Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - 5-7 tys czy to w ogóle realne?


monika i lukasz

Recommended Posts

Viga , kominek nie grzeje dzięki płytom szamotowym, tylko dzięki

temu co w nim spalisz ....

 

teraz poważnie . Kominek w kontekście PC to alternatywa na

nagłe spadki temperatury ,kiedy to PC potrzebuje troszkę czasu by

do tej temperatury się dostosować . Można takie, nieczęste

wahnięcia, zrekompensować nawet farelką , ale kominek

zrobi to z większym urokiem.

 

Jak coś po pitoliłem - pytajcie Liwko - pompiarza całą gębą :D

 

Ja jeszcze dodam inny powód posiadania kominka, najważniejszy dla mnie: braki prądu czasem potrafią trwać...

Nawet najzwyklejszy kominek/koza/piecyk w tej sytuacji niezbędny.

Planując jakiekolwiek ogrzewanie prądem, nie tylko pompę ciepła, warto o tym pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W moim przypadku - posiadam tradycyjne ogrzewanie z piecem na ekogroszek - gdy zabraknie prądu, tańszym rozwiązaniem niż kominek wydaje się dobry UPS z akumulatorem. Sam kominek też by się oczywiście przydał, chociażby dlatego, żeby można było sobie posiedzieć w ciemnościach przy ogniu, gdy prądu zabraknie wieczorem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekar, czy to jest kominek budowany z cegieł, czy tylko jakoś (jak?) naklejane są na obudowę (z czego?) płytki z cegieł?

Nie bardzo wiem, czy fachowiec w mojej "pipidówce" będzie wiedział jak to robić.

Nie byłem przy montażu cały czas, więc nie znam dokładnie "bebechów" konstrukcji, na pewno przy budowie samej podstawy pod palenisko użyto innego materiału niż cegła, ale to był element zakryty. Generalnie gros materiału to pełna cegła.

Co do tłumaczenia wykonawcy to po prostu pokazałem zdjęcie kominka jaki mnie interesuje i to wystarczyło mu do przygotowania wyceny i zrealizowania budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek w kontekście PC to alternatywa na

nagłe spadki temperatury ,kiedy to PC potrzebuje troszkę czasu by

do tej temperatury się dostosować .

Wydaje mi się, że nie tyle w kontekście PC co bardziej ogrzewania podłogowego, to ono potrzebuje dłuższego czasu na dogrzanie bez względu na to jakie jest źródło ciepła. Z drugiej strony w przypadku braku prądu przy takim ogrzewaniu posadzka dłużej wypromieniowuje ciepło niż zwykłe grzejniki, więc kominek przydać się może tylko przy naprawdę długich przerwach w dostawie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz muszę tylko odpowiednio zamaskować otwór do komina i w podłodze od nawiewu :)
Ja mam wyciętą i pomalowaną kształtkę ze styropianu. Najpierw wycinasz okrąg dopasowany do wejścia do komina. Potem wycinasz dowolny kształt większy od tej kształtki. Na końcu sklejasz te dwa elementy klejem do styropianu a to co widać malujesz na dowolny kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czyli aby było prosto, jasno i zrozumiale dla wszystkich. Myślę, że dla Enia również.

Realizacja przykładowa z typu "masowa" 2010 rok

[ATTACH=CONFIG]50605[/ATTACH]

 

Czyli konkretna realizacja, nie wizualizacja, czy projekt.

...

W tym cena wkładu z rurami, kolanem, redukcją, stojakiem

- niecałe 3000 zł brutto

...

A jaki to wkład jeżel można wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czyli aby było prosto, jasno i zrozumiale dla wszystkich. Myślę, że dla Enia również.

Realizacja przykładowa z typu "masowa" 2010 rok

[ATTACH=CONFIG]50605[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]50606[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]50607[/ATTACH]

 

Czyli konkretna realizacja, nie wizualizacja, czy projekt.

Cena kompleksowa kominka, tak jak widać na fotce nr. 3

- 5850 zł brutto

Obudowa (ciepła) z płyt szamotowych, otynkowana tynkiem z delikatną strukturą.

W tym cena wkładu z rurami, kolanem, redukcją, stojakiem

- niecałe 3000 zł brutto

Na obudowę został również przyklejony dosyć sporych rozmiarów (niecały metr kwadratowy) kamień w całości, czyli taka ramka wokół wkładu.

- granit w kolorze ciemno szarym grubości 2 cm w cenie okazyjnej - 320 zł.

 

Oczywiście całość zfakturowana na 8 % vat.

 

Gdyby ta obudowa była wykonana z płyt izolacyjnech, byłaby tańsza o około 1000 zł

 

Pozdrawiam

 

Jak zwykle jasno i precyzyjnie :D

 

Rury dwie czy osiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas a więc taka realizacja z cyklu masowe do 9000 zł

[ATTACH=CONFIG]51292[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51293[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51294[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]51295[/ATTACH]

 

Obudowa szamotowa prosta, trochę marmuru.

 

Czy ty mu piszesz o kominku ,obudowie itd.Czy o cenie za wkład...bo o to pyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę w temacie, chociaż realizacja przedstawiona jest trochę droższa niż tematyczne 5-7 tysięcy. No ale trzeba również zakładać i brać pod uwagę "galopującą" inflację :bash:

Ja pierniczę...piszesz ,żeby pisać????Facet pyta o cene wkładu.Ma 2500 zyla .A ty mu 5-7 tysiaków...no ręce opadają.Kogo interesuje inflacja...tu i teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze akceptowalnie:) Tam nie ma wogóle pobierania powietrza przez popielnik? Głównie chodzi mi o te żaluzyjne przepustnice powietrza...

 

A co myślicie o takim:

http://allegro.pl/pama-diablo-ii-wklad-kominkowy-670-x-450-kominek-i1538970138.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...