Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka grubość izolacji dachu ?


djwaca

Recommended Posts

Za pianką poliuretanową specjalnie nie jestem, wg. mnie stosując piankę nie bedzie szeczeliny pozatym w razie jakiś przecieków nie ma szansy demontażu i trudno takowy przeciek wogóle zlokalizować

 

Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kupiona welne rockwool 18cm miedzy krokwie , a na przekladke rockton w plycie 10cm , 0,35 lambda , mam nadzieje ze wystarczy....Szczeliny wentylacyjnej nie zostawiam ze wzgledu na membrane wysokoparoprzepuszczalną.Tak nam doradził fachowiec , a czy to dobre rozwiazanie to się za kilka lat okaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pianką poliuretanową specjalnie nie jestem, wg. mnie stosując piankę nie bedzie szeczeliny pozatym w razie jakiś przecieków nie ma szansy demontażu i trudno takowy przeciek wogóle zlokalizować

 

Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?

 

Nikogo do piany nie można zmusić każdy montuje co woli , Lecz zlokalizowanie przecieku w pianie jest prościej niż w wełnie bo w wełnie woda rozprowadza się po włóknach i jak przeciek wystąpi na szczycie to wodę najpierw zlokalizujesz na samym dole to wtedy musisz wymienić cały odcinek wełny i płyty gipsowej , lecz jak będzie przeciek w pianie to woda przecieknie w pionie i punkt jest szybko do zlokalizowania wystarczy wtedy wymienić dziurawą dachówkę i osuszyć wilgotne miejsce a piana zachowa swoje parametry .:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wełnę czy dać na krokwie 10 cm ? zastanawiam się czy pomnieszy to za bardzo pomieszczeń w domu ?
Faktycznie należy znaleźć kompromis pomiędzy komfortem użytkowania pomieszczeń na poddaszu a grubością ocieplenia. Podkreślę jednak , że na komfort mieszkania będą miały wpływ rachunki za ogrzewanie i ewentualne problemy z przemarzaniem. Z uwagi, iż przez dach ucieka największa ilość ciepła osobiście dałbym jednak 10 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj pianę poliuretanową paro przepuszczalną o nazwie SELECTION*500 przy grubości 10 cm współczynnik przenikania U=0.37 a przy gr. 15 cm współczynnik przenikania wynosi U=0,25 a cena 1 m2 na pewno ten produkt będzie bardziej efektywniejszy od wełny :bye:

 

Czytałam sporo o piance poliuretanowej i to czego się dowiedziałam przekonuje mnie. Mam jednak wątpliwości co do jej grubości. U mnie byłaby "napsikana" bezpośrednio na membranę paraprzepuszczalną ( nie robię pełnego deskowania) i to ponoć jest dobrze. Tylko jaka powinna być jej grubość skoro krokwie będą 18cm? Do tego dochodzi stelaż pod płyty KG, który powinno się zainstalować przed piankowaniem czyli 18cm+ grubość stelażu żeby było na równo a jeszcze sporo osób zaleca pokrycie pianą krokwi. Jak to prawidłowo powinno wyglądać? Czy trzeba wypełnić całą lukę między membraną aż do płyt KG? ( na zdjęciach z realizacji widziałam, że tak robią). Jeśli tak to wyjdzie bardzo gruba warstwa piany, co za tym idzie drogo. Orientacyjnie dzwoniłam do najbliższego wykonawcy i krzyknął mi 80 PLN za 1m2 grubości 10cm :jawdrop: Wiem, że można znaleźć taniej ale mimo wszystko jeśli wyjdzie ze 20cm koszty znacznie wzrastają.

Edytowane przez izabelalalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również piana nie przekonuje, wręcz nie wyobrażam sobie tego na moim dachu. Wełna jak najbardziej.

 

Chyba się zdecyduję na 18 cm między krokwiami i 10 cm poprzecznie, pytanie tylko czy jest potrzebna ta przerwa wentylacyjna pomiędzy membraną a wełną, bo jak zastosuję 18 cm to jej raczej bie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...