Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - 5-7 tys czy to w ogóle realne?


monika i lukasz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Popatrz na wkłady Pama .Co prawda po tym sezonie będę więcej na ich temat wiedział , ale już "nie mam się do czego przyczepić" w tym produkcie.
Jeżeli wszyscy, którzy mają ochotę kupić ten wkład podzielą się swoimi opiniami, to może wreszcie będziemy wiedzieć coś więcej. Bo póki co wszyscy o niego pytają a mało odpowiedzi jest ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Chciałbym odkopać ten wątek, bo chyba warto.

 

Finalnie zakupiłem Pamę Diablo II - wkład bezrusztowy. Dzisiaj został wpięty w komin. Cena 3000 zł + 250 rury spalinowe Darco

 

Dzięki pomocy Forest-Natura poczyniłem system DGP - koszt 1600 zł

1. Wentylator Darco 600 z by-passem i filtrem w jednym

2. Pod wentylator mata wygłuszająca

3. Przewody rozprowadzające do 250 stopni – w tych samych długościach

4. Odcinek przewodu od paleniska do wentylatora z przewodu sztywnego (okrągły kanał ocynkowany z dodatkowym ociepleniem)

5. W zabudowie kominka dłuższy kawał flexa bez izolzcji - jest świetnym odbiornikiem ciepła

6. Wszystko łączone nypel/mufa lub opaskami z taśmą do 300 stopni

 

Mam tylko jeszcze kilka pytań pomocniczych

- czy przewód od kominka do wentylatora wystarczy otoczyć watą czy trzeba jeszcze stosować jakiś ekran (rura przechodzi przez garderobę i będzie obudowana płytą KG). Zastanawiałem się czy nie można byłoby coś zrobić aby ta obudowa była ciepła – np. dać rurę bez waty...

- zamiast anemostatów kratki okrągłe – nie mogę takowych znaleźć. Jak są to tylko takie do wentylacji z siateczką ale nie wiem czy to się nadaje .... może jakiś link :lol2:

Edytowane przez robur-wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A jak duży masz salon m x m ? I co znaczy za duże . Ja myślę że wielkość wkładu ( mówię o gabarytach a nie mocy - choc to chyba idzie jedno z drugim) nie zależy od wielkości salonu tylko od mozliwości jego ustawienia :) Ja mam Milę z kratek choć kupiłem ją w dobrej cenie to jestem bardzo zadowolony i wcale nie muszę w niej mieć 3 belek po 80 cm aby się ładnie paliło jak żar jest to jedna pali się "z obrazka" Edytowane przez tacim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Podnoszę temat ( tu kuli sie ze strachu, bo może obśmieją,

 

Zaplanowałam kominek w mojej chałupce.

I mam kilka pytań, jak by mi tak fachowiec odpowiedział, to było by piękniej niż pięknie.

Do meritum:

- kominek do domku o powierzchni użytkowej 120m2 - rozprowadzenie ciepłego powietrza do 3 sypialń + salon(wszystkie pomieszczenia sąsiadują z kominem)

- jakiej mocy wkład, jaki osprzęt, czym zabudować( KG nie wchodzi w grę) chodzi mi o to żeby wiedzieć co ma być użyte,żeby fachowiec nie wstawił mi totalnego badziewia lub nie wysłał mnie w kosmos z cenami.

 

Wstępnie wybrałam Pama Diablo 1 lub Diablo 2 - ale co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tenia ... dlaczego akurat w tak zatytułowanym wątku napisałaś o swoim przyszłym kominku ... ?

To co chcesz jest raczej nierealne do wykonania mając moje pytanie na uwadze.

Pozdrawiam.

 

 

 

No własnie - dobre pytanie

Bo tu po raz pierwszy przeczytałam o kominku.

Polatałam trochę po forum i już co nie co mi sie rozjasniło.

Ja nie biorę pod uwagę 5 do 7 tys.

Może być więcej, aby było w rozsądnych granicach.

Do 11tys jestem skłonna wydać, więcej ani grosika, bo ja chitra jestem.

 

Poważnie to chciałabym wiedzieć jak się nazywają te wszystkie szykany znaczy nazwy do zainstalowania tego wkładu

 

Kurde !!!! Forest zadałeś mi takie trudne pytanie,że sie poplątałam.

Ty mnie lepiej spytaj jak się zakłada cewnik foleya, a ja cię oświecę:rolleyes:

Edytowane przez tenia50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr co z Tobą, spać nie możesz?, czy dopiero z komina zlazłeś :p masz rację z tym fachowcem, u mnie nawet jest jeden sławny Iskra ale czy ja wiem,

 

http://i.minus.com/jfEuI3QQz2A0q.JPG

 

To jest mój komin. Nie wiem czy to jest prawidłowo czy błąd w sztuce budowlanej, inspektor twierdził że jak najbardziej prawidłowo.

O co mi chodzi a na zdjęciu nie widać.

Komin systemowy schidel , wlot do komina jest na wprost tzn wychodzi na salon, może to by było dobrze ale gdy wstawię kominek i zabuduję go powstanie wielka krowa na pół salonu z kątami po bokach.

Umyśliłam samodzielnie ( a co też czasami myślę i nie ma że boli) że kominek zabuduję niewielki w rogu po lewej . I tu jest klops bo jak się do wlotu komina podpiąć - wygibasem?

Czy możliwe jest , wyciąć część tego betonu w miejscu gdzie jest wlot do komina i obrócić rurę w lewo.

Czy konieczne jest wybicie nowej dziury wlotowej a starą zamurować ( fachowiec starej dziury nie chce, a przecież stara dziura wcale nie musi być taka zła)

Jak myślicie Panowie ---- dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cug dziś mam, latam po forum i wpadła mi w oko Basia , co prawda nie lubię tego imienia, bo kojarzy mi się z kobyłą,co mnie w dzieciństwie kopnęła, do dziś jestem kopnięta.

Kto jest producentem tej Basi i ile kosztuje

aaa ile KW ma mieć wkład na 100m2 (powietrzny)

Czy ja aby nie za mądra jestem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...