Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

więc u mnie wygląda to mniej wiecej tak

http://images46.fotosik.pl/1436/cf85e5691b0826d3med.jpg

 

Od kominka do sciany mam 399 cm czyli rowne 4 mery.

Zauważ ze projektantki oprocz stopnia z trawertynu ktory juz istanieje zapodały

element kamienia na podłodze aby uchronic drewno w wypadku gdy cos wyleci z kominka (co juz miało miejsce u mnie.)

 

koncepce kominka u gory to bajka tylko zuważ ze na zdjeciu jest on symetryczny i mozna przejsc dookoła.

U ciebie takiej opcji nie ma dlatego musiał by ktos wykonac taką wizualizajcję czy to się sprawdzi.

 

Pamietaj tez ze sa 2 opcje palenia.

1 opcja aby nie było sadzy i brudnej szyby czyli palisz na maxa dostarczasz do wjkładu duzej ilosci powietrza i wowczas masz

czyste szyby i szamoty ale duzo wysokiej temperatury ktora idzie na pokoj i dom (to dobrze)

 

2 opcja palisz słabo przymykasz przepustnicę z powietrzem i masz sadzę na szamotach i szybie wiec po jakims czasie i tak nie widzisz płomienia i musisz czyscic szyby (potem aby był efekt i tak palisz mocno)

 

Zauwazyłem ze gdy palę mocno kominek daje tyle swiatła mowie oczywiscie o ogniu ze spokojnie wystarczy aby sie normalnie poruszac przy zasłonietych roletach.

inna rzecz to ilosc drewna potrzebna do spalenia aby był taki efekt.

 

Zakładam ze masz firmę ktora sprzedaje Ci kominek popros o wizualizację powinni to zrobic gratis.

a na pewno zrobi to ktos kto działa w jakims prostym programie graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że kominek to żółty prostokąt?Ty masz już od kominka 4 metry,a ja niestety przed wstawieniem kominka mam 4 metry ,czyli jeszcze dojdzie 60-75 cm kominka i zostanie mało,bo ok.3,40 metra.Nie wspomnę,że komin wystaje ze ściany z 15 cm ,czyli jeszcze o tyle mniej.I dlatego szukamnajbardziej płaskiego -czylu najmniej głębokiego wkłądu.W zasadzie najlepszym chyba rozwiązaniem byłaby koza,ale mąż nie chce.

Poza tym podłoga w salonie ma być z drewna,gdyby była z kafli tobym z kominkiem mogła czekać i zrobić w przyszłości.a tak jak mam drewno to muszę wiedzieć gdzie go nie dawać ,no chyba że potem deski się oderwie.

Firma tak robi wizualizację,ale czy dokładnie wszystko w skali ,czy tylko daje wymiary -muszę się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images35.fotosik.pl/1292/342ce3d3e2dc4a01.jpg

kominek to jest to szare

wkład białe X

zołta to istaniejace podwyzszenie

jasno zołte to dodatkowa podłoga z trawertynu (zabezpieczenie przed wypadajacymi polanami)

 

zauwazyłem tez ze jak przynosze polana to kładę je przed kominkiem wiec moze to dobry pomysł aby jeszcze cos takiego tam zaisniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Basiu, jakoś byłam przekonana, że w komentach piszę... już się przeklejam :)

 

Basiu ja myślę, że szyba będzie najlepsza, tzn najładniejsza. Nie ma co dzielić pokoju płytkami, chyba, ze masz w sąsiedztwie i możesz to jakoś połączyć płynnie.

Mnie się chyba jednak najbardziej podobają te kominki zabudowane do samej góry. No nie wiem z resztą, bo wszystkie są b ładne. Najbardziej podoba mi się nr 1 i 5. Ten ciemnoszary też świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu :)

Też oddaję głos - 1 :). Więc nie namieszam :).

Zamówiłam dzisiaj podłogę do salonu :yes:. Będzie taka jak Twoja :). Ślicznie dziękuję, że podzieliłaś się namiarami. Jest naprawdę przepiękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olgusieniunieczko można wszędzie pisać:)chodziło mi ,że byłaś samiutka tam w głosowaniu,a ja bardzo chciałąbym aby wszyscy czuli się u mnie dobrze:)

Ewa kupiłaś Kahrsa dąb narbonnes? super?a będziesz brała kogoś do klejenia czy jakoś własnymi siłami.

 

Byłam dzisiaj w dzienniku u Karoliny i Artura , upewniłam się ,że chce schody bez podstopnic -warto zobaczyć .Karolina ma piękne schody i super pomysł na barierki,wogóle warto zobaczyć jej śliczny dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa kupiłaś Kahrsa dąb narbonnes? super?a będziesz brała kogoś do klejenia czy jakoś własnymi siłami.

 

Byłam dzisiaj w dzienniku u Karoliny i Artura , upewniłam się ,że chce schody bez podstopnic -warto zobaczyć .Karolina ma piękne schody i super pomysł na barierki,wogóle warto zobaczyć jej śliczny dom

 

Tak Basiu, kupiłam dokładnie ten dąb :). Dostaliśmy w sklepie namiary na dwóch polecanych parkieciarzy (jeden z Będzina, a drugi z Częstochowy), jak chcesz to prześlę Ci numery. Sami raczej nie będziemy się tym bawić, no chyba, że będziemy musieli ;). Żeby zachować te 30 lat gwarancji, to trzeba mieć jakiś dokument pomiaru wilgotności posadzki.

Kłaść będziemy i tak dopiero za rok (jak sądzę).

 

U Karoliny i Artura już byłam. Mnie zachwyciła linkowa barierka, ale schody też są fantastyczne :).

 

Aaa... byłam dzisiaj w Quadro (przy Ikei) i mają tam promocję na Tubądzin i Paradyż - cena minus Vat. Nie wiem czy ostatecznie planujesz nadal tego Big Bena? To chyba Tubądzin? Może wyjdzie taniej?

Edytowane przez julianna16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniko dzięki za głosowanie.

 

Ja to nie mam przekonania do tego kominka trójstronnego ,czy one są wogóle fajne czy po prostu jak musisz coś wybrać to ok, niech będzie ten nr 1.

co wogóle o nich myslicie.

 

Julianno ja też dostałam namiary na tych parkieciarzy,ale do nich nie dzwoniłam :)

Mam też namiary na innych co robili u sąsiadów,ale nie kleili kahrsa tylko inną trójwarstwówkę.Pamiętaj przy wylewkach,że nasza deska dosyć gruba 1,4 a kafle z reguły 1.Uwzględnij to!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, czy mogę u Ciebie teeeeez?:)

 

Kochani, rusza nasza forumowa akcja : "Zajączek dla Frania"

 

Franio,

 

http://images40.fotosik.pl/1473/b25f65fdfc715948m.jpg

 

to wspaniały i dzielny Chłopiec, który zmaga się z Potworzastym- nieuleczalną dziś chorobą genetyczną- SMARD1. Jest bohaterem bloga pisanego przez swoją Mamę:

 

mojsynfranek.pl.

 

Nasza akcja, na początku miała polegac na zbiórce pieniążków na remont łazienki dla naszego niebieskookiego Dzielniaka, ale ponieważ Franio jest podopiecznym fundacji, możemy zrobić to tylko poprzez wpłate na subkonto fundacji, co wbrew naszym obawom, nie jest złą wiadomoscią. Forumowicze-to jest, my w tytule wpłaty wpisujemy:

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH

15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

 

tytułem: 13984 Trzęsowski Franciszek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia/murator/nick np: emiranda

i wówczas nasze pieniązki zostaną zliczone przez fundacje, a kwota podana na Blogu:yes:

Mama Frania zobowiązuje sie do podania konkretnej kwoty przypisanej danemu nick'owi. Wiec, jak widzicie nasza wspólna akcja ma bardzo duży sens.

Mama Frania, dziękowała nam jeszcze przed rozpoczęciem akcji:

"Forumowiczom z Muratora już dziś dziękujemy za chęć i zryw do pomocy."

Franio, trzymaj kciuki za swoje Muratorowe Ciocie i Wujków!

 

Akcja "Zajączek dla Frania" kończy sie we wtorek-10 kwietnia

Edytowane przez hazeleyes1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu,

Właśnie miałam zrobić przelew za zamówioną podłogę, i... zobacz na co się natknęłam :(.

 

Czy Ty oglądałaś już te Twoje deski? U mnie nie ma ich dużo - niespełna 20 metrów, ale to i tak dla nas spory wydatek i teraz jestem w kropce :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazelku oczywiście ,że możesz -ja sama deklarowałam ,że pomogę Franiowi

 

JUlianno deski kupiłam już dawno,ale cały czas są w magazynie sprzedającego,i wezmę je dopiero przed ułożeniem.Myślę,że też się tak możesz dogadać.Jedną paczkę mam rozpakowaną w domu i nie ma wygięć.A jeśli się obawiasz to sąsiedzi mają deskę wyglądającą podobnie-ten sam kolor,chyba też fazowane,i matowe, plusem jest to,że cieńsze 10mm albo 11 mm-nie mieli problemu z wysokościami przy łączeniu z kaflami-to Ci od tynków:)

jakiej firmy zapytam ,chyba płacili coś koło 160 zł za metr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niech zmartwychwstały Chrystus oświeci drogi codziennego życia

Obdarza błogosławieństwem i pomaga życie czynić szczęśliwym.

Pogodnych i ciepłych

Swiąt Zmartwychwstania Pańskiego

Życzy Ala z Rodzinką

 

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQD5uEAmOTdlrDBfHuk6pXIGQ_OsmZXLFJwJFWmZcxO-Re4O7co

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...