Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Płytki antybakteryjne i samoczyszczące się...


Recommended Posts

Witam wszystkich natrafiłem w internecie na ciekawe płytki ceramiczne mianowicie chodzi mi o płytki antybakteryjne. Czy ktoś z Państwa zetknął się z takimi płytkami i użył ich w swoim domostwie bądź biurze?? Jak się sprawują w codziennym użytkowaniu?? Z góry dziękuje za wszystkie opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Przepraszam, że się wtrące (ale jako zakaźnik chyba moge)

Większej bzdury to ja w życiu nie widziałem.

A jak ktoś postronny kaszlnie w pokoju i napluje drobinkami śliny na podłoge- to ona niby się sama wyczyści? Zadne cuda na kiju i reakcje chemiczne nie zabiją wirusów i bakterii leżących sobie grzecznie na powierzchni.

Cudów nie ma- 2 x dziennie płyn odkażający i tyle.

Chryste!

 

ps. Ciekawy jestem jakie mogą przedstawić piśmiennictwo i badania popierające to co podają- zapytaj sie.

Atest- a kto i na jakich warunkach go wystawił? Pisac to można wszystko- internet jest cierpliwy.

 

"2. Oczyszczenie powietrza z substancji organicznych i nieorganicznych szkodliwych"

Noooo- tutaj to juz pojechali- co to odkurzacz jest. Bzdura bzdurą bzdure pogania.

Znaczy się co? - tlenki metali usuwa z atmosfery?

Edytowane przez gurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam pojęcia jak wielki wpływ na bakterie mają płytki ceramiczne choć każdy z nas zauważa, że materiał ten jest coraz rzadziej widziany w szpitalach wypierany przez wykładziny pcv. Pytanie czy nie lepiej by położył Pan wykładzinę PCV w kuchni lub PCV imitujące płytki ceramiczne [usunięto] W kuchni ten materiał jest zdecydowanie lepszy od ceramki (w rodzinnej kuchni była już ceramika, wykladzina pcv a teraz są płytki pcv). Człowiek po płytkach się ślizga (w szczególności małe dzieci), a przedmioty takie jak kombinerki potrafią na nie spaść (np. po roku użytkowania) i nowa płytka jest już w innym odcieniu co powoduje pojawienie się uciążliwego dywanika (własne doświadczenie). Płytki te mają jeszcze dwie wielkie zalety: są cieplejsze, a fugi pomiędzy nimi się nie brudzą (to chyba dla Pana ważne). Nawet jak na podłoge rozleje się kłopotliwy sok z czarnych porzeczek to fuga po zmyciu dalej trzyma swój kolor - bo to jest wykładzina pcv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich znalazłem ten temat i postanowiłem się zarejestrować... ;-)

Płytki antybakteryjne to ostatnio dość modny temat wiem bo przerabiałem go jako wykonawca...

 

Teraz kilka faktów i mitów ;-)

Po pierwsze należy sobie zadać pytanie gdzie chcemy taką płytkę zastosować i w jakim celu...??

Działamy w obszarze mikro a nie makro !!!!

 

Jest kilka rodzai powłok antybakteryjnych na płytce. Pierwsze z jakimi się zetknąłem były pokryte cząstkami srebra wiadomo srebro powoduje to, iż zapobiega rozwojowi niektórych bakterii i grzybów. Większość narzędzi chirurgicznych też jest pokryta srebrem. Ale wiadomo bakterie są różne a powłoka srebra jest mikro...

W zamieszczonym tutaj linku jest też płytka która jest pokryta dwutlenkiem tytanu. Nie będę się rozpisywał po krótce Włosi wymyślili se technologie pokrycia dwutlenkiem tytanu który jest tutaj w tym przypadku katalizatorem w połączeniu ze światłem sztucznym/naturalnym do fotokatalizy. I teraz załóżmy postawmy se jabłko załóżmy w łazience po jakimś czasie zacznie ono nam kwitnąć pojawią się pleśń, grzybnia czy ciort wie jak to tam się fachowo nazywa To samo jabłko położone na płytce z powłoką tytanu + światło wyschnie (darmowa suszarka do owoców ;-)). Mówimy tu o świecie mikro nie makro to samo za nas nie posprząta i nie umyje tych płytek ;-) Ciekawą cechą jaka widziałem było pojawianie się białego proszku po jakimś czasie takiego nalotu na płytce... Jest to efekt uboczny który powstaje w wyniku fotokalizy jest on nieszkodliwy dla zdrowia ale takowy się pojawia.

Kolega tu pisze o PCV a wiesz dlaczego go kłądą w szpitalach...?? bo jest 5 razy tańszy z położeniem niż płytka ;-)

Akurat piszesz o fugach nie spotkałem fugi która przebarwia się od soku chyba że jakać fuga cementowa to jest najtańsza z możliwych nie będe wymieniał firm które takie rzeczy produkują. Ale do takich płytek nie używa się zwykłych fug to tak jakby nalać do bolidu F1 benzyne 95. Płytki mają odpowiednie stopnie antypoślizgowości od R9 - R12 przy r11 naprawdę trudno wywinąć orła nawet jeśli wchodzi taki czynnik jak woda... Wykładzina też ma fajne plusy m.in. tłumienie, nie stłucze się ;-) Ale jeśli pod płytkę zastosujesz dobry klej elastyczny i masz dobrego wykonawcę który wie jak układać i płytka całą powierzchnią będzie łapała klej to nawet garnek spuścisz to nic się nie stanie ;-)

 

Podsumowując w każdej historyjce jest ziarenko prawdy...

Tylko my tutaj jak mówiłem poruszamy się w świecie mikro czego nie widać gołym okiem...

A jeśli chcemy mieć super sposób na bakterie to tak jak w gabinetach lekarskich lub szpitalach lampa UV na parę godzin i wszystko wybite... no ale znowu nic nie widać gołym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...