Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

xrrr82

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 300,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • ila66

    12907

  • Jajcek

    11250

  • andre59

    10913

  • frosch

    10617

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ciężko stwierdzić... naprawa metodą prób... Masz zainstalowane sterowniki do płyty głównej, jak nie to od tego zacznij. Dalej loteria ;)

 

Sposób 1.

zapożyczone ze stronki windows.online.pl

 

Wejdź do Panelu Sterowania Opcje zasilania i na zakładce Zaawansowane zarządzanie energią włącz APM. Jeśli brak tej zakładki musisz doinstalować obsługę APM. Jak? Poprzez Panel Sterowania Dodaj sprzęt Nowe urządzenie sprzętowe Obsługa NT Apm/Legacy. Czasem może być potrzebne ustawienie również w BIOSie płyty głównej (lub aktualizacja BIOS): Power Management Setup Advanced Power Management Enable (lub podobnie).

Może też być potrzebne dodanie/modyfikacja wpisu w Rejestru: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]"PowerdownAfterShutdown" = 1

 

 

Sposób 2.

Start > Uruchom > msconfig > OK > Zaawansowane

I odznacz pozycję "Wyłączaj szybkie zamykanie systemu".

 

http://g1.idg.pl/pcwk/grafika/2001/12/76/18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuwanie tego typu błędów jest czasochłonne, możliwości jest wiele od np uszkodzonego zasilacza (lub zbyt słabego), przez nieodpowiednie sterowniki po jakieś ustawienia lub "gryzące się" programy itd.

 

Zaslilacz powinien wystarczyć bo składałem go według czasopisma CD ACION, ale rez się spalił (gry pewnie go wykończyły :lol: ) i teraz mam nowy, może tamten był jakiś badziewiasty? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslilacz powinien wystarczyć bo składałem go według czasopisma CD ACION, ale rez się spalił (gry pewnie go wykończyły :lol: ) i teraz mam nowy, może tamten był jakiś badziewiasty? :o

 

:lol: :lol: :lol: Na komputerze niet, ale CD ACTION kupujesz? ładnie... ale za 3 egzemplarze masz nową oryginalną fajną gierkę ;)

 

Pamiętaj że np 450W chiefteca to nie to samo co 450W bezfirmówki. W zależności od płyty ważne jest rozdzielenie napięć, ich stabilność itd - masz dziesiątki stron na ten temat. Moim zdaniem zasilacz i płyta główna to najważniejsze elementy i na tym nigdy nie oszczędzałem, reszta w zależności od potrzeb i zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, spróbuj chociaż drugi sposób :)

Ale jak wcisne Ok po msconfig to mam całkiem inne okienka, coś o przywracaniu systemu?

 

czyli w nowszych servicepackach już to zostało poprawione i nie trzeba zmieniać. Wróć do zainstalowania sterowników do płyty głównej lub ich przeinstalowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslilacz powinien wystarczyć bo składałem go według czasopisma CD ACION, ale rez się spalił (gry pewnie go wykończyły :lol: ) i teraz mam nowy, może tamten był jakiś badziewiasty? :o

 

:lol: :lol: :lol: Na komputerze niet, ale CD ACTION kupujesz? ładnie... ale za 3 egzemplarze masz nową oryginalną fajną gierkę ;)

 

Pamiętaj że np 450W chiefteca to nie to samo co 450W bezfirmówki. W zależności od płyty ważne jest rozdzielenie napięć, ich stabilność itd - masz dziesiątki stron na ten temat. Moim zdaniem zasilacz i płyta główna to najważniejsze elementy i na tym nigdy nie oszczędzałem, reszta w zależności od potrzeb i zastosowań.

 

Masz racje. Teraz nie wiem co za firmy mam zasilacz? :o

I CD Acion ze stycznia był chyba ostatnim :lol: bo zbieram na nową gre :roll:

Ja składałem głównie dla gier (rok temu)i moja karta graficzna to GTS 800 320 MB 8) i odpukać radzi sobie ze wszystkimi nowościami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, spróbuj chociaż drugi sposób :)

Ale jak wcisne Ok po msconfig to mam całkiem inne okienka, coś o przywracaniu systemu?

 

czyli w nowszych servicepackach już to zostało poprawione i nie trzeba zmieniać. Wróć do zainstalowania sterowników do płyty głównej lub ich przeinstalowania.

 

Ja mam już tego SP 3, ale i tak nie wiem o co chodzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj, spróbuj chociaż drugi sposób :)

Ale jak wcisne Ok po msconfig to mam całkiem inne okienka, coś o przywracaniu systemu?

 

czyli w nowszych servicepackach już to zostało poprawione i nie trzeba zmieniać. Wróć do zainstalowania sterowników do płyty głównej lub ich przeinstalowania.

 

Ja mam już tego SP 3, ale i tak nie wiem o co chodzi :-?

 

razem z komputerem lub z płyta główną powinieneś dostać CD ze sterownikami. Wrzuć płytkę do napędu i powinien uruchomić się jakiś instalator (być może nawet po naszemu ;)) , trzeba zainstalować sterownik do płyty głównej - większość takich instalacji to klikanie "dalej" "dalej" i na koniec zresetowanie komputera.

 

Nie bądź taki, spróbuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...