Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - 5-7 tys czy to w ogóle realne?


monika i lukasz

Recommended Posts

Czytalam, ze szyba pyrolityczna jest latwa w utrzymaniu czystosci i ze sadza sama z niej schodzi. Jestem w tej chwili na samym poczatku mojej przygody z kominkami wiec nie mam za duzej wiedzy na temat praducentow, dlatego wsadzilam hajduka i fonte flamme do jednego wora :( jest tego tyle na rynku, ze nie wiem od czego zaczac. Moj limit finansowy rowniez nie ulatwia wyboru :(

 

 

Szybę z pirolizą wymyślono w innym celu .Jej główne zadanie to

odbijanie promieniowania cieplnego .Osiąga się w ten sposób efekt

podwójnej szyby (mniejsza emisja na pomieszczenie).

 

Przy okazji zdarza się ,że ze względu na wyższą temperaturę w zwykłym

palenisku (efekt działania szyby pirolitycznej),coś tam się wyczyści.

Generalnie , stosowanie jej w zwykłych paleniskach bywa przyczyną

większych kłopotów niż korzyści. Jak się sie ubrudzi , to czyszczenie

za karę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czytalam, ze szyba pyrolityczna jest latwa w utrzymaniu czystosci i ze sadza sama z niej schodzi. :(

 

Najlepiej kup wkład z kurtyną powietrzną i regulacją tempa spalania poprzez dolot powierza , zapomnij o wkładach sterownych szybrem :yes: , spalaj suche drewno liściaste a o szybach z pirolizą / IR / nie będziesz wspominać . Sama szyba IR nie wystarczy .... suche drewno i nieprzewymiarowany wkład to podstawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na kupnem wkładu Kornak 12, jednak nie ma on doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Czy możecie polecić podobne wkłady które mają tą funkcję, a może spróbować do tego Kornaka dorobić to doprowadzenie ??

 

 

O jakim podobieństwie mówisz . W czym one mają przypominać Kornaka.

Dorabianie dolotu to nie jest dobry pomysł . Wkład musi mieć odpowiednią

konstrukcję . Szukaj . Internet do Twojej dyspozycji (rano mały ruch :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup wkład z kurtyną powietrzną i regulacją tempa spalania poprzez dolot powierza , zapomnij o wkładach sterownych szybrem :yes: , spalaj suche drewno liściaste a o szybach z pirolizą / IR / nie będziesz wspominać . Sama szyba IR nie wystarczy .... suche drewno i nieprzewymiarowany wkład to podstawa .

 

 

"zapomnij o wkładach sterownych szybrem :yes: "

 

 

Czyli co , jednak zmiany konstrukcji w Romotopie ? :D Czyżby w końcu,

po tylu latach ?

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zapomnij o wkładach sterownych szybrem :yes: "

 

 

Czyli co , jednak zmiany konstrukcji w Romotopie ? :D Czyżby w końcu,

po tylu latach ?

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem . Szkoda że wczoraj nie byłeś na zjeździe w Warszawie , dużo się o Tobie mówiło .Gdybyś wyjechał z tego lasu mógłbyś bronić swoich odkrywczych i wielce pouczających artykułów . Chętnych do porozmawiania z Tobą było wielu :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zapomnij o wkładach sterownych szybrem :yes: "

 

 

Czyli co , jednak zmiany konstrukcji w Romotopie ? :D Czyżby w końcu,

po tylu latach ?

 

Oczywiście TEN Twój wpis nie jest złośliwy jeśli chodzi o produkty Romotop .. ostatnio pisałeś jak to zawsze dobrze piszesz o produktach tej firmy :D ,Dobrze wiesz że szybry w niektórych wkładach Romotop są tylko po to aby niektórzy wykonawcy i klienci mieli " szyber który być musi ":rolleyes: Bo niektórzy muszą go mieć i już:lol2: . Wiesz także że Romotopy steruje się dolotem powietrza do komory spalania ręcznie lub automatycznie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewny NIKT, czy to właściwe pytanie do MISTRZÓW ZDUŃSTWA czy osób zajmujących się budową kominków.

 

Raczej według mnie PYTANIE SKIERUJ DO MISTRZÓW INSTALACJI CO

 

Bohuniu pytanie jest tendencyjne ;)D.Mistrz poruszył w wątku temat ewentualnego przewymiarowania wkładu.Tylko dlatego zadałem to pytanie o wymienniku płytowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście TEN Twój wpis nie jest złośliwy jeśli chodzi o produkty Romotop .. ostatnio pisałeś jak to zawsze dobrze piszesz o produktach tej firmy :D ,Dobrze wiesz że szybry w niektórych wkładach Romotop są tylko po to aby niektórzy wykonawcy i klienci mieli " szyber który być musi ":rolleyes: Bo niektórzy muszą go mieć i już:lol2: . Wiesz także że Romotopy steruje się dolotem powietrza do komory spalania ręcznie lub automatycznie .

 

 

Gdybyś miał mniejszą skłonność do napinania mięśni , niejednego

byś sie mógł dowiedzieć . Choćby odróżniać złośliwości od życzliwości.

 

Miałem nadzieję na pozytywne zmiany w Romotopie , szkoda że

się myliłem .I nie traktuj tego wpisu jako chęć pogawędki , bo z

Tobą się nie da gadać. To uwagi kilku uczestników zjazdu :( ,

oczywiście nie tych , którzy liczą na rabaty od Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohuniu pytanie jest tendencyjne ;)D.Mistrz poruszył w wątku temat ewentualnego przewymiarowania wkładu.Tylko dlatego zadałem to pytanie o wymienniku płytowym.

 

Po co na forum zadajesz pytania tendencyjne? Wiesz doskonale, ze takie pytania to iskra do polemiki niezdrowej.

Jak Wiesz to forum jest forum luźnych dyskusji na temat kominków. Każdy wpis osoby posiadającej reklamy swojej firmy (profil płatny) to czyste wyłącznie działania marketingowe. Cokolwiek innego by zostało powiedziane. Chyba nie wyobrażasz sobie, aby ktoś płacił za umożliwienie mu udzielania bezpłatnych porad tu na forum.

Rozumiesz też jak chyba każdy z przeglądających i piszących tu na forum udziela odpowiedzi ograniczonych własnymi poglądami, doświadczeniem i własnym interesem.

 

Ja przykładowo zrezygnowałem aktualnie z reklam i płatnego profilu. Bo nie mam takiej potrzeby i INTERES MOJEJ FIRMY teraz tego nie wymaga.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko córko !!!.:( Po juhasa mi robisz wykład co można a czego nie.Bzdeta puszczasz o reklamie której nie masz.Po huk o tym gadasz???Facet pisze o ewentualnym przewymiarowaniu.Nie pytam go po to by wszcząć pyskówkę tylko po to by powiedział mi jako fachowiec jak uniknąc błędu w doborze takiego wymiennika.Czy np. ma byc większy czy mniejszy w kW???.Ty tego nie wiesz wiec po swojemu od du...y strony wyjechałeś z reklamą ,której już nie masz.Biedactwo :D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIKT

Nie zmuszaj nikogo do odpowiedzi na pytania, na które nie chce odpowiedzieć.

Czekaj cierpliwie, może ktoś Ci coś odpisze... na odczepnego.

Ale ich nie wymagaj, bo jesteś tylko małym trybikiem na tym forum. Zadajesz to pytanie kilkakrotnie i wygląda na to, że żadasz odpowiedzi...

A to zakrawa na jakieść roszczenia do tutaj piszących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak delikatnie OGÓLNIE mówiąc wkład kominkowy z PW, czyli kocioł CO z drzwiami z szybą, o mocy 30-40 KW obiegu wodnego KWALIFIKUJE, się do budynku o powierzchni 300 - 400 m2 wykonanego w aktualnych standardach. Oczywiście uwzględnia to zbiornik CWU 140 - 200 litrowy.

 

Są to informacje ogólnodostępne, w serwisach i forach poświęconych tym zagadnieniom. Każdy kocioł CO i inne paleniska na paliwa stałe pracują optymalnie podczas intensywnego palenia, czyli z odpowiednią ilością dostarczanego powietrza do spalania i właściwym opałem.

 

Orientacyjnie stalowy wkład kominkowy o mocy 30 - 40 KW ważyłby gdzieś 350 - 400 kg bez wody i raczej byłby sporych rozmiarów, bo powierzchnia jego wymienników byłaby stosownie do mocy duża.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim podobieństwie mówisz . W czym one mają przypominać Kornaka.

Dorabianie dolotu to nie jest dobry pomysł . Wkład musi mieć odpowiednią

konstrukcję . Szukaj . Internet do Twojej dyspozycji (rano mały ruch :) ).

 

Chodzi mi o podobieńswo wizualne czyli ozdobna, niestandardowa rama :) Pytając wprost czy jakaś inna firma robi ozdobne ramy wkładów, które mają doprowadzenie powietrza ?

 

p.s. szukałam, ale nie znalazłam dlatego szukam na forum w końcu to też internet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o podobieńswo wizualne czyli ozdobna, niestandardowa rama :) Pytając wprost czy jakaś inna firma robi ozdobne ramy wkładów, które mają doprowadzenie powietrza ?

 

p.s. szukałam, ale nie znalazłam dlatego szukam na forum w końcu to też internet...

 

 

Tego typu ozdobna rama występuje tylko w takim standardzie. Ładne

ale dość proste w konstrukcji . Więc raczej tylko przeróbki .

Zdaje się w kwestii oddymiania szyby także .

 

 

 

Bohusz. Środkowa koza z prawego zdjęcia , ma rewelacyjną konstrukcję

i system spalania . Może śmiało konkurować z kumulacja ceramiczną o

jakich ostatnio głośno na forum.

 

Reszta to prawie atrapy.

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...