Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze Guthouse


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://lh5.googleusercontent.com/-Kwok07t93S0/TwIOJj2oZcI/AAAAAAAAH40/GlmjyBcZ2LA/s640/DSC00068.JPG

http://lh5.googleusercontent.com/-uxAcFolkoOw/TwINprjkLTI/AAAAAAAAH2s/DH78cLHM7M0/s640/DSC00085.JPG

 

I tak drugie zdjęcie przedstawia widok z salonu , na podeście stół duży prostokat ,a w dali z oknami narożnym kuchnia , tam również widać daleko po prawej wejście do spiżarni.

Kuchnia niska,wymiary :wysokość okna 1m , blat roboczy stanowi od razu parapet, nad oknem do sufitu chyba 30 cm właśnie nie pamiętam ale jakoś strasznie nisko -wiec szafek na pewno nie będzie.

i teraz ściana na przeciwko wraz z oknem 350cm w tym okno 2 m- tam też jest podłączenie do zlewu i tam najlepiej po prawej od okna zmywarka

 

ściana po prawej 65 cm , potem 73 cm -wejście do spiżarki, potem 240 cm -miejsce na 4 słupki zabudowy wysokiej w tym lodówka, piekarnik ,mikrofala

 

ściana po lewej -widać że długa i sięga do drzwi( do nich jest 483 cm (w przyszłości wyjścia na taras) i nawet dalej, ale zabudowa meblowa powinna się skończyć razem z półwyspem tak jak na przeciwko wysoka zabudowa- czyli 378 cm.Okno na tej ścianie dokładnie ma 194 cm. Płyta do gotowania chyba na tej ścianie -lewej od razu za oknem.Ten półwysep jest na codzienne posiłki

 

Problemy!!!

czy jakbym dała zmywarkę tam gdzie planuję tylko trochę wyżej aby było wygodnie naczynia wyciągać to byłoby za dużo tego wszystkiego ( bo duża zabudowa jest na prawej ścianie)

 

Ten półwysep jaka szerokość? 80 cm wystarczy?

A może powinnam drzwi do spiżarki zabudować w wysokiej zabudowie i zrobić wysoką zabudowę na całej prawej ścianie-wyszło by 6 wysokich słupów- chyba to za potężnie wygladało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbara powinnas na razie skupic sie na zabudowie poddasza a nie myslec o wyłącznikach :)

nie wiem czy pod tą pianę jeszcze pojdzie 5 cm wełny ale popytaj na forum o zabudowie co i jak powinnas tam dac pod płytę.

Wiesz dlaczego ? po co Ci ekstra przełączniki jak bedziesz miec zimno na poddaszu.

do przęłaczników masz jeszcze troszkę czasu.

kup na razie zwykłe za 10 zł przydadzą się do prowizorycznego włączania prądu no chyba ze juz masz :)

mnie dzis pokopało troszkę na budowie ale żyję brrrrrrrrrr

dlaczego nie mam dziennika - proste ---- forum traktuje jako skarbnicę wiedzy nigdy nie myslałęm aby zamieszczac fotki bo mam od tego picassę :)

na forum pytam o technologię i sprawdzam czy wykonawcy robią poprawnie :) - często nie robią niestety.

 

dzis jestem padnięty mialem hydraulika i odpalalismy kominek chyba sie zatrułem troszke tą farba z kominka bo bardzo smierdziało.

 

jesli masz czas i ochotę zapraszam

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/3Stycznia20121RozpalenieVarii

 

mimo tego ze mialem 4 ekipy od kominka i wody do niego to jeszcze sprawa nie jest skonczona dlatego nie mysl o przełącznikach skup się na zabudowie i najbliższym etapie.

pozdro :)

 

ps. bardzo fajny system do podłogowki ile tak apropos płaciłas za wylewki i ile miales metrow pamietasz ?

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, narysowałam plan Twojej kuchni. Masz trochę daleko od zlewozmywaka do płyty:rolleyes: wstawiam do ogólnopolskiej konsultacji:-)

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/faab19505626da6e646ea6f6438611c1,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba!!!;)

 

Zrobiłam w nocy jeszcze wizke, ale wrzucam teraz. Faktycznie, nie tylko daleko od zlewu, ale też trochę za blisko tego miejsca siedzącego... Chociaż w sumie mogłoby być, przecież niektórzy mają nad wyspą okap i miejsce siedzące. Zrobiłam tak w domu Haveny. Możecie zajrzeć do linku. Bardziej mnie martwi ta odległość od zlewu. Można jeszcze zlew przenieść na ścianę z płytą, pod okno i będzie bliżej i lepiej w użytkowaniu. :)

 

Oczywiście kolorystyka neutralna, bo zupełnie nie mam pojęcia w jakich kolorach i stylu ma być tak kuchnia. :confused:

 

No ale od czegoś trzeba zacząć. ;)

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/1c961c7f08af816955ba8d29b4486b59,21,19,0.jpg

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/d1a495b1f904bf134cd15afb11b6f2ef,21,19,0.jpg

 

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/6772e3f8b2e3e7c393ed3381ef8ce313,21,19,0.jpg

 

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/ccd796ef9cadef53cb99b5a783f5c8c6,21,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można podnieść blat przy miejscu siedzącym,żeby był wyżej niż blat roboczy. do siedzenia stołki barowe.jeśli te dolne szafki wszystkie przyjęłaś 60-tki, to zlew bym dała na ścianę z płytą, pod oknem - tak jak sugerujesz.

 

Basia, co Ty na to? masz taką duuużą kuchnię, że nie wiem, co będziesz trzymać w spiżarce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można podnieść blat przy miejscu siedzącym,żeby był wyżej niż blat roboczy. do siedzenia stołki barowe.jeśli te dolne szafki wszystkie przyjęłaś 60-tki, to zlew bym dała na ścianę z płytą, pod oknem - tak jak sugerujesz.

 

Basia, co Ty na to? masz taką duuużą kuchnię, że nie wiem, co będziesz trzymać w spiżarce :)

Tatarak ja też nie wiem :) zapewne całą graciarnię, ale wiem że półki wiszące się przydają-choćby na kubki- a takich szafek nie planuję na tę chwilę

Siedzę właśnie na planerze ikeowskim potrwa to zapewne długo , bo muszę hasło odzyskać,ale efekt mojej pracy pokażę, jak tylko bedzie się dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo :). U Ciebie już praca wre :). Super!

Kolejnym razem muszę nadrobić spiżarkę, bo jej nie ogarnęłam przy okazji wizyty ;).

Hmm... faktycznie sporo tego mebelka wychodzi.

A może... płytę przenieść na ścianę z oknem, ale tę drugą (prostopadłą do spiżarki). Wtedy zlew pod okno (na tej stronie gdzie jest teraz płyta)? Odwracamy trójkąt. Jest bardziej ergonomiczny dla osoby praworęcznej, ale niestety dalej do zlewu od lodówki i od płyty do barku jadalnianego.

:( Jakikolwiek układ nie zrobimy to będzie zawsze gdzieś dalej, bo spora ta kuchnia :). Ale najważniejsze są Twoje preferencje - co/jak wolisz :).

Nie wiem czy brać się za nową wizualizację? Basiu jak się czujesz w tym programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianno 16 jesteś nieoceniona, ja jeszcze nie skończyłam bo mi coś wypadło i musiałam z domu wyjechać.Jeśli chodzi o zamianę płyta zlew to niespecjalnie bo tam mam podłączenie wody i kanalizy, a chociaż jest piwnica poniżej to wywiercić nie za bardzo bo nawet podłogówka jest pod szafkami.

Też zauważyłąm że odległości duże w tych trójkątach ,no ale taka kuchnia jest .

Nie zauważyłaś spiżarki bo była podłogó∑ka układana nie nie miałyśmy swobody ruchu, teraz to i podłoga i ciepło zapraszam :)

 

Ja jestem leworęczna:) ale nawet nie wiedziałam że ten układ jest dla takich jak ja.

Ten układ co zrobiłaś był zakładany na początku, zaczęłąm się zastanawiać jakby wygladała zmywarka trochę wyżej na prawo od zlewu.Chodzi mi o taki niski słupek.

A jak ja bym Ci nie zasugerowałą tej wysokiej zabudowy to byś też tak zrobiła? Czy może tam wsadziła płytę i gary nie byłyby widoczne na płycie, no ale gdzie lodówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz - to układ masz lepszy dla osoby leworęcznej :).

Basiu, tę wizualizację zrobiła dla Ciebie tak pięknie Magda 34 :). To jej należą się pochwały, bo siedziała w nocy i cały ranek :).

Co do wysokiej zabudowy, to "prosi się" by tam ją umieścić gdzie jest. Ja też kombinowałam by tam wsadzić płytę, ale wówczas lodówkę można dać:

1. obok zlewu (nawet ok, ale trójkącik robi się maleńki, a reszta zupełnie niewykorzystana).

2. tu gdzie teraz jest płyta, ale psuje Ci to zarówno barek, jak i widok z jadalni, jest najdalej z możliwych kątów

Skoro tak... to może wykombinować coś z wyspą? I skrócić te dystanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Magda34 zwizualizowała dokładnie jak mówiłam :) dziewczyny a gdzie się daje kubki jak nie ma wiszących ?do szuflad?w zasadzie najlepiej blisko zmywarki co?

 

JEzu jaka gapa ze mnie te posty od Magdy nie widziałam czekajcie nadrabiam zaległości, a dzieci wołają z wanny żebym je wyciągnęłą , bo dzisiaj mam w wannie dodatkowo Księżniczkę Selenię-Matyldę córeczkę siostry

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, narysowałam plan Twojej kuchni. Masz trochę daleko od zlewozmywaka do płyty:rolleyes: wstawiam do ogólnopolskiej konsultacji:-)

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/faab19505626da6e646ea6f6438611c1,21,19,0.jpg

 

no to przesunąć*zlew jedną szafkę na lewo? byłoby bliżej czy nie ma sensu?a gotowanie od razu za oknem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...