Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

Dokładnie tak jak opisuje kol.karoka65

Też miałem duży hałas jak rozpoczynałem palenie w zeszłym sezonie. Miałem wtedy ekogroszek PIEKLORZ. Uziarnienie było duże, słyszałem to chrupanie od czasu do czasu dość głośno. Wieczorem zaglądałem kilka razy do kotła, czy wszystko w porządku? Po wypaleniu tej partii węgla kupiłem inny. Był o mniejszej ziarnistości i chyba nie taki twardy jak pieklorz. Od razu było ciszej. Teraz mam taką mieszankę z lokalnego składu o uziarnieniu 5 - 25 mm i prawie nic nie słychać z kotłowni. Od czasu do czasu coś tam sobie ;;chrupnie'', lecz sporadycznie. Na próbę zmień na szybko paliwo o mniejszej ziarnistości, np. klika worków i zobaczysz, czy jest różniznica?

 

tez mam pieklorz-a wiec chyba tez to pogłębia problem, pocieszające jest to że jak uda się wyciszyć na tym opale to już będzie z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyciszenie podajnika - szybko i prymitywnie, małym nakładem pracy.

Wyciszenie o ok50% - może producent przeczyta i czegoś się nauczy.

Rozwiązanie testowe na kilka dni, później uszczelka gumowa na wymiar.

Sposób:

1. Kupić oring o fi ok. 70 i grubości 3 do 4mm.

2. Odkręcić silnik od motoreduktora

3. Między silnik a reduktor włożyć centrycznie oring.

4. Przykręcić silnik zostawiając szczelinę o grubości ok. 2 mm równomiernie na całym obwodzie.

5. Cieszyć się z prymitywnego i najprostszego wyciszenie podajnika.

Powodzenia".

 

Czy mógłbyś dokładniej opisać w którym miejscu zastosować ten oring? Zaraz za silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na łaczniu silnika z przekładnią !! Po prostu guma redukuje drgania przekazywane z silnika na przekładnie,zasobnik i cały kocioł.

 

Przed chwilą to sprawdziłem i w moim przypadku zastosowanie gumowego oringu nie daje kompletnie żadnego wyciszenia.

Wirnik silnika w miejscu połączenia z motoreduktorem zakończony jest fabrycznie plastikową tuleją zębatą i dzięki temu zredukowany jest odgłos pracy silnika.

Możliwe, że w przypadku innych kotłów i z innym napędem daje to 50% wyciszenie.

Kocioł i podpora podajnika stoi u mnie na grubej gumie z pasa transmisyjnego (kotłownia w piwnicy) a mimo to odgłosy napędu (silnika) słyszalne są nawet na pierwszym piętrze i na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą to sprawdziłem i w moim przypadku zastosowanie gumowego oringu nie daje kompletnie żadnego wyciszenia.

Wirnik silnika w miejscu połączenia z motoreduktorem zakończony jest fabrycznie plastikową tuleją zębatą i dzięki temu zredukowany jest odgłos pracy silnika.

Możliwe, że w przypadku innych kotłów i z innym napędem daje to 50% wyciszenie.

Kocioł i podpora podajnika stoi u mnie na grubej gumie z pasa transmisyjnego (kotłownia w piwnicy) a mimo to odgłosy napędu (silnika) słyszalne są nawet na pierwszym piętrze i na strychu.

 

MOże odgłos niesie się przez rury i dlatego takie zabiegi nie pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże odgłos niesie się przez rury i dlatego takie zabiegi nie pomogły.

 

Po rurach nic nie słychać.

Moim zdaniem te dźwięki przenoszą się po murach.

Najlepiej gdyby posadzka w kotłowni lub ta część, na której stoi kocioł była z dylatacją, odizolowana, niepołączona betonem ze ścianami tak jak jest teraz.

Warto, aby pomyśleli o tym ci, którzy będą się budować. Ja się do tego przyzwyczaję, nie jest to takie głośne i uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek od początku na ogniwie jestem zainteresowany zakupem kotła Ogniwa EkoPlus do budynku, który buduję. Dom w idaredach (G2):

Powierzchnia netto domu bez garażu 159,22 m2.

Powierzchnia podłóg 213,33 m2. Kubatura 892,33 m3.

Styropian na elewacji 15 cm grafitowy lambda0,031 [W/mK].

Styropian na podłodze 10 cm lambda 0,037 [W/mK].

Dach 25 cm wełna lambda 0,032 [W/mK].

Okna 3 szybowe profil Alphaline 90 lambda poniżej 0,9 [W/mK].

Podaję link do projektu domu: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-idaredach-g2/m4e200b7abb8fa .

Będzie około 60 m2 podłogówki reszta grzejniki.

Do tej chwili zawsze mieszkałem w bloku, więc jestem zielony, jeśli chodzi o sprawy ogrzewania budynku. W domu zamierzam utrzymywać temperaturę 23 stopnie oraz będzie zasobnik C.W.U. 250L.

Dodam jeszcze, że będzie w domu kominek o mocy 16kw z rozprowadzeniem ciepłego powietrza po pomieszczeniach. Oczywiście kominek nie będzie używany, jako główne źródło ogrzewania.

Proszę o poradę, jaką moc wybrać ja myślałem o 10kw, ale po wstępnych rozmowach z instalatorem instalator wybałuszył oczy jak na wariata i powiedział, że on by wziął 16kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka wentylacja ? OZC robiłeś ? Tylko nie takie na sztukę ...

 

Zresztą po tym co napisałeś to też bym wziął 10kW , poczytaj na esterownik.pl co się dzieje w takich kociołkach jak pracują na niskich mocach - nie będziesz miał wątpliwość że >jak te 10kW -12kW nie potrzebujesz

 

Ja bym zrobił wszędzie podłogówkę , w moim domku jest wszędzie, podłoga taka nijaka - ni to zimna ni to letnia a w domu 21-22 , przy zasilaniu 25 - 28*C , pompki chodzą cyklicznie na 1biegu (5W), jak chodziły ciągle to przegrzewało do 23-24*C

 

Wentylacja normalna grawitacyjna przez kanały wentylacyjne. Jeśli chodzi o podłogówkę w całym domu jest to niemożliwe, ponieważ w pomieszczeniach, w których będą założone grzejniki będzie położony parkiet a z tego, co wiem to podłogówka nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja normalna grawitacyjna przez kanały wentylacyjne. Jeśli chodzi o podłogówkę w całym domu jest to niemożliwe, ponieważ w pomieszczeniach, w których będą założone grzejniki będzie położony parkiet a z tego, co wiem to podłogówka nic nie da.

 

Przykro pisać ale mało wiesz... Poczytaj chociażby na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...