Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pytałaś Barbara o cegłę cena 2,82 teraz sprawdziłem brutto Katowice inne meble goya

wychodzi ze taka sciana 160 x 280 kosztuje jakies 820 cegła plus klej fuga i klejenie moze tysiak.

 

Dziewczyny byłem wczoraj u koleżanki mojej Ewy w Katowicach

Mieszkanie praktycznie w centrum Kato w kamienicy.

czysciusienka klatka schodowa mieszkanko 160 m2 w pełnej wysokości 280 - 290 cm 3 balkony 2 łazienki

tak sobie chodzimy szczena mi opadła jak na końcu oglądania - zwiedzania zobaczyłem saunę.

 

Mieszkanko ledwo po gruntownym remoncie. Bardzo generalnym

oczywiscie srodek wg. projektu znanych katowickich architektek.

 

szczęki do tej pory nie mogę podnieść z wrażenia.

 

muszę się przespać.

Są osoby, które chcą mieszkać tylko w domu, albo w apartamencie, ja najchętniej bym chciała mieć i dom na wsi, nad morzem, czy w górach, klimat mieszkań w kamienicach jest wspaniały, ciekawe jaki styl "znane katowickie architektki dobrały"Mam nadzieję, że zachowały klimat-ja uwielbiam te klimaty i gdybym nie miała dzieci to być może w kamienicy bym chciała mieszkać- wysokie okna, stary parkiet, piękne stare drzwi w amfiladzie. Ale powiem szczerze, że chyba najbardziej chciałabym mieć dom przy plaży, uwielbiam morze,jego szum, mógłby to być mały domek ,od strony morza cały oszklony.Kiedyś byłam w Sarbinowie i tam pomiędzy Sarbiowem i Sarbinowem-Gąski na uboczu i na klifie był domek, do wynajęcia, na samym zboczu, z pięknym widokiem na nasze piękne morze. Chciałabym tam jechać , siedzieć na tarasie i patrzeć na morze ,mogłabym tam mieszkać zdala od cywilizacji.

Znacie takie mijsca nad polskim morzem z pięknym widokiem,domek do wynajęcia?

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coś Ty. To zadzwonię jutro i spytam. Gdyby to było to, o co mi chodzi byłoby super :)

masz jakieś zdjęcie stołu w stylu o jakim myślisz?

Stół miał ciekawy stelaż metalowy ,bo te nogi były połączone w pionie dodatkowo i po bokach tworzyły krzyż, fajne były, tylko był nie rozkładany

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś zdjęcie stołu w stylu o jakim myślisz?

Stół miał ciekawy stelaż metalowy ,bo te nogi były połączone w pionie dodatkowo i po bokach tworzyły krzyż, fajne były, tylko był nie rozkładany

 

chodzi mi o coś takiego (musisz kliknąć powiększenie).

Nie chcę właśnie rozkładanego.

http://www.domplusdom.pl/wnetrze/dom-galeria-sztuki?look=10711#the_look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o coś takiego (musisz kliknąć powiększenie).

Nie chcę właśnie rozkładanego.

http://www.domplusdom.pl/wnetrze/dom-galeria-sztuki?look=10711#the_look

Mało stół widać ,ale co ma podobne- cienki blat, jak patrzysz na ten Twój stół widać że na dole jest profil łączący nogi stołu.Dodatkowo właśnie po stronie krótszej ma chyba dodatkowo przekątne- wydaje się ,że ten stół jest składany- ta metalowa konstrukcja na to wskazuje, jednak poniewa.ż blat jest z jednego kawałka drewna nie da się złożyć. Kolor blatu w swietle lamp sklepowych albo szary, albo szary wpadający w zgniło zielony.Kółka są stosunkowo małe,ale większe byłyby ordynarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Basiu,

 

spoznione urodzinowe:)

Podgladam Cie od jakiegos czasu;)

Bateria do wanny ktora wybralas - jej zakup tez juz przerabialam - problem w tym, ze do niej musisz zakupic tez bebechy, ktore kosztuja tyle samo, wiec cala bateria to coena okolo 7tys PLN.

Ja sie zdecydowalam na baterie stojaca Steinberga i zaoszczedzialm okolo 3 tys PLN:

http://www.sanitbuy.pl/steinberg/bateria_wannowa_wolnostojaca_steinberg_seria_120-1201160,5426-pr-1

 

Pozdrowienia,

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dięki za życzenia

Baterię wolnostojącą wraz z tym elementem podłogowym kupiłam okazyjnie za około 3 tys.Nie zdecydowałabym się na nią po normalnej cenie , bo cena za wysoka,a sama bateria spośród wolnostojących nie jest najładniejsza.Twoja chyba bardziej mi się podoba.Nawet umywalkową też udało mi się taniej kupić.Tylko czeka mnie jeszcze zakup bidetowej.Zapraszam Cię częściej, a ja dzisiaj wieczorem pozwolę sobie do ciebie zawitać :)

Byłam już u Was w domku kiedyś,zachwycił mnie widok,

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....aaaa to inna sprawa, ze mialas taka okazje:)

 

zapraszam, zapraszam ;) Ja - podobnie jak Ty - sama buduje....tez jestem sama sobie Pania Portfel...moj Pan Maz sie wypial calkowicie...wiec wiem co czujesz piszac o swoich problemach i rozterkach wewnwtrznych...

 

Maja

Edytowane przez mayadaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu,

Zrobiłam wizualizacje, ale przy Twoich inspiracjach są biedniutkie :(. W programie nie ma niestety mugatów. Drzwi mają 90 (nie ma mniejszych), okno 70x140 (to też najmniejsze):(

Nie wiedziałam jak rozwiązać kwestię luster by chłopcy mieli po równo i zrobiłam takie pasy. Chyba, że nie ma problemu, że jeden będzie spoglądał w okno :).

Co do kabiny, to albo wejście z narożnika w kwadratowej lub półokrągłej 90, albo drzwi przesuwne w kabinie 80 x 120. Powinno się zmieścić.

 

Wrzucam różne opcje:

http://img833.imageshack.us/img833/5416/basiakdd.jpg

http://img832.imageshack.us/img832/1623/basiakwad.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/379/basiac.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/2299/basia3.jpg

basia ł2.jpg

rzut basia p

basia k.jpg

basia kd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy do tej łazienki będzie wejście z dwóch pokojów? to trzeba chyba pomyśleć nad czymś, żeby obie pary drzwi równocześnie się zamykały/otwierały. tylko nie wiem, jak by to miało być :(

 

poza tym podoba mi się bardziej z kwadratową kabiną. a te lustra to oczywiście byłyby każde z jednego kawałka? nie takie we fragmentach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny o coś u mnie się dzieje....

Spireo cała przyjemność po mojej stronie, mam nadzieję ,że stół*będzie się dobrze sprawował

 

Tataraku wejście z dwóch stron z pokoju każdego chłopca,zamywanie chyba kluczyk, kiedyś coś mąż mówił o elektromagnesach,ale na pewno zostanie najtańsza, najprostsza wersja

 

Julianno jak ja Ci się odwdzięczę, nawet nie myślałam o wizualizacjach a tutaj takie zaskoczenie,Katowice, Bytom wybieraj zapraszam na big ciacho i kawe

 

Wygląda to tak, że okno nie jest na środku ściany tylko że oddalone od 30 cm od ściany drzwi -ma 70 cm ( w sumie jest już 100cm ) i zostaje 120 cm .Czyli chyba jedna umywalka będzie pod oknem ,a nad drugą dam lustro.

No i brodzik? W zasadzie jest wszystko przygotowane pod półokrągły- których jak pisałam za bardzo nie lubię, ale przy mniejszych łazienkach i blisko drzwi to w miarę sensowne rozwiązanie, poza tym pomiędzy prysznic a wc mogę dać grzejnik na ścianę.

 

Gdybym dała prostokątny np 80x100 to grzejnik będzie ale wąski -jutro sprawdzę chyba 30-40.

Z drugiej strony czy dla dzieci taki wielki dać prysznic?

a może kwadratowy 90 x 90 tylko z której strony wyjście z prysznica?

Porównam koszty poszczególnych kabin.

A tak wogóle to nie umiem sobie tej łazienki w jakichkolwiek kafelkach wyobrazić...

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Moniko lustra w całości (tylko takie są w bazie w tym rozmiarze). To dalece w przybliżeniu wizualizacja ;).

Basia myślała o takim systemie blokującym drugie drzwi, ale chyba zrezygnowała. Mogą pukać ;). To bracia więc poradzą sobie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zrobić tak - kabina 90x92, otwierana na wc, od ściany ścianka szklana 20 cm (zmieści się za nią grzejnik) i drzwi do prysznica 70:

basia popr3.jpg

basia popr5.jpg

basia popr.jpg

basia popr2.jpg

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...