Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szczelina między podbitką a krawędzią ściany?


mtsw466

Recommended Posts

J.W. Co z tym zrobić. Szczelina o szerokości około 1 cm. Widoczna od środka domu. Mam ścianę z o gr 44 cm. Po obu stronach murłaty murki z jedenastki. Czy tą szczelinę zalać pianką, wstawić kształtkę między krokwie w formie długiego paska styropianu o przekroju klina czy doszczelnić to wełną. Dodam że w planach mam docieplenie domu dziesiątką styropianu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash nie wiem czy się rozumiemy. Nie mam jeszcze waty w krokwiach i nie mam jeszcze ocieplonego budynku. Ścianę mam grubości 44 a murłatę mam obudowaną z dwóch stron jedenasętkami z Winerbergera. Nie da się idealnie zespolić podbitki z krawędzią zewnętrzną ściany, a nawet nie można bo dach przecież pracuje. Pytanie brzmiało co z tą szczeliną dalej czy piankować, uszczelniać sryropianem czy wcisnąć watę. Jak nie ty to może ktoś inny podpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

podbitka powinna być zrobiona po ociepleniu i do ocieplenia, bez żadnej szczeliny, robienie jej przed ociepleniem elewacji jak napisał wcześniej Łukasz jest błędem

a może zapodaj fotkę jaką, bo może Ty o jednym a my o czym innym?

Edytowane przez edde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki chodzi dokładnie o nadbitkę. Od wewnątrz patrząc jest szpara szer 1 cm między nadbitką a zewnętrzna krawędzią jedenastki. Murłata leży pomiędzy dwoma jedenastkami Wienerbergera. Ściana jest gr 44. Od zewnątrz i tak będę ocieplał dziesiątką styro. Widziałem gdzieś w dzienniku jak właściciel wycinał kliny ze styropianu i wkładał je między krokwie. Potem dociskał je wełną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...