Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

De dietrich WHE 2.24 FF - GN - problem z wodą


Piwowarek

Recommended Posts

Witam

od miesiąca borykam się z problemem ciepłej wody oraz ogrzewania kaloryferów. Piec zaczął sie psuć. Wezwałem fachowców - niestety bez efektu, hehe :) Przedmuchali, wydmuchali przeczyścili i dalej to samo. Chłopaki nie mają pomysłu ( serwisanci de dietrich).

Wiec problem zaczyna się kiedy piec chodzi okolo godziny czasu. Po godzinie zaczyna szalec, wyłącza i włacza się co 10 se,c nie dogrzewa tak jak powinien kaloryferów. Z ciepłą wodą jest to samo. Włączam kran, piec podgrzewa wodę a po paru sekundach wyłącza się palnik i leci zimna woda. Juz mam sposób na to ale tak nie powinien pracować piec :) Gdy załączam podłogówkę od razu schładza to temperaturę pieca i zaczyna działać poprawnie, ale tez na chwilę. Za dużo w tym kotle częsci nie ma, ale nie wiem co wymienić. Poniżej zdjęcia wnętrza kotła

http://zapodaj.net/94e06550bdfa.jpg.html

http://zapodaj.net/903f34880270.jpg.html

http://zapodaj.net/0667ebd24705.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze kilka pytań jaka moc instalacji w domu?

jak długo ten piec działał od nowości?

- piec ma 3 lata - i od miesiąca zaczyna się psuć

serwisanci sprawdzili prawidłowe działanie czujników w piecu?
- raczej ta wiedza wykraczała poza ich umiejętności

czy masz jakieś manometry termometry poza piecem i jakie są ich wskazania?
brak

czy masz jakiś programator elektrozawory
mam programator pokojowy . Edytowane przez Piwowarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej problem jest na elektronice pieca (co to za serwis firmowy który nie potrafi sprawdzić czy czujniki temperatury pieca działają prawidłowo) ale za nim będziesz pewien to sprawdź ten swój programator odłącz go i odpal piec tylko przy jego własnym sterowaniu, następną czynnością powinno być zmierzenie temperatur na zasilaniu i na powrocie podczas gdy piec odpali się i podziała a potem wystąpi awaria, na ich podstawie można zacząć sprawdzać czujniki pieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz ciśnienie w kotle,

jak migają Ci diody na konsoli sterowniczej,

czy był czyszczony wymiennik,

sprawdź filtr przed kotłem, powinien być na powrocie,

 

nie wierzę że to był serwis firmowy,

to naprawdę są fachowcy,

 

być może firma instalacyjna z autoryzacją DD,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Przeanalizujmy co mamay:

- kocioł pracował 3 lata - więc instalacja był ok

- kocioł wyczyszczony -zakładamy, że drożny, wymiennik przepłukany, filtr wyczyszczony, pompa sprawna, ciśnienienie w instalacji ok

- kocioł pracuje przez ok. godzinę, potem zaczyna pracować cyklicznie, przy schłodzeniu powrotu pracuje normalnie. Cykliczna praca może być wynikiem zanieczyszczonego filtra na powrocie, oporu w instalacji, problemu z przesyłem ciepła -pompa, awarią czujnika wody w kotle -nie trzyma rezystencji przy jakims zakresie temperatur, awarią płyty głównej itp, - to trzeba niestety sprawdzić. Jak to jest kocioł turbo - to sprawdzić trzeba szczelność komina.

A co z sygnalizacja awarii w kotle - 1950 pytał o diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jestem :) długo pracuję ale co ja mogę więcej na temat tego pieca napisać hmmm

 

wszystkie filtry chłopaki sprawdzili i żaden z nich nie był bardzo brudny. Przeczyścili przepływomierz, elektrody i na tym się skończyło.Bym zapomniał w naczyniu zbiorczym nie było ciśnienia (ten czerwony baniak z tyłu pieca) więc uzupełnili je, ale bez oczekiwanego rezultatu. Kontrolki na piecu zachowują sie tak jak przed awarią - czyli nie wskazują żeby piec źle działał. Ciśnienie na kotle jest 1.2 bar - czyli tez jest ok. Dziś piec działa sprawnie ale pewnie jutro mu znowu odbije i będzie szalał. Jutro zadzwonię znowu do serwisantów i powiem im żeby sprawdzili wszystkie czujniki - w końcu skasowali mnie 200 zł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam witam, wiec juz wiem co się stało z piecem, siadła elektronika - dokładniej moduł (automat) zapłonowy (s4965 cm-1035) koszt netto 1000 zł :( cena zwaliła mnie z nóg Dzwoniłem do producenta tej elektroniki ale powiedział mi ze muszę wziąśc tego 12 szt w cenie 300 zł szt(co ja z tym zrobię ? ). Niezłą przebitkę panowie z de dietrich mają. 1000 zł na pewno nie wydam bo przecież nowy piec kosztuje 1700 zł. Wiem ze tego sie nie regeneruję, dlatego zastanawiam się nad zakupem pieca innej firmy. Piec ma zaledwie 3 lata a dopiero użytkowany jest 2 lata, ręce mi opadły.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam, wiec juz wiem co się stało z piecem, siadła elektronika - dokładniej moduł (automat) zapłonowy (s4965 cm-1035) koszt netto 1000 zł :( cena zwaliła mnie z nóg Dzwoniłem do producenta tej elektroniki ale powiedział mi ze muszę wziąśc tego 12 szt w cenie 300 zł szt(co ja z tym zrobię ? ). Niezłą przebitkę panowie z de dietrich mają. 1000 zł na pewno nie wydam bo przecież nowy piec kosztuje 1700 zł. Wiem ze tego sie nie regeneruję, dlatego zastanawiam się nad zakupem pieca innej firmy. Piec ma zaledwie 3 lata a dopiero użytkowany jest 2 lata, ręce mi opadły.

 

Pozdrawiam

 

poszukaj dobrego elektronika często takie moduły da się regenerować i to nie kosztuje tak strasznie, z de dietrich się osobiście nie spotkałem ale do vaillantów boschy potertonów często sam używam takich regenerowanych modułów i od dobrego elektronika potrafią działać dłużej niż firmowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam, wiec juz wiem co się stało z piecem, siadła elektronika - dokładniej moduł (automat) zapłonowy (s4965 cm-1035) koszt netto 1000 zł :( cena zwaliła mnie z nóg Dzwoniłem do producenta tej elektroniki ale powiedział mi ze muszę wziąśc tego 12 szt w cenie 300 zł szt(co ja z tym zrobię ? ). Niezłą przebitkę panowie z de dietrich mają. 1000 zł na pewno nie wydam bo przecież nowy piec kosztuje 1700 zł. Wiem ze tego sie nie regeneruję, dlatego zastanawiam się nad zakupem pieca innej firmy. Piec ma zaledwie 3 lata a dopiero użytkowany jest 2 lata, ręce mi opadły.

 

Pozdrawiam

 

Kup sobie Viessmanna, to Ci cześci załatwię:-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy macie jakies namiary na takiego speca od takiej elektroniki? powiedzieli mi żebym tego nie regenerował bo to jest jak "zawór bezpieczeństwa"

 

Grzesiek13 napisz mi szczegóły - i co najważniejsze napisz mi jaki model viesmana w razie czego kupić !

 

Turbo, dwufunkcyjny: Vitopend 100-W. Jakie złączki przyłaczeniowe: kątowe czy proste? Cena katalogowa 3862 zł, normalnie pewno poniżej 3000 zł:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...