Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

Byłam wczoraj na wyprawie w poszukiwaniu płytek i w jej wyniku znalazłam kafle idealne na podłogę - firma Alfalux model Vertigo Graphite (do zobaczenia tu:http://www.alfaceramiche.com/ - niestety wersja strony taka, że nie da się od razu odnośnika do odpowiedniej płytki, ale znajdziesz po nazwie). W rzeczywistości te płytki są sto razy efektowniejsze niż na zdjęciu, a Radica nie ma w ogóle polotu. I rzeczywiście, tak jak pisałaś, Zirconio Bianco są w rzeczywistości jasno szare, a zatem odpadają.

Też myślałam o łączeniu faktur i jak to będzie wyglądać. W każdym razie te płytki co podałam są gładkie (prawie). W związku z tym na ścianę wybrałam płytki firmy Porcelanosa model Glass Blanco (http://www.porcelanosa.com/ - też nie da się bezpośredniego linka wkleić). Też mają gładką fakturę, prawie jak szkło. Co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej ale widziałaś Radicę na żywo? †e Twoje vertigo one są coś w rodzaju przecieranego grafitowego betonu, Radica jest inna- nie jest gładka tylko lekko nierówna.Ale kafelki są fajne-sama bym je zobaczyła na żywo.Gdzie je namierzyłaś Wrocław?Ja mam domek letniskowy w turawie pod opolem i często w tamte strony zaglądam.

Te glass blanco to mają takie lekkie paseczki i są na wysoki połysk?

Powiem ci że ja obecnie mam białą łazienkę, na podłodze płytki ala drewniane- styl retro.Zawsze mówiłąm następna też będzie biała, teraz już nowoczesna,Ale zmieniłam zdanie nie wiem dlaczego i teraz myślę o ciemniej -szarej ,grafitowej z białymi dodatkami- wanna owalna z obudową, brodzik prysznica duży i armatura może wprowadzę drewno szafki z szufladami po umywalkę z teku.styl nowoczesny- prosty. Powiedz mi co ty chcesz uzyskać jaki styl zebym mogła sobie wyobrazić.

Ja chyba dam te same płytki na podłogę co na ścianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam Radicę na żywo, ale Radica w porównaniu z Vertigo to na prawdę prezentuje się marnie.Te Vertigo ą takie jakby bardziej eleganckie, do nowoczesnego wnętrza idealnie się wpasują. Radica to po prostu pofalowany kamień. Musiałabyś sama zobaczyć. Ja je widziałam w Jeleniej Górze, także całkiem inny rejon. Ta Polcelanosa Glas Blanco, to tak jak piszesz, właśnie delikatne paseczki na wysoki połysk. U mnie zamierzam w łazience dać Vertigo na podłogę i całą jedną ścianę - tą z lustrem i umywalkami. Umywalki na blacie, pod blatem szuflady. Reszta ścian biała. Wanna prostokątna, prysznic murowany typu walk-in. Na jedną ścianę brodzika z zewnątrz chyba dam lustro. Ja mam toaletę osobno z łazienką, ale w toalecie też podłoga czarna, zabudowa Geberitu czarna, a reszta ścian na biało. Mam nadzieję, że to jakoś wyjdzie sensownie.

Jeśli chodzi o dodatki drewniane lub drewnopodobne, to generalnie moje zdanie jest takie, żeby miało ono mocny odcień, żeby nie było mdło. Bo na przykład nie podoba mi się łączenie jasnego szarego, sosny i białego, bo wychodzi mdło. Ale już połączenie odcienia dębu i czarnego ładnie wychodzą, są wyraziste, jak dla mnie.

Ja jeszcze muszę znaleźć drewnopodobne płytki do części salonu i korytarzy, bo wszędzie podłogówka będzie a nie chcę całego korytarza czarnego.

A jaka to jest wanna owalna, o której piszesz? Jaki masz pomysł na jej obudowanie? A jakie masz wymiary łazienki i jak rozstawione sprzęty? Ja chyba pamiętam Twój temat o ustawieniu sprzętów w łazience na poddaszu, ale nie jestem pewna czy to była Twoja łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Basiu jeszcze raz. Dopiero zobaczyłam, że masz osobny wątek na komentarze... Będę do Ciebie zaglądać i tutaj :)

 

Witam wyanna bardzo serdecznie ,zaglądaj do mnie bedzie weselej.Muszę te napisy dziennik, komentarze uporządkować ale nie wiem jak -dlatego dwa linki zlepiają mi się w jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a nie rozważałaś takiego kominka-kozy. Sporo jest teraz nowoczesnych. Nie mam zielonego pojęcia jednak czy zajmują mniej miejsca na głębokość. Na logikę- nie potrzebują obudowy...więc może :)

Tak rozważałam i zajmują mniej miejsca, ale mój mąż nie chce definitywnie bo go namawiałam.

A dzisiaj byłam na budowie,jak tam jadę to często sarna przelatuje obok nie mówiąc już o zającach.

Omówiona została podłogówka i miejsce pompy powietrznej.

W piątek ma przyjść isomur pod okna tarasowe- dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, no to pozamiatane :) A może chociaż częściowo taki kominek możesz wpuścić w ścianę. Myślę, że musicie porozmawiać z kimś od kominków i może fachowcy doradzą coś sensownego.

Odiwdziłam Cię przed chwilą, nie mogę tak wpuścić kominka w ścianę jak Ty masz bo tam są schody.Już się orientowałam, od dwóch tygodni siedzę na necie i oglądam kominki i daję zapytania.Chyba muszę się pogodzić z wystającym wielkim pudłem, dlatego szukam mało głębokiego wkładu.A tak przy okazjji ja mam gorszą drogę do domu niż Ty.W dodatku pod górkę, czyli zimą.... z siatami pieszo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hej dzisiaj zajarzyłam że jesteś od Salika, łatwiej mi zapamiętać jego nick.

Jestem prawie na 100% zdecydowana na kozę ,na jaką nie wiem ,musimy z mężem pojeździć.Te westfire co Wy chcecie to chyba najlepsza ekspozycja jest w łodzi.Wy gdzie kupujecie?W jakiej firmie?może masz namiary na najtańszego sprzedawcę?

Teraz muszę do wylewek ( połowy lipca) ustalić w którym miejscu ustawić kozę i ile od ściany wlot powietrza-oczywiście chcę jak najbliżej ściany.

Czy Wy waszą kozę widzieliście na żywo i co zdecydowało o tej firmie a nie np.czeskiej romotop czy coś w tym rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozy nie widzieliśmy i wolę nie przygladać się jej bo zmienię zdanie jak siebie znam. Ma być ozdobna i uzywana sporadycznie, więc topowy model nie musi być, ma tylk ostylistycznie pasować.

Kozę wybrała nam projektantka, my przytaknęliśmy.

Jako alternatywę mamy jeszcze kozy Dovre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej Miszaki cieszę się że ktoś mnie odwiedza, przez kominek nie mogę spać.Jutro jestem z panem kominkowym umówiona na budowie.Dowiem się o doprowadzeniu powietrza i ile kominek mi będzie odstawał od ściany.

Koza ponownie odpadła mąż powiedział nie kozie.Strony za chwilę przejrzę, ostatnio nic nowego nie widziŁAM I CO NAJGORSZE NIC MI SIĘ NIE PODOBAŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozy nie widzieliśmy i wolę nie przygladać się jej bo zmienię zdanie jak siebie znam. Ma być ozdobna i uzywana sporadycznie, więc topowy model nie musi być, ma tylk ostylistycznie pasować.

Kozę wybrała nam projektantka, my przytaknęliśmy.

Jako alternatywę mamy jeszcze kozy Dovre.

 

A ja chciałąbym zobaczyć wizualizację mojego salonu zkozą i z kominkiem,ale to za drogo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Barbaro, ciągle sobie obiecywałam, że odwiedzę Twój dziennik i w końcu jestem. Bardzo mnie ciekawi Twój wybór pompy ciepła. Możesz napisać coś więcej: jaki to typ, moc (nie pamiętam, czy podawałaś gdzieś powierzchnię ogrzewaną), jakie przewidujecie koszty ogrzewania... Szczerze mówiąc też o tym myśleliśmy, ale podobno w naszym klimacie to się średnio sprawdza. Znasz kogoś, kto używa właśnie pompy powietrznej jako głównego/jedynego źródła ogrzewania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Tataraku, cieszę się że mnie odwiedziłeś, mój instalator ten od podłogówki ( na salika stronie dyskutowaliśmy)zajmuje się pompami ciepła.Ma różne Daikin, Atlantic, Nibe i chyba Mitsubishi.My kupujemy Daikina ,dlaczego napiszę wieczorem..My mamy 190m + 40 garaż z piwnicami.Ja mam dom na granicy 11kW i 14 kW.Instalator wyjaśnił mi dlaczego proponuje 14kW.My nie mamy gazu, nie możemy mieć węgla-eko groszek. Gaz płynny cholernie drogi.Z tego co wiem to pompa powietrzna wychodzi trochę więcej od gazu ( tego z sieci).Idę po dziecko do przedszkola napiszę wieczorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...