Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

podaj maila

 

Projekt jest taki jach chciałem.

kolorystycznie nawiazuje do dolnej łazienki, czyli sa beze i brązy jedna sciana za wanną bez płytek.

problem mam tylko z umywalka wydaje mi sie ze jest troszke za wąska ma 270 mm

 

nie wspominam narazie o kosztach ceramiki i grzjnika nie mowiac o zabudowach z drewna

 

na razie to wizualizacja

 

powiem tylko tyle ze wydatek na architekta na pewno sie opłaci.

 

w tej chwili oprocz łazienki robimy projekt całego dołu i juz widze ze dziewczyny przewrociły nasz swiatopogląd odnosnie kolorow i materiałow.

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko,pogubiłam się ,to są zdjęcia parapetów? parapetu okna w kuchni?

jeśli w kuchni to okno masz dużo wyżej niż blat kuchenny,a na ścianie lacobel?

tak to sa zdjęcia parapetów -3 kuchennego, 1- w komputerowym.

chodziło ci o to,żeby zobaczyć -ile wystają.

 

a w kuchni mam lacobel pod parapetem:)

 

kibelek mi się podoba

 

a nie mogę znależć tej catalano??? żeby przyrównać do tej miski wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w zasazie obok ale umywalka na blacie, więc jest jakiś podział(oddzielenie kolorów)więc może to nie ma znaczenia-chyba,że jakieś straszne różnice kolorystyczne są.Ale kibelek i bidet są niżej więc, chyba różnicy się nie zauważy, oj myślałam ,że będzie prościej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Basiu :)

 

Byłam już kiedyś u Ciebie, ale chyba się nie odzywałam...

Masz cudny dom i jeszcze piękniejsze okna w salonie...

jak ja bym miała pojęcie co buduję to też wstawiłabym olbrzymie okna, tym bardziej, że mam gdzie...

Pustka nad salonem to cudna sprawa.. nie jest duszno, nie jest ciasno, nie ma wrażenia, że sufit spadnie na głowę.. jest super... też mam dość wysoko salon.. znaczy dach jest moim sufitem w salonie i robi to na wszystkich duże wrażenie. Nam się podoba, dobrze się w nim czujemy i nasi goście również.

 

 

Nad pompą ciepła się też zastanawialiśmy.. ale cena niestety nas powaliła... wówczas...

Teraz jesteśmy na etapie solarów.. znaczy szukam info o solarach, czytam, ale ceny też nie są małe.. i zastanawiałam się też nad pompą powietrzną do ogrzewania wody, ale nie ugryzłam jeszcze tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko witam Cię, powiedz mi czy Ty myślisz o pompie ciepła tylko pod kątem ogrzewania wody ?czy ogrzewania również domu?

Powiem Ci ,że ja solarów nie założyłam ze względu na pompę,jej wydajność w lecie,wtedy kiedy jest wydajność solarów -jest duża,więc po co dublować się.Gdybym miała gaz to i owszem solary też.Chyba ,że gmiana daje wysokie dofinansowanie do solarów to wtedy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałąm o grzaniu wody.

My mamy tylko kocioł węglowy i niestety nie mamy gazu.. PGNIGE nam nie założy, nie opłaci im się kłaść rury do jednego domu.. resztę sąsiadów ma w nosie gaz...

A my mamy dość węgla...

Jest sporo przy tym pracy i ten syf...

Chcielibyśmy odciążyć się choćby w okresie letnim od grzania w kotle. A, że u nas spory dom ( 200 użytkowej i ponad 250 z garażem i kotłownią ) to raczej by nas zjadło inne ogrzewanie, a na pompę to nie wiem czy było by mnie stać...

Ot życie i kwadratura koła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mieszkam, w czerwcu będzie dwa lata... co prawda mam do zrobienia jeszcze jedną łazienkę, ale pomysłu i kasy brak... i kostkę, oraz taras, który staram się wymłodzić.

Ogrzewanie mamy podłogowe, zwykły piec/kocioł węglowy oraz bufor ciepła na 1300 litrów wody. Ciut inne rozwiązanie niż większość kotłów.

Mam ciepełko w domku, nie oszczędzam , i jestem zmarzluchem... w domku w mrozy było u nas średnio 23-24*C, jak paliłam w kominku to i do 26 doszło, ale wówczas to już sauna była... kominek tylko dla oka, lub w razie awarii, a nie jako źródło ciepła. Nie chciałam mieć kotłowni w salonie.. bardzo się brudzi... A że mamy zwykłą kotłownię i mogę w razie co palić drewnem to po co mi kominek z płaszczem wodnym, a w razie znowu awarii kominek dogrzewa dom. nawet nam strzelił sterownik, czy czujnik w pompie.. coś.. nie powiem co... w te największe mrozy i dawał radę zagrzać dom.. w salonie było bardzo ciepło, a w najdalszej sypialni kilkanaście/dziesiąt metrów dalej od kominka było 18*C.. ale nie mieliśmy pompy przez tydzień...

Bliżej mam do Basi... mieszkam w Zagłębiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko to super ,że jesteś stąd ,ja masz ochotę i czasto możemy sie spotkać.Ja teraz mieszkam na Zagłębiu :)

Powie Ci tak,węglem jest chyba najtniej grzać,ja w obecnym domu też węglem grzeje,a tam gdzie się buduję nie mogę węglem ze względu na usytuowanie domu przy Natura 2000.Można gazem,którego nie ma i stąd ta pompa ciepła.Jeśli chcesz wodę w lecie to dobry pomysł z solarami,a nie wiem jak wygląda sprawa z pompą ciepła tylko na wodę.Ja polecam firmę Karbon z Rybnika zadzwoń i zapytaj.Chyba pompa do wody jest dużo tańsza i inna niż do ogrzewania domu,bo inaczej to nie opłacałoby się zakładać pompę tylko do wody.Co do dofinansowania do soalrów to np.chyba Zabrze miało 90 albo 95 %.Zorientuje się jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...