Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

Basia, super, naprawde masz namiar na kogos z moich okolic? Cudnie, moge prosic o tel na priv?

Maz dzwonił do jednych wylewkarzy - chcą 50zł za 5cm wylewki anhydrytowej, jak cieniej to cena ta sama bo więcej zbrojenia musza dać.

 

Basiu, my takze bedziemy miec drewniane okna a Ty widze tynki robilas najpierw w piwnicy, potem okna a potem reszta tynkow. Nas firma od okien poinformowala ze oczywiscie jesli bedzie za duzo wilgoci i cos sie stanie z oknami to nie uznaja reklamacji. Beda mierzyc wilgotnosc. Strasznie sie tego obawiam. Okna beda nas kosztowac mase kasy i jakbym miala patrzec ze im sie cos stanie podczas tynkowania to chyba bym utonela we lzach. Czy mialas jakies problemy z oknami? Tez tak jak i my masz duze okna, ja mam jedno 4 metrowe, drugie 2,5 m.

a jakiej firmy będziesz mieć okna?

Tynki robiłam w lipcu było gorąco, musisz dobrze zabezpieczyć okna i wentylować.Tynkarze zresztą te okna zabezpieczaja grubą folią,więc wilgoć schodzi po foli.Moja firma od okien mówiła tylko o dobrym zabezpieczeniu okien i nie straszyli mnie.A kiedy będziesz miała mieć tynki robione?

W zasadzie jak się boisz to zrób tynki potem okna ,i tynkarze wrócą na obróbkę wnęk okiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sokólka albo Albud w kolorze:

4d3d309d1ccd8-06.jpg4d3d309d1ccd8-06.jpg

Albud daje 5 lat gwarancji i zrobi nam kolor jak chcemy bez doplaty

Sokolka daje 7 lat gwarancji ale nie ma jasnych kolorow na meranti wiec zostaje sosna i kolory nie podobaja nam sie, negocjujemy wlasny kolor - moze byc ciezko.

Wolalabym zrobic okna i tynki pozniej dlatego ze boje sie o kable i rury bez okien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny wpadajcie bo będę Was potrzebowała, chodzi o styl już mi się miesza co chcę,a co będzie pasowało lub nie.

Balbina gratuluję to była walka o Twoje ognisko domowe i teraz wiem ,że takie osoby jak Ty mogą mieć trókę dzieci i sobie poradzą.Powiem szczerze,że zazdroszczę Ci tych jajek na kozie i uśmiałam się historią o dzieciach,palcu i przedszkolu.:)

Spireo moja bratnia duszo,cały czas mam Twoje wskazówki jak założyć dziennik i już dwóm osobom je przesłałam-przyczyniłaś się do większej ilości forumowiczów:)

Dzisiaj jadę na budowę i obcykam jakie u mnie zmiany.Nie było mnie tam wczoraj bo nie byłam pewna czy wjadę po tych śniegach.Wszyscy się śmieją że jak zamieszkamy to będziemy na sankch zakupy wwozić do domu.

 

Podłogi są już kupione od półroku.

Cała góra i salon panele drewniane Kahrs -lakier matowy ,szczotkowane,jednolamelowe,fazowane

dół-czyli kuchnia jadalnia, przedpokój radica negro ,kafle o strukturze kamiennej-kupiłam je chyba w kwietniu zeszłego roku i własnie obawiam się tego czarnego żeby nie było w domu za surowo i czy ta struktura kamienna nie bedzie za bardzo dominowała

http://www.domus.pl/upload/articles/gresy/zirconio/radica/plaakat8.jpg

ja najchętniej cały dom zrobiłabym w dechach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia - co do tych świateł w suficie - myślę, że ich ilość to jedno, a możliwość selektywnego załączania to drugie. może być tak, że akurat powinno ich być aż 8, żeby sobie zapalić nad kanapą do czytania itp. itd. tylko pomyśl, czy możesz świecić każde z osobna albo jakimiś sensownymi grupami.

Co do światełek przy stopniach - w swoim czasie mocno zlustrowałam sieć pod kątem możliwości oświecania schodów i fakt, jest to rozwiązanie oklepane, ale najpraktyczniejsze, jakie sobie można wyobrazić. i jakkolwiek estetycznie nie jestem jego fanką, tak argument o wygodzie i bezpieczeństwie mnie przekonał.

Co do frontów bezuchwytowych - ostatnio doszłam do wniosku, że na zdjęciach uchwyty są dużo bardziej "widoczne" niż na żywo. I jak wcześniej też myślałam tylko o frezowanych krawędziach czy jakichś ukrytych uchwytach, tak teraz jużnie jestem taka pewna.

Też najchętniej dawałabym w łazienkach kafle na minimalnej powierzchni ścian, ale nie wiem, czy jak tak utnę za pryszynicem, to będzie dobrze wyglądać.

 

Lecę czytać reportaż Balbiny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, w kwestii oświetlenia salonu to zgadzam się z Tatarakiem, że musisz mieć dobre sterowanie, żeby nie wyszło jak w hali.

A oświetlenie schodów, z pewnością jest pospolite, ale wynika to z praktyczności i bezpieczeństwa.

Ja ze względu na dzieci i swoją wygodę nie zamierzam z tego rezygnować, co najwyżej tak je zaaranżować, żeby pasowało do reszty wnętrz i było jak najmniej zwracające uwagę.

U nas będzie takie:

 

o.jpg

 

W łazienkach też kafelki robimy tylko tam gdzie trzeba (przy wannie, prysznicu, nad umywalką, na zabudowie geberitów). Uważam, że tak wygląda lżej.

A fronty czy z uchwytami czy bez to zależy w dużej mierze od charakteru kuchni (do tradycyjnej tylko z uchwytami), do nowoczesnej - w zależności od własnej wygody i preferencji. Ja np. wolę bezuchwytowe i ładnie wyglądają i łatwiej je oczyścić.

W kwestii jajek to wystarczy wziąć patelnię i wyczarować sobie to tylko zachcesz:D

A nawet kiełbaski z kominka;-)

A te panele na podłodze to co to jest? Bo wyglądają jak orzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łazienkach też kafelki robimy tylko tam gdzie trzeba (przy wannie, prysznicu, nad umywalką, na zabudowie geberitów). Uważam, że tak wygląda lżej.

 

o to to! też tak uważam. z tym że nad umywalkami to chyba dam wielkie lustra zamiast kafelek. wiem, będą wiecznie pochlapane. ale... i tak są wiecznie pochlapane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoga dąb

ja też lubię mało kafelków i też w jednej ,bądź w dwóch dam lustra, ja się chlapią to trudno będę wycierać

Balbina,a Ty mi na tym zdjęciu powyżej pokazałas oświetlenie schodów?co to za jasne paski?

Lampki przy schodach dam,ale męża proszę od 6 miesięcy żeby wybrał i cały czas mówi jutro, więc może wybiorę jakieś mega kiczowate żeby się w końcu opamiętał i sam coś wybrał.

W salonie bedę mieć ledy, oprócz tego chyba dwa kinkiety-ale nie pamietam czy na pewno, na pewno lampy na stoliczkach,a sufitowe halogeny bezramkowe białe,albo te tubki w stylu massive

może te

http://elektrodo.pl/images/massive/zdjecia/563323110.jpg

kuchnia dalej w rozsypce i nasze łazienki też

A tak wogóle to u mnie będzie eklektyzm mam nadzieję że podołam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, a wybralas juz podloge debowa? Anula pisze ze jej deski mialy 19 cm. Twoje maja miec 13 cm ale czy juz je wybralas? Mozesz zdradzic firme? W sobote na Bartyckiej widzialam deski ktorych kolor bardzo mi sie podobal. Bielony dab bez sekow - w kolorze taki jak na mojej inspiracji w dzienniku budowy tylko ze deski oczywiscie krotsze i wezsze. Firma - dabex i Tchaikovsky maja takie jakbym chciala. Kurcze tylko ze te firmy nic mi nie mowia... Ktos o nich slyszal moze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeataWeronika - 4 cm wylewki na podłogówkę to zdecydowanie za mało! nasz wylewkarz mówił, że minimum to 5,5 cm. Inaczej nawet tych rurek dobrze nie zakryjesz, przecież one też mają swoją grubość/wysokość.

Dopiero teraz zobaczylam Twoj komentarz. No wlasnie...kurde, maz ostatnio z jedym fachowcem rozmawial i mowil o 4 cm. Masz u siebie podlogowke i 5,5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczylam Twoj komentarz. No wlasnie...kurde, maz ostatnio z jedym fachowcem rozmawial i mowil o 4 cm. Masz u siebie podlogowke i 5,5 cm?

 

Tak właśnie będę mieć. W projekcie na poddaszu były grzejniki wylewka 4 cm, ale robimy podłogówke na całości i wylewkę na 6 cm - wylewkarz potwierdził, że to optymalne założenie, bo nawet jeśli gdzieś będzie nierowność, to mamy jeszcze te 0,5 cm manewru w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tataraku to napisz więcej co chcesz mieć nowoczesnego ,a co retro,lasycznego czy innego.

Lampki na zdjęciu wyżej to massive nero ,są w wersji pojedyńczej ( dla mnie najładniejsze) podwójnej ( te na zdjęciu) i potrójnej.

Pojedyńcze daję do mojej łazienki.

Co lubię w domach białe wysokie listwy, uwielbiam listwy przysufitowe(niestety u mnie nie pasują-zbyt wiele się dzieje ,uskok, słupek ,taki poziom inny)

klasyczne najlepiej białe drzwi, drewno na podłodze-dąb lub dąb zabielony.

 

I dlatego mam problem bo nie wiem czy zrobić nowoczesną kuchnię ,czy klasyczną.

Jak w końcu skończą sufity podwieszane i bedą gładzie,zrobię tur po salonach kuchennych i w końcu coś postanowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, sęk w tym, że ja jestem strasznie słaba w klasyfikowaniu stylów, że to retro to cośtam... na pewno nie podobają mi się rzeczy, które w magazynach wnętrzarskich występują pod nazwą glamour ;) w zasadzie nastawiam się na nowoczesność, ale na przykład mamy takie kinkiety w salonie, które na pewno zabierzemy do sypialni - musze je sfotografować. stare są, więc nie nowoczesne, ale jakie? pokażę, to pogadamy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego mam problem bo nie wiem czy zrobić nowoczesną kuchnię ,czy klasyczną.

Jak w końcu skończą sufity podwieszane i bedą gładzie,zrobię tur po salonach kuchennych i w końcu coś postanowię

 

Mam ten sam problem. Mam inspiracje nowoczesne i klasyczne ale bardziej do mojego domu pasuje nowoczesna kuchnia. Basia, pare zdjec - moze w czyms Ci pomoga?sciana_szafek_4_m.jpgbiel-kuchnia-1.jpgzdjecie3.jpgthumbs_a5a.jpgbiel-kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...