Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

Kuchnia

jeszcze nie zdecydowałam,czy biel czy fornir ,a może wysoka zabudowa biel ,niska fornir.Fronir chciałabym dąb taki jak podłoga w salonie i na pietrach.

Drzwi wewnetrzne też nie wiem- czy dąb czy biel-jednego dnia te jednego tamte.Znalazłam firmę robiącą drzwi w fornirze identycznym jak moja podłoga.

 

Łazienki:

1.dolna podłoga ta sama co w przedpokoju( bo z niego do łazienki się wchodzi)i ta łazienka -tam jest tylko kibelek po lewej a na wprost umywalka na drewnianym blacie-bądź drewnianej szafce pod blat.Chce wprowadzić drewno-nie wiem czy tylko na ściany czy na podłogę również.I teraz problem jak drewno to jakie ? najlepiej teak ( ze wzgledu na ładnykolor i na właściwości-lubi wilgoć)aczklwiek w tej łazience mało wilgoci -nie am wanny lub prysznica i chyba bez sensu wprowadzać nowy kolor drewna- może własnie wykorzystać te panele drewniane -dąb.I teraz ściany miały być ciemne ,a teraz chyba biel- dam chyba białą cegłę-taką normalną elewacyjną do wnętrz.

Jakie oświetlenie?

miałam dać dwa zwisy blisko lustra -ale nie wiem czy przypadkiem takie wbudowane liniowe w sufit-ma takie Efilio w białej łazience.

 

Dziewczyny napiszę więcej wieczorem w dzienniku i komentarzach muszę iść napiszę więcej wieczorem i wkleję linki lamp jakie wczoraj wybrałam do łązienki

 

Aha nie umiem doszukć się Monsanbi wnętrz, a łazienkę kiedyś oglądałam ,ale nie pamiętam ,macie link, albo jaka strona.

Monsanbio !!!! gdzie one są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Basiu z Krakowa widziałam że interesujesz się tymi lampami co ma Anula, bo widziałam wiele pytań w komentarzach , czego wynikiem było prześledzeie tych lamp, ale muszę wyjść -dokumenty do rozszerzenia kredytu:( pozałatwiać

wieczorem będę i napiszę jakie mam przemyślenia co do oświetlenia łazienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu z Krakowa widziałam że interesujesz się tymi lampami co ma Anula, bo widziałam wiele pytań w komentarzach , czego wynikiem było prześledzeie tych lamp, ale muszę wyjść -dokumenty do rozszerzenia kredytu:( pozałatwiać

wieczorem będę i napiszę jakie mam przemyślenia co do oświetlenia łazienek

Oki :) Widzę, że w dzienniku nowe linki do lamp się pojawiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że przy urządzaniu trzeba posiąść umiejętność "odsiewania". Ważne jest też, to o napisała Julianna - obrany kurs. Podobają się różne rzeczy, ale nie wszystkie te rzeczy będą dobrze razem ze sobą wyglądać. I rzeczy, które u kogoś ładnie wyglądają niekoniecznie będą tak wyglądać u nas.

Trzeba wiedzieć, co się chce osiągnąć własnym domem. Część pięknych wnętrz na forum np. Anula i Efilo były projektowane przez projektantów - po pierwsze jest to więc urządzenie całościowe, jedno do drugiego pasuje, po drugie są to wnętrza zrobione pod konkretne oczekiwania tych konkretnych właścicieli. Posiłkując się pomysłami, moim zdaniem, trzeba mieć to na uwadze.

W moim przypadku bardzo chciałam mieć wyspę. Podobało mi się wyobrażenie korzystania z takiej kuchni, gdzie w jej centrum jest właśnie wyspa. Najbardziej podobała mi się duża wyspa, aby nie była cała zabudowana. Coś jak Efilo, czy w moim dzienniku kuchnia Pogenpohl. Rzeczywistość zweryfikowała plany. Wyspa na siłę mogłaby być, ale długa maksymalnie na 1,5m. Uznałam, ze nie ma co iść na kompromis i trzeba wyspę wyrzucić. W miejsce tego będę mieć długi stół :)

Też zauważyłam u siebie zmianę gustów. Pamiętam, jak pomagałam mamie w doborze kuchni 6 lat temu. Bylam zafascynowana wenge i zebrano. Mama była mądrzejsza i wybrała bardziej neutralne rzeczy. Teraz nie wyobrażam sobie, jak mogło mi się to podobać. Możliwe, że obecny gust też mi się zmieni. Chociaż klarował mi się już od 2 lat.

Barbara74, ja myślę, że Twój pomysl wklejony w dzienniku do łazienki chłopców z metalową mozaiką będzie fajniejszy niż z gazetami. Nie bój się i nie porzucaj swoich pomysłów. Łazienka Mazo jest rewelacyjna. Jednak Twojej koncepcji z wpisu z 18 stycznia nic nie brakuje. Pomysł na drzwiczki z kratownicy rewelacyjny.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny Spireo i Julianno, kazda uwaga jest cenna.

 

Spireo ścianę gazetową odrzuciłam wczoraj, po obejrzeniu kafli na żywo.Coś mi w nich się nie podobało.

Dalej kombinuję z cegiełkami, mam tylko problem z kaflami do prysznica.Tak ja Ty Spireo dałaś czerwoną obudowę wanny. która super ożywiła łazienkę.I ja bym czymś ożywiła,żeby nie była taka jednostajna.Znalazłam kafle na wysoki połysk 90 cm długie x bodajże 30,czyli akurat pod prysznic ( do położenia w poziomie) i też na wysoki połysk jak kafelki cegiełki, np.vives nugat,Kafelki cegiełki są wypukłe wprawdzie i fazowane, ale wspólną częscia tych obu jest połysk . Są różne kolory m.in. ładny szary.

Chyba że nie kombinować i dać pod prysznic też cegiełki,ale może w dwóch kolorach-np. czarne z białymi.

Do tejże łazienki dam industrialne lampy z ikei po 39 zł, Każdy będzie mieć i swoja umywalkę a nad nią metalową lampę

o taką:http:///www.ikea.com/pl/pl/images/products/foto-lampa-wiszaca__82176_PE207739_S4.jpg

no i pozostaje problem jakie umywalki,czy ta:

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/ann-umywalka__27739_PE114099_S4.jpg

ale jej nie widziałam na żywo, bo są tylko w Katoeicach w ikei podobne tylko mniejsze

czy wykorzystać szafkę pod umywalkę, którą już posiadam, taka sama okleina brzoza tylko z dwiema szufladami, tylko nie wiem czy ten kolor bedzie mi pasował do tego wystroju

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/godmorgon-szafka-pod-umywalke-z--szufladami__0089099_PE220917_S4.JPG

bo coś mi się wydaje że nie bardzo, więc rozmyśłam też na oklejeniu frontów mozaiką np:

http://image.ceneo.pl/data/products/11387385/i-dunin-mozaika-metal-dinox-012-47-30-5x30-5.jpg

pytanie czy to się będzie trzymało i jak wygladało

No i co myslicie?:)

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/godmorgon-szafka-pod-umywalke-z--szufladami__0089099_PE220917_S4.JPG

Dlaczego tak kombinuję cegiełki są małe, więc pełno fugi będzie,a to kojarzy mi się z problemami.

Dla przypomnienia zdjęcia kafelek cegiełek

http://img15.imageshack.us/img15/5654/img0261te.jpg

 

Pytanie jaka podłoga????????????

widziałam kafelki ala metal

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basieńko,

A nie zrobi się zbyt hmm... "metalowo" - mam na myśli te kafelki na podłodze. Nie wiem jak konkretnie wyglądają, więc może zetną z nóg ;) - masz jakieś zdjęcie? Co do mebelka, to nawet taki podobny w kolorze dałam na wizu, bo wspominałaś o tej szafce (przy okazji ślicznie dziękuję za zaszczytne miejsce w Twoim dzienniku :D). Moim zdaniem ładnie lekko, a nie nachalnie ociepla wnętrze. Jeśli nie będzie się Wam podobać, to okleić możesz w każdej chwili :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ala metalowe na podłogę coś mi się odwidziały, najwyżej dam po prostu białe,albo z jakimś czarnym pasem od jednych drzwi do drugich.Ale czy ten styl półki by pasował*do tych vivesów.

Ewo , byłam dzisiaj u sąsiadów i zrobili właśnie łazienkę w stylu retro, kafelki vives mugat....teraz wszyscy te kafelki dają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo , byłam dzisiaj u sąsiadów i zrobili właśnie łazienkę w stylu retro, kafelki vives mugat....teraz wszyscy te kafelki dają...

I martwisz się, że Ty ewentualnie będziesz miała podobnie? I co z tego? Jeśli Ci się podoba, to bierz i kładź :D. Dla mnie są śliczne, bezpretensjonalne.

Co prawda sama ich nie planuję (na razie), ale kto wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara, obejrzyj sobie jeszcze Ascot Pun. Yam są fajne pomysły - napisy na kaflach. Obejrzyj fotki, może na cos wpadniesz.

http://www.google.com/search?hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7ADBS&q=ascot+pun&gs_sm=e&gs_upl=2453l2453l0l2672l1l1l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1536&bih=706&wrapid=tlif132723813696810&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=CwwcT5GeE4-G-wbs_ojLCg

 

nie robiłabym metalowej mozaiki na podłodze, chociażby z racji funkcjonalności - mycie, ścieranie tego metalu itp.

 

edit:

widzę, że w dzienniku bralaś je pod uwagę, te napisy mogą być własnie fajnym urozmaiceniem i się nie powtórzą u sąsiadki ;)

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafelki cegiełki białe - super!! jak one stoją cenowo Basiu?

Basiu cegiełki w zależności od firmy

vives mugat 90 za metr

pun ascot droższe 120-150 za metr

tubądzin zień 180 za metr

są jeszcze inne jakieś hiszpańskie ale właśnie nie pamietam nazwy i nie umiem ich odnależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na wątku łazienkowym, ale odpiszę tutaj, bo Elfirek pilnuje porządku w wątkach :).

Moim zdaniem roca meridan ładnie pasuje do Twojej wanny.

Dzięki Ewo, muszę zacząć się decydować ,bo trzeba w końcu zamawiać, a ja dalej niezdecydowana.

Był w sobotę u mnie stolarz na wycenę schodów, mam dostać na początku tygodnia-stolarz polecany przez moją koleżankę, ciekawa jestem wyceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłam u siebie zmianę gustów. Pamiętam, jak pomagałam mamie w doborze kuchni 6 lat temu. Bylam zafascynowana wenge i zebrano. Mama była mądrzejsza i wybrała bardziej neutralne rzeczy. Teraz nie wyobrażam sobie, jak mogło mi się to podobać. Możliwe, że obecny gust też mi się zmieni. Chociaż klarował mi się już od 2 lat.

 

No właśnie, też się tego boję... wolałabym coś "uniwerslanego", zwłaszcza jeżeli chodzi np. o kuchnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też się tego boję... wolałabym coś "uniwerslanego", zwłaszcza jeżeli chodzi np. o kuchnię...

 

Pisałam i pisałam i komputer się zawisił:( zacznę jeszcze raz

Byłam dzisiaj u znajomej, ma bardzo łądną białą kuchnię na wysoki połysk- bardzo mi się podoba. Podoba mi się również kuchnia anuli05-bardzo ,ale zaczęłam zastanawiać ię czy ja taką chcę,czy ja bede się wniej dobrze czuła.Może powinnam wrócić do pierwszych swoich kuchennych planów.Po roku,a może i dłużej siedzeniu na interncie, spaniu dosłownym na gazetach wnętrzarskich, chyba się zagubiłam i zostałam omamiona przez Panie w salonach kuchennych namawiające mnie do zzakupu czegoś co ja chyba nie za bardzo czuję.Muszę to przemyśleć.Mój pierwszy zamysł kuchenny to unowoczesniona tradycyjna kuchnia,z nowoczesnymi elementami coś w tym klimacie:

http://kraszewska.com.pl/images/stories/portfolio/portfolio/magnolia/magnolia08.jpg

http://kraszewska.com.pl/images/stories/portfolio/portfolio/raszyn_180/88b.jpg

ja już mam mentlik w głowie, przydał by mi się tygoodniowy urlop w samotności nad morzem-jakm mi

brakuje szumu morza:(

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...