Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adaptacja projektu typowego na energooszczędny


Recommended Posts

W jaki sposób te wszystkie właściwości ekologiczne (bo rozumiem, że jest to główny atrybut firmy Knauf) przekładają się na praktyczne wykorzystanie wełny, oprócz tego, że nie będzie ona szkodliwa dla środowiska? Oczywiście jestem jak najbardziej za ochroną naszej planety, jednak chciałbym się skupić na tym, jak przekłada się to bezpośrednio na jakość i energooszczędność mojego domu

 

z tego co ja rozumiem, to po prostu masz cieplej w domu - mniej zużycia gazu, oleju czy tam węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W jaki sposób te wszystkie właściwości ekologiczne (bo rozumiem, że jest to główny atrybut firmy Knauf) przekładają się na praktyczne wykorzystanie wełny, oprócz tego, że nie będzie ona szkodliwa dla środowiska? Oczywiście jestem jak najbardziej za ochroną naszej planety, jednak chciałbym się skupić na tym, jak przekłada się to bezpośrednio na jakość i energooszczędność mojego domu

 

Wełna mineralna mimo swoich właściwości ekologicznych, posiada takie same bądź nawet lepsze parametry co tradycyjna wełna. Nie ma więc obawy, że jest gorsza ale ekologiczna. Łatwiejsza i przyjemniejsza jest także w montażu, ponieważ nie pyli się i nie mamy uczucia swędzenia podczas montażu. Potwierdzone jest to otrzymaniem certyfikatu Eurofins GOLD, wydane przez niezależne laboratoria.

Jeżeli więc szuka Pan wełny, która jest zarówno ekologiczna jak i świetnym materiałem izolacyjnym ciepła i akustyki jak najbardziej polecam produkt firmy Knauf Insulation.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem u mojego przyjaciela, który na poddaszu nie wykończył jeszcze w żaden sposób zaizolowanych ścian, tak więc póki co jest na nich "goła" wełna i muszę przyznać że zaraz po wejściu do tego pomieszczenia uderzył mnie bardzo specyficzny, raczej nieprzyjemny zapach... Czy jest to po prostu specyfika każdej wełny, czy może jakichś konkretnych? Po wykończeniu ścian zapach ten powinien zniknąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej wełnie zawarte są substancje takie jak formaldehyd, akryl oraz fenol- stąd zapach. Produkt firmy Knauf Insulation wolna jest od w/w substancji dzięki czemu jest ona bezzapachowa. Również montaż jej jest o wiele przyjemniejszy, ponieważ nie sypię się i nie mamy uczucia swędzenia.

Panie prokopin cena mimo tego, iż wełna jest ekologiczna i produkowana zgodnie z założeniami rozwoju zrównoważonego jest rynkowa a nawet niższa od innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem właśnie na etapie wyboru projektu domu. Chciałbym wybudować dom w miarę energooszczędny za rozsądne pieniądze,

dlatego chciałbym się poradzić Was jaki projekt wybrać. Wpadł mi w oko projekt domu z Archonu "w morelach 3"

 

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-morelach-3/m4cd9395fd9737

 

Chciałbym wprowadzić w nim kilka zmian:

1. Likwidacja balkonów.

2. Na ściany silikaty.

3. Wentylacja mechaniczna z reku + GGWC.

4. Nad garażem pomieszczenie techniczne, pralnia, graciarnia (tutaj wentylacja grawitacyjna).

5. Ogrzewanie podłogowe w całym domu + mała "kózka" dla klimatu.

Ogrzewanie najprawdopodobniej gazem, może PC PW do CWU jak starczy kasy.

6. Ocieplenie budynku do poprawki , ale dopiero się wgryzam w OZC.

7. Zastanawiam się nad płytą fundamentową, ale musiałbym chyba zrównać poziom garażu z domem,

żeby to miało sens ekonomiczny.

 

Czy jest szansa z tym projektem wybudować dom ok.4- 5 litrowy?

Czekam na krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Budowałam dom wg typowego projektu Z68. Po paru "udoskonaleniach" wyszedł energooszczędny i bardzo nas to cieszy. Gazu zużywamy całkiem bardzo przyzwoicie, ciepła (czytaj:gorąca) woda całe lato za darmo (nawet w tak paskudne lato jak tego roku) - zużywana często do basenu:), wentylacja mechaniczna daje świeże powietrze cały czas a kominek dodaje boskiego klimatu:). Co zrobiliśmy? Budowa silką 25cm+15cm szarego styropianu, okna drewniane 1,1, wentylacja mechaniczna, wełna na strychu 15 cm + na poddaszu (lub na sufitach jak kto woli) 15+10cm + dodatkowo podłoga z płyt OSB, instalacja solarna, dach z pełnym deskowaniem, papą i dachówką. Co prawda przez te "udoskonalenia" nie wystarczyło na meble, drzwi na poddaszu i ogród - ale nie żałujemy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...