym razem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skresz a który odgłos Cię najbardziej irytuje ?

 

niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

 

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

 

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.

 

Ja mam grubą gumę pod piecem i też słychać podajnik i zwłaszcza silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro

 

Komin jest odizolowany, pod podajnik podłożone wygłuszenie ale niestety pod piec nie podłożyłem teraz zastanawiam się czy odizolowanie pieca od podajnika coś da czy to zbędny zabieg, chciałbym unikną podnoszenia pieca bo to wiąże się ze sporymi przeróbkami.

Skresz to normalna przypadłość kotłów z podajnikiem.

Niestety nie są to urządzenia bezgłośnie.

Takie problemy zgłaszają użytkownicy kotłów różnych marek.

Spójrz tylko na samo forum, i RBRy, i Defro, teraz i Ogniwo a wpisz tylko w google: głośna praca podajnika to będziesz miał arsenał od A do Z :)

Powodem tzw. chrupania jest tylko paliwo, im grubsze i bardziej kaloryczne ( twardsze ) tym bardziej dokuczliwe.

Silniczki w przekładniach są jednofazowe także buczały i buczą taka ich uroda.

Wkleję ci patent jednego z kolegów ( p. Marka ) na wyciszenie podajnika:

 

"Wyciszenie podajnika - szybko i prymitywnie, małym nakładem pracy.

Wyciszenie o ok50% - może producent przeczyta i czegoś się nauczy.

Rozwiązanie testowe na kilka dni, później uszczelka gumowa na wymiar.

Sposób:

1. Kupić oring o fi ok. 70 i grubości 3 do 4mm.

2. Odkręcić silnik od motoreduktora

3. Między silnik a reduktor włożyć centrycznie oring.

4. Przykręcić silnik zostawiając szczelinę o grubości ok. 2 mm równomiernie na całym obwodzie.

5. Cieszyć się z prymitywnego i najprostszego wyciszenie podajnika.

Powodzenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety praktycznie wszystko no może prócz wentylatora, ale każde podawanie i buczenie przy tym silnika oraz chrupanie miażdżonego groszku w nocy jest nie do wytrzymania rezonans niesie się z piwnicy na piętro ,,,,

 

Tak się zastanawiam, z jakich materiałów buduje się teraz te nowe domy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myślałem że pod piec nie ma sensu nic dawać ale teraz to sam nie wiem bo jak nic nie wymyśle to mnie żona razem z piecem spakuje i na złom odda :p

 

Dziwne jest to że jak stoję po stronie podajnika to silnik nie pracuje aż tak głośno (najbardziej słychać wentylator) ale już po drugiej stronie pieca słychać jak się niesie rezonans i można powiedzieć że im dalej tym bardziej słychać każde załączenie silnika.

 

Między podajnikiem a wentylatorem jest guma (dlatego może się nie niesie) a między podajnikiem a piecem nie ma nic dlatego może jest to przyczyna przenoszenia całego hałasu na dom nie wiem czy nie było żadnej uszczelki czy może po prostu monter stwierdził że jest niepotrzebna.

 

karoka65 w sobotę wypróbuje dzięki za rade

 

Andrzej_M_ buduje się jak kiedyś z tą różnicą że my akurat mamy całą piwnice i parter w płytkach dodatkowo brak dywanów obrazów i mało mebli co powoduje że hałasu nie ma co pochłaniać.

 

Zobaczymy w sobotę czy wyciszenie da jakieś efekty jak by ktoś miał jeszcze pomysł co można uszczelnić i w którym miejscu chętnie wypróbuje

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dokładnie tak jak opisuje kol.karoka65

Też miałem duży hałas jak rozpoczynałem palenie w zeszłym sezonie. Miałem wtedy ekogroszek PIEKLORZ. Uziarnienie było duże, słyszałem to chrupanie od czasu do czasu dość głośno. Wieczorem zaglądałem kilka razy do kotła, czy wszystko w porządku? Po wypaleniu tej partii węgla kupiłem inny. Był o mniejszej ziarnistości i chyba nie taki twardy jak pieklorz. Od razu było ciszej. Teraz mam taką mieszankę z lokalnego składu o uziarnieniu 5 - 25 mm i prawie nic nie słychać z kotłowni. Od czasu do czasu coś tam sobie ;;chrupnie'', lecz sporadycznie. Na próbę zmień na szybko paliwo o mniejszej ziarnistości, np. klika worków i zobaczysz, czy jest różniznica?

Edytowane przez robus2000
dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...