Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

Tutaj dlaczego taka moc a nie inna:

W kwestii wielkości, bezpieczniej jest wziąć 14-kW i tak bym zalecał.

Pompy 11-14-16 kW maja płynna regulację mocy.

Np. dla zapotrzebowania 12 kW, większa pompa przesunie punkt równowagi (tj. moment włączania się grzałek) z -4 do -8 stopni. I przy tym zapotrzebowaniu musi być 14 kW

Dla zapotrzebowania 10 kW, 14-ka przesunie punkt z -7 do -10 i zapewni koszt eksploatacji niższy o ok. 300 zł

Jednak bez dokładnych obliczeń tego nie powiem.

11-ka będzie więc na styk lub nieco za mała, a 14-ka w sam raz lub nieco za duża, ale na tym , że jest nieco za duża nie straci Pani, tylko zyska. Chociaż nie wiele, ok. 300 zł.

Jeśli wyższy koszt zakupu jest do zaakceptowania to sugerowałbym większa pompę, tj. 14 kW

Jeśli nie - to proszę zlecić obliczenia zapotrzebowania na moc grzewczą. Jest to koszt 400-500 zł. Będzie Pani wtedy miała pewną podstawę do decyzji. Ale czy ma to sens - musi Pani ocenić sama."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mnie najbardziej zastanawia, dlaczego powietrzna, a nie gruntowa, bo podobno nasz klimat na powietrzne nie bardzo się nadaje i jak mi powiedział jeden instalator, tak naprawdę przy temp. ujemnej to dom jest ogrzewany prądem :(

podobno w przypadku mojej od - 8 , ja będę mieć policznik prądu na pompę to będę obserwować.Dodam,że więcej jest dni powyżej - 5,czy -8 dlatego jestem dobrej myśli.

Moje warunki geologiczne są trudne do odwiertów-na pewno drogie:)

Aly Ty Tataraku masz gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mamy gazu. Kilkaset metrów dalej leci rura z gazem i nie ma technicznych przeciwskazań, żeby wieś zgazyfikować, ale nie ma chętnych - wolą ekogroszek. bardziej postępowi zakładają pc. kilku optymistów ma gaz płynny i pewnie mają nadzieję, że ta rura z gazem prędzej czy później do nich dotrze.

 

A jaki jest koszt tej pompy powietrznej. kiedyś interesowałam Mitsubishi, ale koszt byłby taki jak gruntowej z odwiertami, a boję się o sprawność.

masz jakąś symulację, jakie możesz płacić rachunki za prąd czy przekonasz się dopiero "w praniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mamy gazu. Kilkaset metrów dalej leci rura z gazem i nie ma technicznych przeciwskazań, żeby wieś zgazyfikować, ale nie ma chętnych - wolą ekogroszek. bardziej postępowi zakładają pc. kilku optymistów ma gaz płynny i pewnie mają nadzieję, że ta rura z gazem prędzej czy później do nich dotrze.

 

A jaki jest koszt tej pompy powietrznej. kiedyś interesowałam Mitsubishi, ale koszt byłby taki jak gruntowej z odwiertami, a boję się o sprawność.

masz jakąś symulację, jakie możesz płacić rachunki za prąd czy przekonasz się dopiero "w praniu"?

 

powietrzna jak dobrze pamiętam Daikina to koszt około 33-35 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy szufelkę w wiatrołapie cokołową (bo będzie szafa), ale można też zrobić ścienną.

Leovac robi szufelki 'ścienne', możesz zerknąć na ich stronę (http://www.leovac.eu)

dzięki salik, ja muszę mieć ścienną bo szafę w przedpokoju będę mieć bez progu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara, to ja chyba normalnie poczekam, aż przejdziesz jeden sezon grzewczy i dopiero wtedy zdecyduję, jaką tę pompę instalować...

nie ma problemu ,bedę mieć zainstalowany osobny licznik na pompę,żeby wiedzieć ile pobiera pradu zimą i sama jestem ciekawa jak to się ma do tego co inni mówią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa będzie montowana już lipiec, sierpień,a my wprowadzimy się może na świeta,w zależności od postępu prac.Okna w poniedziałek montują, podobno we wtorek tynki, potem podłogówka .Osobę od wykonczenia mam.Od ocieplenie poddasza w zasadzie mam.Schody najprawdopodobnie też.Nie mam od elewacji.Może przeprowadzimy się wcześniej ,wszystko zależy od postępu prac.Teraz szukam ekipy od kominka, z tym jest problem ze względu na to że sama nie wiem jaki kominek bedzie pasował do salonu, w zasadzie każdy go zawali .Salon jest wąski i długi 4x9,a komin jest na tej dłuższej ścianie ,więc jak go wstawię to mi tę węższą zawęzi.Jak mi pompę zamontują to wstawię zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz salon 7 na 3.8 i też kominek na dłuższej ścianie. Zdecydowaliśmy się go maksymalnie przysunąć do ściany obudować tylko regipsem - taki zwykły prosto prostopadłościan powstał i nawet nieźle to wygląda. zero bajerów, więc nie "wylewa" się na środek pokoju ani optycznie, anie fizycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz salon 7 na 3.8 i też kominek na dłuższej ścianie. Zdecydowaliśmy się go maksymalnie przysunąć do ściany obudować tylko regipsem - taki zwykły prosto prostopadłościan powstał i nawet nieźle to wygląda. zero bajerów, więc nie "wylewa" się na środek pokoju ani optycznie, anie fizycznie.

Tatarak masz zdjęcia, bo w twoim dzienniku nie ma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 2 months później...

Barbara wyluzuj troszkę jak w tym roku nie ocieplisz swiat się nie zawali.

Ludzie mieszkaja po pare lat bez docieplenia i żyją.

co do okien to kolor kazdy jest ładny tylko wazne są dodatki.

w tej chwili widzisz tylko kolor i duze okna , przyjdą wylewki tynk wyschnie zrobi sie biały i zmienisz zdanie co do okien.

pomysl nad kims kto bedzie Ci doradzał wydajesz kasę na drogie zabawki to pomysl nad strategicznymi rzeczami czyli kims kto da Ci dobrą radę.

Juz na tym etapie powinnac miec kontakt z architektem lub projektantem wnętrz.

 

uzyj tez picassy do zamieszczania zdjęc tam masz 1 giga darmowej przestrzeni to duzo

rob masę zdjęc zawsze sie przydadzą

 

mnie ktos porysował teraz roletę i myslałem ze to goscie od bruku okazało sie patrzac na fotki ze rysa była wczesniej a juz chciałem zjeba...... brukarzy.

 

pamietaj ze pospiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł pewnych rzeczy nie trza przyśpieszac :) do przodu ale nie nerwowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ale daj mi namiary na ekipę od ocieplenia.Pośpiech nie jest wskazany, ale u mnie leniwie na budowie.Własnie siedzę nad projektem kuchni , w obecnym domu zrobiłam fajnie, wiec może sobie poradze i teraz.Aczkolwiek muszę uderzyć do mojego architekta domu, może on by coś ze swoim zespołem wykombinował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. Andrzej 601 513 333 zapomniałem

chesz robic elewacje przed wylewkami ???

nigdy tego nie rob.

Panowie od wylewek to zazwyczaj ciaproki mają urzadzenia ktore sa stare ,węże ktore wszystko obijają dookoła. :)

Elewacja owszem ale po tynkach wewnętrznych i wylewkach

Ja bym zaryzykował stwierdzenie ze nawet po tarasie i ogrodzie w zaleznosci od wysokosci cokołu.

 

Pamietaj tez o wysokosciach przy wylewkach.

najlepiej oczywiscie najwyzsze pomieszczenia.

na dole mam w tej chwili 275 a niedawno miałęm 3 metry

styropian na wszystkich rurkach klawiszował wiec musialem dac 3 warstwy potem gruba wylewka betonowa aby akumulowac ciepło (im grubsza tym podobno lepiej) i wyszło mi tak jak bym dał sufit podwieszany to zostało by mi 260 a to mało jak na salon 75 m2

 

na gorze popełniłem kilka błedów i mam raptem 240

za duzo ocieplenia w stosunku do projektu plus styropian akusyczny 4 cm i wylewka 6 cm czyli z 260 zrobiło mi sie 240 cm :(

 

policz sobie wszystko raz jeszcze na spokojnie na kartce :) narysuj i bedzie dobrze

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...